Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ortodonta koszalin-ogolna dyskusja

249 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~ad~

~ad~
  • Goście

Napisano 08 maj 2013 - 07:34:11

NIE polecam Karolaka. Wszyscy go chronią i robią szkodę innym ludziom, bo co jakiś czas jeszcze ktoś tam daje się nabrać na miłą aparycję i "wypasiony" gabinet. To już tylko dekoracja. Nie powinien nic robić w tym gabinecie, bo drżą mu ręce. Nie chcę spekulować, co trzeba brać, żeby nie drżały, ale ma to swoje skutki uboczne. I zamiatanie problemu pod dywan nic nie da, bo w końcu komuś zrobi krzywdę. Jest mi przykro, że to piszę.

#102 ~Meg~

~Meg~
  • Goście

Napisano 13 maj 2013 - 21:55:59

wszyscy którym się cos nie powiodło w leczeniu, gdzie się potem udaliście , pomóżcie , tez szukam kogos kto by mnie teraz poprowadzil, tez mam beznadziejny efekt , napiszcie do kogo się udaliscie

#103 ~F~

~F~
  • Goście

Napisano 26 maj 2013 - 13:06:15

Również zrezygnowałem z usług Karolaka. Aktualnie czekam na kontak ze strony pani Magdaleny Mruczyńskiej, która zapoznaje się z przebiegiem mojego leczenia. Nie ukrywała, że nie chce poprawiać po innym ortodoncie.
Oddałem jej dokumenty i zdjęcia. Na chwilę obecną jeszcze nie mogę polecic tej pani, z tego powodu, że właściwie nie zostały podjęte żadne kroki. Poszedłem do tej pani, z tego powodu, ponieważ mój znajomy ma u niej aparat, jeszcze nosi, ale ogólnie jest zadowolony. Z tego co wiem, to jej usługi są dużo droższe niż u Karolka - jeszcznie mi nie mówiła jakie ma ceny - ale liczę, że to leczenie w końcu zostanie skończone, bo również już z aparatem męcze się ponad 3 lata...

Jednak w międzyczasie jeszcze szukam innych specjalistów i pomału też rozważam opcje dojazdów do innych miast (w Szczecinie jest ponoć dobry ortodonta, który równiez ma swój gabinet w Koszalinie, lecz jest w nim bardzo rzadko).

Patrząc na to, jak dużym problem jest znalezienie odpowiedniego specjalisty w Koszalinie, to proszę też aby inni imformowali tutuaj gdzie się leczą i jakie mają opinie, bo przecież masa ludzi nosi apart w naszym mieście ;) Ja sam postam się napisać opinie o p. Mruczyńskiej jak tylko zostaną podjęte jakieś kroki w leczeniu.

#104 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 00:03:25

a ja tam jestem b ardzo zadowolona z leczenia ortodontycznego u dr karolaka.juz sporo lat minelo od zdjecia i zabki sa w takim samym polozeniu,polecam

#105 ~kawcia~

~kawcia~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 19:31:39

Ile trzeba mniej więcej czekać na pierwszą wizytę u ortodonty od zarejestrowania się?

#106 ~F~

~F~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 20:45:04

@g - w takim razie zazdroszczę, ja niestety nie miałem tyle szcześcia do tego pana.

Kontynuując moją poprzednia wypowiedź, chciałbym ją uzupełnić o to co dowiedziałem się od pani Mruczyńskiej.

Ogólnie stwierdziła, że zęby na dole są bardzo mocno wychylone do przodu (pod kątem 45°), góra również. Może to grozić ich utratą przy tak dużym wychyleniu po zdjeciu aparatu. Ponadto stwierdziła, że zamki są źle przyklejone (za wysoko). Dodatkowo stwierdziła, że zamki na "trójkach" są dziwne.

Dodatkowo został zrobiony wycisk (Karolak go nie zrobił). Na chwilę obecną potencjalny plan leczenia wyglądał mniej więcej tak, że trzeba byłoby wyrwać po dwa zęby na górze i na dole (czwórki lub piątki - te w gorszym stanie) i wprowadzić zęby z powrotem do kości, tak aby uzyskać ich prawidłowy kąt. Ponadto prawodopodobnie należałoby założyć od nowa aparat, co wiąże się z pełnym kosztem jego założenia.

Jeśli do tego dojdzie, to niestety, ale będę zmuszony do dochodzenia swoich pieniędzy od Karola, z tego powodu, że usługa została wykonana nieprawidłowo, a więc nie została wykonana, bo muszę zapłacić za jej wykonanie ponownie i rozpocząć leczenie praktycznie od nowa.

Dla mnie to jest chore, że przy tak ogromnych kosztach i tak wielkiej odpowiedzialności człowiek jest nieodpowiedzialny i ignoruje pacjenta. Aparat jeden i drugi noszę grubo ponad trzy lata, gdzie miałem je nosić do dwóch lat, a Karolak praktycznie przekładał, bądź odwoływał wizyty za każdym razem.

Ponadto, skarżyłem się na ból jednego zęba. Karolak twierdził, że to nadwrażliwość, a okazuję się, że ząb muszę leczyć kanałowo (dzisiaj byłem u dentysty, w zębie zebrała się ropa)... A jeszcze dwa bądź trzy miesiące temu, twierdził że to nadwrażliwość. Tak samo drugi ząb, który był leczeny, muszę poprawić... Jestem ogrmonie rozczarowany jego usługami i brakiem fachowości w mojej ocenie.

#107 ~drutowiec~

~drutowiec~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 08:58:57

Czy ktoś może powiedziec, ile kosztuje  łuk i wizyty u Jedlińskiej ?

U Mruczyńskiej na Spółdzielczej: łuk stalowy 1500 porcelanowy 2500 wizyty co 6 tygodni 100 zł, wydaje mi się drogo, jak to się ma do ADENT Jedlińskiej ?

#108 ~Studentka~

~Studentka~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 17:48:34

A czy ktos slyszal lub co lepsze leczyl sie u ortodontki Agaty Bojar-Machowskiej? w sumie nie ma praktycznie o niej nigdzie informacji na internecie, a dostalam namiar na tego lekarza od znajomej. Bardzo chcialabym poznac opinie?

Leczylam sie u tej ortodontki i szczerze mowiac, moja opinia o niej jest bardzo zla. Potwornie droga, za zwykla zmiane gumek brała 100 zł. Wizyta trwala z reguly 2 minuty. Byla niemiła, opryskliwa, strach sie bylo odezwac. Nawet kultura osobiasta wymaga innego odnoszenia sie do klienta. Nigdy nie mozna bylo sie zapytac jak wyglada nasza sytuacja, jak sie prostuja zeby, co pani mysli, bo zaraz z krzykiem mowila 'Jest jak jest! Co ty chcesz wiedziec?! Jak bedziesz mi tak glowe zawracac to mozemy zdjac ten aparat!'. Byla okropna. Skoro place, to mam prawo zapytac sie o stan leczenia. Dodatkowo, byly wieczne klotnie o kolor gumek. Zalezalo mi, aby ich kolor byl neutralny- bialy lub kremowy. Natomiast pani lubila bawic sie kolorami i mimo moich glosnych protestow, notorycznie mialam palete barw na zebach.

Na koniec dodam, ze weszlam na to forum, bo po 4 latach od zdjecia aparatu i skonczenia przygody z aparatem retencyjnym musze ponownie w niego zainwestowac- zęby sie wykrzywily. Tak wiec jesli ktos moze polecic jakiegos ortodonte z czystym sercem to prosze o opinie!

#109 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:02:34

Leczylam sie u tej ortodontki i szczerze mowiac, moja opinia o niej jest bardzo zla. Potwornie droga, za zwykla zmiane gumek brała 100 zł. Wizyta trwala z reguly 2 minuty. Byla niemiła, opryskliwa, strach sie bylo odezwac. Nawet kultura osobiasta wymaga innego odnoszenia sie do klienta. Nigdy nie mozna bylo sie zapytac jak wyglada nasza sytuacja, jak sie prostuja zeby, co pani mysli, bo zaraz z krzykiem mowila 'Jest jak jest! Co ty chcesz wiedziec?! Jak bedziesz mi tak glowe zawracac to mozemy zdjac ten aparat!'. Byla okropna. Skoro place, to mam prawo zapytac sie o stan leczenia. Dodatkowo, byly wieczne klotnie o kolor gumek. Zalezalo mi, aby ich kolor byl neutralny- bialy lub kremowy. Natomiast pani lubila bawic sie kolorami i mimo moich glosnych protestow, notorycznie mialam palete barw na zebach.

Na koniec dodam, ze weszlam na to forum, bo po 4 latach od zdjecia aparatu i skonczenia przygody z aparatem retencyjnym musze ponownie w niego zainwestowac- zęby sie wykrzywily. Tak wiec jesli ktos moze polecic jakiegos ortodonte z czystym sercem to prosze o opinie!

tak,wiem cos na temat wizyt u tej doktor,o zgrozo,trzymajcie swoje dzieci z daleka od tej kobiety ,bo sie nabawia traumy na cale zycie

#110 ~drutowiec~

~drutowiec~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 20:16:15

Czy ktoś może powiedziec, ile kosztuje  łuk i wizyty u Jedlińskiej ?

U Mruczyńskiej na Spółdzielczej: łuk stalowy 1500 porcelanowy 2500 wizyty co 6 tygodni 100 zł, wydaje mi się drogo, jak to się ma do ADENT Jedlińskiej ?

U Mruczyńskiej wycisk 50 zł

Planowanie za darmo.

Zdjęcie prywatnie przy szpitalu gruźliczym 50 zł na płycie CD.

U Jedlińskiej za łuk stalowy 1700 zl, każda wizyta co 30 dni 70zł za łuk czyli 140 razem.

Plan leczenia 50 zł

Zrobienie wycisku 50 zł

Zdjęcie 80 zł

Wychodzi drożej.

#111 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 11:55:24

ile trzeba czekac na wizyte u dr nowakowskiego?

#112 ~toto~

~toto~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 00:37:24

Cześć wszystkim. Po przeczytaniu wszystkich wpisów w tym temacie, czuję się w obowiązku napisania co nieco od siebie - czyli patrząc na sprawy ortodontyczne od strony lekarza :)

Pytajcie ludziska o co chcecie - głównie o sprawy "techniczne" związane z ortodoncją. Ale uwaga - nie będę komentować cen,  pracy innych lekarzy czy doradzać do kogo pójść.

Po prostu ilość błędnych wniosków czy spostrzeżen tzw technicznych czytanych przeze mnie w powyższych postach, wynikających po prostu z braku wiedzy u pacjentów zmusiła mnie do podjęcia tematu.

Może do czegoś się przydam...

Temat wrzucam w ulubione, i jak bedą pytania to sie odezwę...

#113 ~emma~

~emma~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:09:20

Cześć wszystkim. Po przeczytaniu wszystkich wpisów w tym temacie, czuję się w obowiązku napisania co nieco od siebie - czyli patrząc na sprawy ortodontyczne od strony lekarza :)

Pytajcie ludziska o co chcecie - głównie o sprawy "techniczne" związane z ortodoncją. Ale uwaga - nie będę komentować cen,  pracy innych lekarzy czy doradzać do kogo pójść.

Po prostu ilość błędnych wniosków czy spostrzeżen tzw technicznych czytanych przeze mnie w powyższych postach, wynikających po prostu z braku wiedzy u pacjentów zmusiła mnie do podjęcia tematu.

Może do czegoś się przydam...

Temat wrzucam w ulubione, i jak bedą pytania to sie odezwę...

mam pytanko ;) ile mniej wiecej mija czasu od pierwszej wizyty do momentu zalozenia aparatu?

#114 ~toto~

~toto~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2013 - 09:38:19

mam pytanko ;) ile mniej wiecej mija czasu od pierwszej wizyty do momentu zalozenia aparatu?

Tutaj nie ma ograniczeń czasowych, teoretycznie w prostych przypadkach aparat można założyć nawet tego samego dnia jeśli nie jest wymagane jakieś szczególne przygotowanie. (leczenie, ekstrakcje, dokładne analizy, itp)

Praktycznie jednak termin założenia zależy głównie od "mocy przerobowych " lekarza.

Trzeba pamiętać że założenie aparatu trwa znacznie dłużej niż zwykła wizyta ortodontyczna i trzeba na nią zarezerwować więcej czasu. Zazwyczaj trzeba poczekać od kilku dni do kilku tygodni...

#115 ~zadowolona pacjentka~

~zadowolona pacjentka~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 20:22:45

wiele lat temu aparat zalozyl mi dr karolak,po roku moze 1,5 zdjal,do dnia dzisiejdzego zeby sa w tej samej pozycji.przed zalozeniem byly wyleczone a po wybielone i dostalam aparat retencyjny.efekt swietny po dzien dzisiejszy.

#116 ~toto~

~toto~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:22:33

wiele lat temu aparat zalozyl mi dr karolak,po roku moze 1,5 zdjal,do dnia dzisiejdzego zeby sa w tej samej pozycji.przed zalozeniem byly wyleczone a po wybielone i dostalam aparat retencyjny.efekt swietny po dzien dzisiejszy.

Zyczę każdemu lekarzowi takich opinii :)

#117 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:49:45

a kim Ty jesteś "toto",że chcesz fachowych informacji udzielać? jeśli lekarzem to może mógłbyś się przedstawić? skoro oficjalnie chcesz udzielać porad i odpowiadać na pytania to chcielibyśmy oficjalnie wiedzieć kim jesteś, bo anonimowo każdy rad może poudzielać! pozdr

#118 ~toto~

~toto~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:42:47

a kim Ty jesteś "toto",że chcesz fachowych informacji udzielać? jeśli lekarzem to może mógłbyś się przedstawić? skoro oficjalnie chcesz udzielać porad i odpowiadać na pytania to chcielibyśmy oficjalnie wiedzieć kim jesteś, bo anonimowo każdy rad może poudzielać! pozdr

Tak, jestem lekarzem ale celowo się nie przedstawiam. Moim celem jest wyjaśnianie niektórych zagadnień czy problemów związanych z ortodoncją. W wielu powyższych postach można się było dopatrzeć bardzo wielu błędów czy spostrzeżeń, które wynikały  z pewnej niewiedzy w tym temacie. Ludzie mają rózne problemy i pytania,czasem nawet banalne. Uznaję że wyjaśnienie wielu spraw tylko przysłuży się tzw wiedzy ogólnej w społeczeństwie.  Oczywiście nikt nikogo nie wyleczył ortodontycznie przez internet, również zakres podawanych przeze mnie informacji nie będzie wchodzić w zakres wiedzy uzyskanej przy indywidualnej wizycie u lekarza.

Jeśli ktoś uzna, że z przyczyny mojego nieprzedstawienia się informacje jakich tu udzielę są niewiarygodne to nie szkodzi. Można moje posty pomijać i czytać dalej. Ale nie chcę aby ludzie widzieli ortodoncję (jak do tej pory) tylko w wymiarze czarno - białym. Tylko lajki i fejki, cacy czy be. To jest bardzo szeroki zakres wiedzy i łatwo zabrnąć w ślepą uliczkę...

Nie przedstawię się, bo chcę uniknąć jakiejkolwiek formy kryptoreklamy. Moi koledzy czy koleżanki mieliby mi to za złe.

Jeśli zaś forumowicze uznają mnie tutaj za persona non grata oczywiście odejdę. Pozdrawiam wszystkich

#119 ~toto~

~toto~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:38:13

Tak, jestem lekarzem ale celowo się nie przedstawiam. Moim celem jest wyjaśnianie niektórych zagadnień czy problemów związanych z ortodoncją. W wielu powyższych postach można się było dopatrzeć bardzo wielu błędów czy spostrzeżeń, które wynikały  z pewnej niewiedzy w tym temacie. Ludzie mają rózne problemy i pytania,czasem nawet banalne. Uznaję że wyjaśnienie wielu spraw tylko przysłuży się tzw wiedzy ogólnej w społeczeństwie.  Oczywiście nikt nikogo nie wyleczył ortodontycznie przez internet, również zakres podawanych przeze mnie informacji nie będzie wchodzić w zakres wiedzy uzyskanej przy indywidualnej wizycie u lekarza.

Jeśli ktoś uzna, że z przyczyny mojego nieprzedstawienia się informacje jakich tu udzielę są niewiarygodne to nie szkodzi. Można moje posty pomijać i czytać dalej. Ale nie chcę aby ludzie widzieli ortodoncję (jak do tej pory) tylko w wymiarze czarno - białym. Tylko lajki i fejki, cacy czy be. To jest bardzo szeroki zakres wiedzy i łatwo zabrnąć w ślepą uliczkę...

Nie przedstawię się, bo chcę uniknąć jakiejkolwiek formy kryptoreklamy. Moi koledzy czy koleżanki mieliby mi to za złe.

Jeśli zaś forumowicze uznają mnie tutaj za persona non grata oczywiście odejdę. Pozdrawiam wszystkich

Witam,  mimo moich szczerych chęci nic nie mogę tutaj więcej napisać. Wlepiono mi ostrzegawczego bana na tydzień, co znaczy że coś się komuś odgórnie nie spodobało. Zgodnie z zasadą - nic na siłę zostawiam forum jakie jest. Wiedza widocznie może zaszkodzić... 

Może kiedyś jeszcze pod innym nickiem z innego IP napiszę o pewnych dziwnych  mitach dotyczących ortodoncji, niby oczywistych ale pokutujących powszechnie u pacjentów.

Tymczasem znikam, przepraszam za urażenie kogoś i proszę o niedawanie mi powtórnego bana. Życzę wszystkim zdrowia i humoru!

#120 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 17:14:37

i co sysunia ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych