Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

OSZUSTWO UWAGA! SMS za grubą kasę!

sms premium telefon oszustwo

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Poszkodowana~

~Poszkodowana~
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 22:13:32

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!
Nowy sposób oszustów dot. konkursów sms. Przed chwilą z numeru +48 534 752 749 miła kobieta przesłała do mojej siostry smsa o wiarygodnej treści
"Witam. Na wstepie przepraszam za kłopot, ale podczas rejestracji w serwisie inernetowym przez moja nieuwagę moje dziecko wpisało nieprawidłowy numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer. Czy jest możliwość odesłania mi treści tego SMSa pod mój numer, jesli juz dotarł lub dopiero dojdzie?Jesli nie sprawi to kłopotu bedę bardzo wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję Anna."
Uczynny człowiek z mojej siostry, to odesłała hasło, które przyszło i się zaczęło... trzy subskrypcje za jedyne 17.22PLN i tak 3x w tygodniu!!! Na szczęście udało się szybko wszystko zablokować, ale kasa poszła w d...pę się ...kopać. Firma z Izraela, numer +48 534 752 749 nie jest numerem z Polski, nie figuruje w żadnej bazie operatorów w Polsce.

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 07:00:47

Nowy sposób oszustów dot. konkursów sms. Przed chwilą z numeru +48 534 752 749 miła kobieta przesłała do mojej siostry smsa o wiarygodnej treści
"Witam. Na wstepie przepraszam za kłopot, ale podczas rejestracji w serwisie inernetowym przez moja nieuwagę moje dziecko wpisało nieprawidłowy numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer. Czy jest możliwość odesłania mi treści tego SMSa pod mój numer, jesli juz dotarł lub dopiero dojdzie?Jesli nie sprawi to kłopotu bedę bardzo wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję Anna."
Uczynny człowiek z mojej siostry, to odesłała hasło, które przyszło i się zaczęło... trzy subskrypcje za jedyne 17.22PLN i tak 3x w tygodniu!!! Na szczęście udało się szybko wszystko zablokować, ale kasa poszła w d...pę się ...kopać. Firma z Izraela, numer +48 534 752 749 nie jest numerem z Polski, nie figuruje w żadnej bazie operatorów w Polsce.

Dziękuję bardzo za ostrzeżenie,ostrzegę innych:)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 09:56:25

No to trzeba nagłośnić... na FB juz lawina poszła. Mail do redakcji, może coś napiszą.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 11:41:05

Ludzie, nagłośnijcie sprawę...

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 11:42:52

jak chodzi o bzdety, to szum na forum, a jak ważna inicjatywa, to nikt się nie przejmuje... no cóż.... powodzenia w odzyskiwaniu pieniędzy

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 11:56:43

zgodnie z art. 64a ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, na żądanie abonenta operator telekomunikacyjny zobligowany jest do nieodpłatnego blokowania połączeń wychodzących na numery usług o podwyższonej opłacie oraz połączeń przychodzących z takich numerów

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 11:58:42

Jak wyłączyć płatne sms-y?

Każdy operator komórkowy ma dla swoich klientów przygotowane sposoby wyłączenia sms premium:

W Play, aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści STOP na numer 6000. Można też sprawdzić, jakie subskrypcje mamy aktywne - SMS o treści LISTA na numer 6000.

W Plusie należy wysłać wiadomość o treści START BLOKADA na numer 8888. I podobnie, jak w Play, można sprawdzić subskrypcje - LISTA na numer 8888.

W Orange trzeba zalogować się na swoje konto internetowe i wyłączyć subskrypcje.

W T-Mobile zaś wszystko należy załatwić, dzwoniąc na biuro obsługi abonenta 602 900 000

#8 ~żuberek~

~żuberek~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 12:22:00

Temat poruszany przez UOKiK już we wrześniu, tylko mało nagłośniony...i raczej tak zostanie, widząc to zatrzęsienie na forum :)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 17:46:18

a tu cisza jak makiem zasiał...

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 21:48:05

proponuje wpisac w google tresc wiadomosci - duzo tego wyskoczy... w zeszłym roku była "mama Ewa"

#11 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 20:06:51

"Anna" ma nowy numer: 884089841. Uważajcie.

#12 ~Luke~

~Luke~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 15:40:17

577754266 Nowy numer oszustów.
Dostałem dzisiaj smsa z rana.

#13 HolliGeato

HolliGeato

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 17:25:50

Kerry vs Cork Live Streaming

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sms, premium, telefon, oszustwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych