Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Politechnika Koszalińska najgorszą w kraju?

politechnika koszalińska wezgraj lepszy koszalin kryzys kanclerz

1018 odpowiedzi w tym temacie

#1001 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 wrzesień 2019 - 17:40:37

czyli zrobić jak za PRL, wyższe wykształcenie tylko dla orłów i wybrańców klasy robotniczej.

W Polsce istnieje poważny problem społeczny polegający na braku alternatywy zawodowej dla nauczycieli akademickich, którzy tak naprawdę poza prowadzeniem zajęć dydaktycznych nic innego nie potrafią! W renomowanych ośrodkach akademickich możliwa jest pozytywna selekcja i weryfikacja wiedzy studentów, natomiast w małomiasteczkowej uczelni rzetelna ocena wiedzy studentów oznaczać może jedno - utratę pracy i źródła dochodów. Większość absolwentów takich to "uczelni" miałoby poważny problem z zaliczeniem 1 semestru w prestiżowej uczelni. Wszyscy dokładnie o tym wiedzą, ale z czegoś trzeba żyć, więc nie ma znaczenia jakim to "orłom" wydaje się i tak nic nie znaczące dyplomy. To dzięki temu  między innymi dyplomy polskich uczelni straciły zupełnie na wartości.#1002 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 wrzesień 2019 - 17:43:18

 Takowe efekty kształcenia są pokłosiem jakiegoś absurdalnego programu „Uniwersytet i politechnika w każdej gminie”. A ponieważ liczba „maturzystów”, którzy byliby w stanie  sprostać wymaganiom normalnych ( niekoniecznie prestiżowych ) uczelni  nie jest nieograniczona, więc akcję przygotowywania młodzieży do podjęcia „studiów” i stosowania  perfidnej „ściemy” rozpoczyna się w szkole ponadgimnazjalnej  poprzez wmawianie ewidentnie słabym uczniom sloganów typu: „ możesz nauczyć się nawet najtrudniejszych rzeczy” , czy też  „nauczyciel wierzy w twoje możliwości” itp.

Następnie młodzież ta pewna swoich „wybitnych uzdolnień” „ zdaje  na 30 %  " – kpina! - maturę z przedmiotów nie mających częstokroć nic wspólnego z kierunkiem podejmowanych studiów, no i zaczyna się  kolejny etap  edukacyjnej ściemy, czyli  „studia” …  na poślednich uczelniach typu … PK itp. -   przecież szkoły te muszą   jakoś  trwać i zarabiać na utrzymanie, aby program  „ uniwersytet i politechnika w każdej gminie był zrealizowany.

Końcowym efektem tej „edukacyjnej ściemy” jest mierny magister, którego  „nieprzeciętne umiejętności”  weryfikuje dopiero pracodawca i zaczyna się ostateczny etap  …rozczarowania i  uświadamiania sobie, jak to sprytnie manipulowano moją „edukacją”. Przecież ja nic nie umiem!

Pozostaje więc tylko zmywak w  Irlandii i pretensje do całego świata, że w Polsce nie ma pracy dla ludzi z … „wyższym wykształceniem” !  Pretensje te mają oczywiście jedynie  ci, którym wydaję się, że aby mieć interesującą  i intratną pracę  wystarczyło skończyć byle co.

 Teraz dopiero uświadomiłem sobie, że lepiej byłoby  skończyć dobrą zawodówkę i mieć interesującą pracę, niż byle jaką  uczelnię.

 Jestem ofiarą  tego typu  edukacji i pewnie nie jedyną!

Trafna opinia#1003 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 wrzesień 2019 - 17:46:49

Owczy pęd do wiedzy

Nastolatki nie chcą nawet myśleć o kształceniu się w szkołach zawodowych. Wszyscy szturmują bramy szkół średnich. Niektórzy nawet z tabliczką mnożenia mają problemy, nie słyszeli o narodowych wieszczach, szkolne oceny mają żałosne – niemniej jednak chcą się "kształcić" w szkołach średnich, a później na ... studiach.
Dokąd poniesie ich ten owczy pęd?

 

Zawodówki, które awansowały do roli liceów, ledwo co mogą uzbroić swoich absolwentów w świadectwa dojrzałości. Z takim dokumentem można jednak zapisać się na studia, przynajmniej na niektórych uczelniach - głównie prowincjonalnych.
Znacznie to poprawia statystyki rozwoju intelektualnego kraju. Statystycy nie badają jednak, ile prac „naukawych” powstało na zamówienie i jedynym wkładem autorów jest złożenie na nich swojego nazwiska. Organy ścigania również nie interesują się tym rodzajem fałszerstwa.
Biznes więc kwitnie i wszyscy doskonale na tym zarabiają. Nauczyciele mają swoje etaty w szkołach, intelektualne podziemie produkuje prace dla nierozgarniętych studentów, promotorzy na uczelniach mają zajęcie.

I rośnie armia sfrustrowanych bezrobotnych z dyplomami. Otwarcie granic Europy niewiele im pomoże, bo tam, tak jak i tu, liczą się konkretne umiejętności.

Ograniczyć należy bezwzględnie finansowanie tych  wszystkich pseudouczelni.

:excl:#1004 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3367 postów

Napisano 28 wrzesień 2019 - 17:56:10

W Polsce istnieje poważny problem społeczny polegający na braku alternatywy zawodowej dla nauczycieli akademickich, którzy tak naprawdę poza prowadzeniem zajęć dydaktycznych nic innego nie potrafią! W renomowanych ośrodkach akademickich możliwa jest pozytywna selekcja i weryfikacja wiedzy studentów, natomiast w małomiasteczkowej uczelni rzetelna ocena wiedzy studentów oznaczać może jedno - utratę pracy i źródła dochodów. Większość absolwentów takich to "uczelni" miałoby poważny problem z zaliczeniem 1 semestru w prestiżowej uczelni. Wszyscy dokładnie o tym wiedzą, ale z czegoś trzeba żyć, więc nie ma znaczenia jakim to "orłom" wydaje się i tak nic nie znaczące dyplomy. To dzięki temu między innymi dyplomy polskich uczelni straciły zupełnie na wartości.

to jest temat na boku. Biorąc pod uwagę stosunek liczby studentów do liczby kadry akademickiej problemu nie ma. Znacznie większym problemem jest znalezienie zajęcia dla słabo wykształconych mas studenckich niż dla akademików.

#1005 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 wrzesień 2019 - 18:01:20

Dostają papierek za nic.

Z głupoty takich „studentów” śmieją się sami pracownicy wyższych uczelni ale nie mają żadnego interesu powiedzieć im prawdy.

Wielu z nich powinno swoją edukacje skończyć na poziomie zawodówki bo takie są ich biologiczne możliwości, których nie są w stanie przeskoczyć.

Uczelniom zależy jednak nawet na najgłupszych studentach bo jest niż demograficzny. Jeśli powyrzucano by wszystkich studentów, których możliwości nie pozwalają na uzyskanie prawdziwego dyplomu wyższej uczelni, to duża część pracowników straciłoby posady gdyż nie mieliby kogo uczyć. Dlatego toleruje się nawet kompletnych przygłupów, którzy w dodatku nie grzeszą pracowitością.

Tacy osobnicy dostają w końcu papierek i liczą na intratne posady. Pracodawcy wiedzą jednak, że świeżo wypuszczani absolwenci wyższych uczelni nic nie potrafią i trzeba będzie ich wszystkiego nauczyć od podstaw. Dlatego oferują im minimalne płace albo nic. W takiej sytuacji świeżo upieczeni magistrowie się obrażają, że "ten nędzny kraj" ich nie docenił i wyjeżdżają na zachód. Tam chowają zupełnie nieprzydatny papierek do kieszeni i konkurują o najniżej płatne prace z czarnymi i Pakistańczykami. Wniosek jest prosty: 1. Skończyć z fikcyjnym wykształceniem. Uczelnie i wydziały nie prezentujące odpowiedniego poziomu powinny zostać zamknięte. 2. Wprowadzić kredyt na sfinansowanie pełnych kosztów nauki dla studentów. Kredyt byłby umarzany po 15 latach płacenia podatków w Polsce. Jeżeli ktoś po studiach uzna że lepiej mu będzie za granicą to droga wolna ale niech spłaci wszystko co do grosza wraz z odsetkami.

 #1006 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 29 wrzesień 2019 - 10:03:16

to jest temat na boku. Biorąc pod uwagę stosunek liczby studentów do liczby kadry akademickiej problemu nie ma. Znacznie większym problemem jest znalezienie zajęcia dla słabo wykształconych mas studenckich niż dla akademików.

Po pierwsze:

Gdzie nauczyciel PK  - poza polityką - znajdzie w Koszalinku pracę?

Po drugie:

Gdyby przeprowadzić uczciwą selekcję kandydatów na studia

( obecnie studiują na tzw. uczelni technicznej miernoty z elementarnymi brakami z matematyki - o zgrozo ! ) to ów stosunek byłby zgoła odmienny!#1007 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3367 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 10:07:20

Po pierwsze:
Gdzie nauczyciel PK - poza polityką - znajdzie w Koszalinku pracę?
Po drugie:
Gdyby przeprowadzić uczciwą selekcję kandydatów na studia
( obecnie studiują na tzw. uczelni technicznej miernoty z elementarnymi brakami z matematyki - o zgrozo ! ) to ów stosunek byłby zgoła odmienny!

jaki problem? Zna się a więc pracę znajdzie w wielkim mieście, tam gdzie jest przemysł i są firmy.

#1008 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2019 - 20:09:50

Nazywanie tej szkoły politechniką jest już  jakimś absurdem, podobnie zresztą jak Politechniki z Opola. Szkoły te chcąc zachować prawo do używania  nazwy  "politechnika" wprowadzają kierunki  studiów nie mające nic wspólnego z techniką, jak np. dziennikarstwo i filologia w Koszalinie  czy  ....wychowanie fizyczne na Politechnice Opolskiej.

Bez tych egzotycznych kierunków, jak na uczelnie techniczne, musiałyby  po prostu zmienić  nazwę.

Tak wynika z ustawy o szkolnictwie wyższym.

  Wysoki prestiż Uniwersytetu Warszawskiego wynika nie tylko z tradycji tej uczelni, ale  przede wszystkim z tego , iż  prowadzi się  tam konkretne badania i oferuje na rynku efekty tych badań w postaci produktów, jak np. radiofarmaceutyki do tomografii pozytonowej.

A ww. uczelnie "techniczne"  kształcą ...  dziennikarzy tudzież wf-stów i filologów.

Szkoda pieniędzy podatników na takie kształcenie... Totalna degrengolada!

Przepisy  się zmieniły, a uczelnie te mają małe szanse na zachowanie swoich dotychczasowych nazw. Zresztą te dawne wieczorowe, a później wyższe szkoły inżynierskie, politechnikami i tak są tylko z nazwy.#1009 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 16:39:32

Dostają papierek za nic.

Z głupoty takich „studentów” śmieją się sami pracownicy wyższych uczelni ale nie mają żadnego interesu powiedzieć im prawdy.

Wielu z nich powinno swoją edukacje skończyć na poziomie zawodówki bo takie są ich biologiczne możliwości, których nie są w stanie przeskoczyć.

Uczelniom zależy jednak nawet na najgłupszych studentach bo jest niż demograficzny. Jeśli powyrzucano by wszystkich studentów, których możliwości nie pozwalają na uzyskanie prawdziwego dyplomu wyższej uczelni, to duża część pracowników straciłoby posady gdyż nie mieliby kogo uczyć. Dlatego toleruje się nawet kompletnych przygłupów, którzy w dodatku nie grzeszą pracowitością.

Tacy osobnicy dostają w końcu papierek i liczą na intratne posady. Pracodawcy wiedzą jednak, że świeżo wypuszczani absolwenci wyższych uczelni nic nie potrafią i trzeba będzie ich wszystkiego nauczyć od podstaw. Dlatego oferują im minimalne płace albo nic. W takiej sytuacji świeżo upieczeni magistrowie się obrażają, że "ten nędzny kraj" ich nie docenił i wyjeżdżają na zachód. Tam chowają zupełnie nieprzydatny papierek do kieszeni i konkurują o najniżej płatne prace z czarnymi i Pakistańczykami. Wniosek jest prosty: 1. Skończyć z fikcyjnym wykształceniem. Uczelnie i wydziały nie prezentujące odpowiedniego poziomu powinny zostać zamknięte. 2. Wprowadzić kredyt na sfinansowanie pełnych kosztów nauki dla studentów. Kredyt byłby umarzany po 15 latach płacenia podatków w Polsce. Jeżeli ktoś po studiach uzna że lepiej mu będzie za granicą to droga wolna ale niech spłaci wszystko co do grosza wraz z odsetkami.

 

 

 

Oj nie mieliby kogo uczyć na PK, nie mieliby! Farsa kwitnie w najlepsze....#1010 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 07:58:35

A krawcowa szyję dalej

#1011 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 08:44:52

A krawcowa szyję dalej

No i...?#1012 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 16:43:42

POLIFARSA KOSZALIŃSKA...#1013 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 16:51:52

Nie dostałeś się, bo za głupi jesteś?#1014 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 15:31:55

Nie dostałeś się, bo za głupi jesteś?

Na priv-a mogłbym podesłać prace egzaminacyjne co niektórych  gigantów intelektu studiujących w tej alma mater. Oczywiście obowiązuje RODO i jest to niemożliwe, ale może dotarłoby w końcu do ludu jakim to delikwentom wydają "dyplomy ukończenia studiów wyższych" trzecioligowe uczelnie, które "studentów" potrzebują, jak powietrza. Bez tych "studentów" PK po prostu przestaje istnieć!#1015 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 październik 2019 - 15:33:11

Przepisy  się zmieniły, a uczelnie te mają małe szanse na zachowanie swoich dotychczasowych nazw. Zresztą te dawne wieczorowe, a później wyższe szkoły inżynierskie, politechnikami i tak są tylko z nazwy.

:(#1016 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3367 postów

Napisano 10 październik 2019 - 09:22:06

Na priv-a mogłbym podesłać prace egzaminacyjne co niektórych gigantów intelektu studiujących w tej alma mater. Oczywiście obowiązuje RODO i jest to niemożliwe, ale może dotarłoby w końcu do ludu jakim to delikwentom wydają "dyplomy ukończenia studiów wyższych" trzecioligowe uczelnie, które "studentów" potrzebują, jak powietrza. Bez tych "studentów" PK po prostu przestaje istnieć!

popatrz chociażby na Pawłowicz, oficjalnie pracownik naukowy UW. Czy chociażby na Dudusia, na którego rodzima uczelnia wypiela się. Jak widzisz uczelnia nie jest gwarantem umysłowosci jej pracowników.

Użytkownik rniski-four edytował ten post 10 październik 2019 - 09:24:16


#1017 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 13:57:44

Po pierwsze:

Gdzie nauczyciel PK  - poza polityką - znajdzie w Koszalinku pracę?

Po drugie:

Gdyby przeprowadzić uczciwą selekcję kandydatów na studia

( obecnie studiują na tzw. uczelni technicznej miernoty z elementarnymi brakami z matematyki - o zgrozo ! ) to ów stosunek byłby zgoła odmienny!

Nigdzie#1018 rniski-four

rniski-four

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3367 postów

Napisano 14 październik 2019 - 14:20:45

Nigdzie

wystarczy wyskoczyć z Koszalinka do dużego miasta, pracy jest aż nadto.

Użytkownik rniski-four edytował ten post 14 październik 2019 - 14:21:04


#1019 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 14:18:33

wystarczy wyskoczyć z Koszalinka do dużego miasta, pracy jest aż nadto.

Można, ale wygodniej jest uprawiać zawód nauczyciela, a w wielu przypadkach po prostu farsę.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: politechnika koszalińska, wezgraj, lepszy koszalin, kryzys, kanclerz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych