Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

" Polsko obudż się "


79 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 13:10:24

Ok. 20 tys. osób zebrało się w Warszawie w sprawie Telewizji Trwam.

ŻG / PAP
Około 20 tys. osób, wiele z narodowymi flagami, zebrało się dzisiaj po południu na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, skąd po mszy wyruszy demonstracja w proteście przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną.

Według służb miejskich na miejscu jest już ok. 20 tys. osób. O godzinie 13 rozpoczęła się msza święta przed kościołem św. Aleksandra. Homilię mam wygłosić biskup drohiczyński Antoni Dydycz.

Oprócz flag narodowych wielu zgromadzonych osób trzyma flagi z symbolami PiS i "Solidarności", są też transparenty Radia Maryja. Uczestnicy przed mszą św. skandowali m.in.: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam". Trzymają też transparenty z nazwami miejscowości z całej Polski oraz hasłami m.in: "Polsko obudź się", "Bóg, honor, ojczyzna", "Telewizja Trwam i Radio Maryja ratunkiem dla Polski".

Wcześniej - w oczekiwaniu na rozpoczęcie mszy - zgromadzeni śpiewali pieśni religijne, z akompaniamentem zespołu muzycznego.

Udział w II Ogólnopolskim Marszu w Obronie Wolnych Mediów, jak nazywa się sobotnia manifestacja, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Marsz wyruszy po mszy. Pod kancelarią premiera zapowiedziano przemówienie Kaczyńskiego. Później demonstranci zamierzają przejść pod Belweder, gdzie według planu ma zabrać głos przywódca Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Wśród organizatorów manifestacji są politycy PiS i Solidarnej Polski, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby "Gazety Polskiej" i społeczny komitet w obronie TV Trwam.

W kwietniu ub. r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Odwołanie fundacji rada odrzuciła.

KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej.

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam wysyłają protesty do KRRiTV, których wzór można znaleźć m.in. na stronie internetowej rozgłośni. Według Radia Maryja złożono ponad 2 mln takich protestów.

#2 ~rydzuniek~

~rydzuniek~
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 14:09:34#3 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:22:45

Jarosław Kaczyński pod KPRM.

Zakończył się II Ogólnopolski Marsz w Obronie Wolności Mediów. Jak relacjonują nasi reporterzy w marszu wzięło udział ponad kilkadziesiąt tysięcy osób. Wśród nich było mnóstwo biało czerwonych flag, transparentów Klubów Gazety Polskiej oraz Kół Radia Maryja.

Kolumnę demonstrantów prowadzili jadący na motorach przedstawiciele Rajdu Katyńskiego oraz niezastąpieni stoczniowcy ze Stoczni Gdańskiej. Tuż za nimi politycy PiS - Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski, Andrzej Jaworski, Jolanta Szczypińska, Tomasz Kaczmarek. Pochód prowadzili również przedstawiciele wolnych mediów: redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz wraz ze swoimi synami, Jacek Karnowski z portalu wpolityce.pl, Joanna Lichocka oraz Dorota Kania z redakcji Gazety Polskiej. Jak relacjonuje nasz reporter na czele kolumny rozwinięto 25 metrową flagę narodową.

Manifestujący w drodze pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów skandowali: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam","Wolne media w wolnym kraju", "Chcemy prawdy a nie kłamstwa"."Bóg, Honor i Ojczyzna".

Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński.

- Podziękujmy Bogu za to, że w trudnych czasach mamy wielkich kapłanów - rozpoczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

- Przyszliśmy tutaj i to wszyscy wiemy, po to żeby bronić Telewizji Trwam, żeby nie zamykano jej drogi do polskich domów ale chcemy także bronić przyszłości Radia Maryja.
Ci którzy mówią prawdę mają milczeć, mają być uciszeni. Chodzi nam wszystkim o prawa polskich katolików, tych prawdziwych nie koniunkturalnych, tych których próbuje spychać sie na margines, eliminować z normalnego życia publicznego. Mają być tymi obywatelami drugiej kategorii. Chodzi nam także o prawdę, o tą prawdę najważniejszą - prawdę słowa Bożego, prawdę nauki kościoła ale także tą prawdę do której głoszenia nie wszyscy mają odwagę - nie wszystkim staje odwagi.

Prezes PiS podał przykład Radia Maryja i Telewizji Trwam - w Polsce zlikwidowano ogromną część przemysłu, którego broniła właśnie radiostacja o.Rydzyka a później Telewizja Trwam.

- Pamiętajmy o tych którzy mieli rację bo dzisiaj bardzo często chce się im zamknąć usta - dodał Prezes PiS.

- Chodzi o polską demokrację o polską wolność o pluralizm mediów - te sprawy są ze sobą bezpośrednio związane. Nie ma bez pluralizmu wolności mediów, bez wolności słowa nie ma demokracji.

- Każdy uczciwy człowiek choćby nawet i nie wierzący musi przyznać, że polscy katolicy mają prawo do swoich mediów. I musi przyznać także, że media w demokratycznym państwie powinny być zróżnicowane, bo bez tego nie są w stanie wypełnić swojej zasadniczej roli.

- Trzeba sobie jasno powiedzieć, dzisiaj właśnie poprawność polityczna jest głównym orężem w walce z wolnością. Jest największym zagrożeniem dla wolności i musimy mieć odwagę powiedzieć poprawności politycznej w Polsce - nie. Niech sobie będzie w całej Europie, ale tu w Polsce my jesteśmy gospodarzami, my decydujemy i tu ma jej nie być. Nikomu nie wolno zamykać ust dlatego, że ma inne poglądy niż jacyś niezbyt mądrzy ludzie z różnego rodzaju salonów. Musimy bronić w Polsce praworządności, przestrzegania prawa przez władze.

- Ta władza prawa nie przestrzega. Można powiedzieć nagminnie prawa nie przestrzega. Ta decyzja Krajowej Rady była decyzją całkowicie bezprawną. Decyzją do której nie było jakichkolwiek podstaw. Jeśli ją podjęto to właśnie w imię poprawności politycznej i z nienawiści do prawdy. Powtarzam bez praworządności nie ma normalnie funkcjonującego państwa - kontynuował swoje przemówienie Jarosław Kaczyński

- Jest czas który jest określany jako czas marszów. Dziś uczestniczymy w największym. To są marsze, które mają jasno określony cel - tym celem jest Polska - Polska niepodległa, Polska demokratyczna, Polska prawa, Polska sprawiedliwa, Polska solidarna i wreszcie Polska dumna. Idziemy w tym marszu i setkach innych marszów z podniesionymi głowami, idziemy dumni bo nie mamy się czego wstydzić. Niech wstydzą się ci których tutaj mamy, w tym gmachu, którzy podnoszą rękę na polski kościół, na demokrację, na wolność, na suwerenność. Którzy wreszcie podnoszą rękę co najlepiej pokazuje sprawa smoleńska - na godność naszego Narodu, na godność każdego Polaka.

- Ta godność jest dzisiaj deptana. Ci, którzy tak czynią mają powód się wstydzić, mają powód do tego, by nosić spuszczone głowy. My maszerujemy z podniesionymi głowami i wiemy, że jest wiosna i wiemy, że po wiośnie przyjdzie lato, że przyjdzie i sierpień. Musimy tylko wierzyć , musimy być głęboko przekonani że zwyciężymy. Że nie ma innej drogi, tylko zdecydowanie odwaga a zwycięstwo przyjdzie tak jak przyszło już prawie 32 lata temu.

Na koniec swojego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował o jedność na prawicy:

- Jest jeszcze jedna potrzeba tej chwili. To jest potrzeba jedności. Zwracam się do wszystkich, zwracam się do ciebie Zbyszku. Zapomnijmy o tym co było złe, o co mamy pretensje. Idźmy razem wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa a to zwycięstwo jest naprawdę w zasięgu reki. Musimy być razem, musimy zwyciężyć." - powiedział Jarosław Kaczyński pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

- Połączyła nas wspólna sprawa, chcemy działać razem – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, odpowiadając pod Belwederem na apel prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Odpowiadając Jarkowi, chciałbym powiedzieć jasno - choć wiem, że już odjechał - że jesteśmy razem, że to, co było, zapomnieliśmy, że chcemy działać razem – zadeklarował Ziobro w przemówieniu podczas marszu dot. koncesji na cyfrową emisję naziemną dla TV Trwam.

- Tutaj w tym miejscu w Warszawie połączyła nas wspólna sprawa. Jesteśmy wspólnotą, jednością wokół wartości takich jak wolność, nasze wspólne dziedzictwo i nasza zagrożona demokracja” – mówił Ziobro. „Dziś obrona Telewizji Trwam jest obroną polskiej wolności. Musimy pokazać, że łączą nas wspólne ideały – dodał.

Ziobro marsz w interesie stacji TV Trwam nazwał sygnałem dla prezydenta i premiera, „że jesteśmy zgodni”.

Do zgromadzonych przemówiła Ewa Stankiewicz - szefowa stowarzyszenia Solidarni 2010. Pomiędzy kancelarią premiera a Belwederem nawiązywała do katastrofy smoleńskiej:

- Panie premierze, wielka część narodu uważa pana za zdrajcę stanu. Niech pan nie grozi politykom. Demonstruje pan siłę wobec słabszych. Wobec silniejszych jest pan uległy. Przechodzi pan do historii jako największy zdrajca Polski

- Panie prezydencie, jeszcze przed zakończeniem śledztwa mówi pan, że przyczyny katastrofy są smoleńskiej są arcyboleśnie proste. Rosjanie zacierają ślady na pana oczach. Pana obowiązkiem jest dbanie o rzetelne śledztwo, a nie mówienie o przyczynach bez pokrycia w faktach. Pana działalność zagraża suwerenności Polski - powiedziała Ewa Stankiewicz.

Specjanie dla portalu niezalezna.pl Zenon Torz przewodniczący Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej - współorganizatora dzisiejszego Marszu powiedział:
- To wszystko co sobie załozyliśmy zostało zrealizowane. Najważniejsze, że nasz wkład w zjednoczenie prawicy niejako w słowach Jarosława Kaczyńskiego znalazło swoje odniesienie. Spotkały się na tym marszu wcześniej zwaśnione grupy, ręka została wyciągnięta, czy zostanie podjęty dialog? - Ludzie się tego domagali, to było widać i to był wielki sukces tego marszu.

Inicjatorem akcji był poznański Klub „Gazety Polskiej”. Jednak marsz w obronie demokracji i suwerenności połączył wiele środowisk, m.in. pozostałe kluby „Gazety Polskiej”, stowarzyszenie Solidarni 2010, Rodziny Radia Maryja, a także polityków Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski.

Autor: Marek Nowicki, Współpracownicy: Maciej Marosz, Dorota Kania, | Źródło: niezalazna.pl,

#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2012 - 08:12:08#5 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2012 - 12:41:34

Belka rozdaje miliardy.

Komu 8 miliardów dolarów, komu? Bogaty kraj, w którym brakuje leków dla chorych na raka, gdzie wykonawcy autostrad nie mogą otrzymać zapłaty za wykonane roboty, gdzie szpitale mając w ręku wyroki sądów nie mogą otrzymać od NFZ-u pieniędzy za wykonane świadczenia medyczne, postanowił wspomóc europejskich bankrutów sumą 6,27 mld euro, albo jak kto woli ponad 25 mld zł.

Prezes Marek Belka w roli Świętego Mikołaja. Można by z tego wywnioskować, że jesteśmy prawie tak bogaci jak Norwegowie i Szwedzi, bo Ci wsparli MFW w celu ratowania Greków, Hiszpanów i Portugalczyków niewiele większymi sumami ok. 10 mld dolarów, my „skromnymi” 8 mld dol. Problem w tym, że polscy emeryci, którzy w ramach waloryzacji emerytur otrzymali średnio ok. 57 zł, czyli ok.14 euro, mimo woli wspomagają dzięki beztrosce i rozrzutności Prezesa NBP, hiszpańskich emerytów, którzy leki mają akurat za darmo, jak i greckich, którzy mają 3-4 krotnie wyższe emerytury. Czy to moralne, ekonomicznie opłacalne skoro pożyczymy MFW te ogromne pieniądze na zaledwie 0,5 proc., a u nas w NBP można za nie dostać 4,5 proc., a na naszym rynku nawet 7-8 proc. Czy to tylko głupota i uległość, czy coś znacznie gorszego.

Skoro mamy aż taki nadmiar rezerw walutowych to należy natychmiast kupić złoto, bo Polska – „zielona wyspa” ma aż 3-krotnie mniejsze rezerwy złota (103 tony) niż kryzysowa Portugalia (330 ton). Skoro jest tak dobrze, że możemy wspierać dużo bogatszych, to dlaczego Ministerstwo Finansów podnosi VAT na lody – czyżby również polskie dzieci musiały się złożyć na pomoc dla tych, którzy zapragnęli mieć euro i żyć na kredyt. Tym bardziej, że kryzys zadłużenia w Unii się nie skończył i to co najgorsze dopiero przed nami. Co będzie jeśli kryzys zawita do eldorado nad Wisłą? Kto się wówczas na nas zrzuci – Francuzi z Holendrami?

Dlaczego NBP chce podnieść stopy procentowe kredytów, czy również z powodu szerokiego gestu D. Tuska, M. Belki, i J.V. Rostowskiego. Rośnie niewątpliwie lista oczekujących na Trybunał Stanu. Już niedługo będziemy się dowiadywali o tym gdzie powędrowały nasze pieniądze z Radia Wolna Europa. Teraz już wiadomo po co rządowi D. Tuska słynna już ustawa o ACTA oraz ograniczenie dostępu obywateli do informacji publicznej, ze słynną niekonstytucyjną poprawką profesora „demokraty” z PO M. Rockiego. Chodzi o to właśnie byśmy nie wiedzieli, gdzie wywędrują nasze pieniądze i dlaczego tak nimi szastamy. Tym bardziej, że pieniędzy brakuje na wszystko; autostrady są już generalnie do remontu, choć jeszcze niedokończone, długi podatkowe wzrosły do kwoty 15 mld zł, kredyty zagrożone gospodarstw domowych do kwoty 37 mld zł, firm 27 mld zł. Likwiduje się szkoły, stołówki szkolne, poczty, linie kolejowe, bo brakuje pieniędzy. Polska likwiduje się sama ku zadowoleniu rządzącej kasty.

Jednocześnie po cichutku za granicę płyną ogromne kwoty z naszych rezerw walutowych nie za wysokich – zaledwie 74 mld euro. A przecież mamy ogromne długi wobec zagranicy i zagranicznych banków. Długi Polski i Polaków to już równowartość 350 mld zł, samo zadłużenie Polaków w walutach obcych to równowartość 190 mld zł. Zadłużenie SP ok. 250 mld euro, zadłużenie przedsiębiorstw ok. 105 mld euro, a nawet to zagranicznych banków w Polsce wynosi już 55 mld euro. Śmieszne to i straszne gdy dłużnik pożycza. Może lepiej było choć trochę się oddłużyć niż pożyczać obcym, którzy i tak zbankrutują.

Ulubieniec rynków i kapitału spekulacyjnego Prezes NBP postanowił w kwietniu być Świętym Mikołajem. To nie prima aprilis. Polacy, to wszystko z Naszej kasy.

Autor: Janusz Szewczak główny ekonomista SKOK, | Źródło: Niezależna.pl,

#6 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 07:44:31

Chcemy prawdy i wolności!.

Sobotni marsz w obronie wolnych mediów i telewizji Trwam był wielkim triumfem Polski obywatelskiej, świadomej swoich praw i chcącej je egzekwować. Demonstracji 100 tys. osób, lub niewiele mniej, nie da się już ignorować.

Całkiem niedawno podczas jednej z debat pewien telewizyjny dyrektor karierowicz przekonywał, że TV Trwam ogląda zaledwie 6 tys. ludzi i miejsce na multipleksie po prostu jej się nie należy. Takich andronów płynących z telewizji, w których obronie nie zebrałoby się pewnie i sto osób, było wiele. Ale teraz ich autorzy musieli zamilknąć.

Jest oczywiste, że nie da się utrzymać decyzji KRRiT i TV Trwam znajdzie się na cyfrowym multipleksie – siła sobotniej demonstracji i dwóch mln podpisów nie podlega dyskusji. Ale to nie koniec bitwy o wolność słowa w Polsce. To początek walki o to, by w TVP zamiast partyjnej publicystyki i informacji panował pluralizm poglądów i rzetelne wiadomości. By telewizje komercyjne zaczęły działać wedle tego, co w decyzjach koncesyjnych mają zapisane – prawdziwie i obiektywnie informować. Polacy chcą wolnych mediów. W sobotę dobitnie dali temu wyraz.

I jestem przekonana, że jeśli się nie zatrzymają, osiągną cel.

Autor: Joanna Lichocka, | Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:29:23

Słuchajnogościu malinowy.
Ludków na tej glebie jets za dużo.
Trzeba aby zrobili rewolte aby dużo ich ubić.
Araby i żydki mają swój kocioł trzeba jeszcze rosję i chiny i inne kraje coś podobnego zrobić Tzn na jakimś obszaze kontrolowanie giną raz jedni raz drudzy.

#8 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1725 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:11:55Tobie PO-matołku, nie działa ale rozum :D :D :D ...

#9 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:21:16

Tobie PO-matołku, nie działa ale rozum :D :D :D ...

Za tobie działa idealnie... ;)

#10 ~cyryl~

~cyryl~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:34:14

... o matko! Co się tu wyprawia??? Po tym co widzę w tv i czytam na tym forum to liczba obłąkanych paranoików i życiowych frustratów z pod szyldu pis i tv trwam wzrasta w tempie oszałamiającym.To straszne jak kolejny raz tysiące ludzi o ograniczonych horyzontach myślowych daje sie uwieść i manipulować przez czarną bandę kleru z ich obłąkanego wodza T. Rydzyka. Najsmutniejsze jest to że te histeryczne próby odzyskania władzy przez kler w tym kraju mogą doprowadzić do kolejnej wojny polsko-polskiej z wielka szkoda dla całego narodu a szczególnie dla naszych dzieci które przez kolejne dziesięciolecia będą musiały żyć w państwie zacofanym, ciemnym i niekoniecznie wolnym. To straszne jak pod płaszczykiem chrześcijańskiej miłości i wiary katolickiej grupa kościelnych dostojników wpędza ten kraj w kolejne nieszczęście.

#11 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:40:43

Duda: prędzej czy później tego rządu nie będzie.

GK / Nasz Dziennik
- Źle, że dochodzi do dzielenia Polski i Polaków. Tego jednak nie robimy my, ale druga strona - mówiąc nam, co jest dla nas lepsze i każąc nam trzymać się poprawności politycznej - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". - Prędzej czy później tego rządu nie będzie. Ja bym chciał, żeby stało się to prędzej niż później - dodaje.

Duda, którego "Solidarność" włączyła się w manifestacje w obronie Telewizji Trwam tłumaczy też decyzję związkowców. - Uważam, że każdy, kto chce, ma prawo w Polsce wyrażać swoje poglądy - nie tylko indywidualnie, ale również poprzez media papierowe bądź elektroniczne - mówi. Tłumaczy też, że Telewizja Trwam nie otrzymała miejsca na multipleksie cyfrowym nie ze względów proceduralnych czy ekonomicznych, ale "z powodów merytorycznych". - Za tą decyzją nie stoją żadne przesłanki merytoryczne - twierdzi.

Zdaniem przewodniczącego "Solidarności" jednym z najwiekszych problemów w Polsce jest obecnie "brak dialogu społecznego". - Można rozmawiać o wszystkim, ale trzeba mieć z kim. Obecnie w naszym kraju dialog polega na tym, że my jako strona społeczna bijemy głową w mur. Do rozmowy trzeba mieć partnera, a my go po prostu nie mamy - twierdzi na łamach "Naszego Dziennika".

W ostrych słowach odnosi się do obecnego rządu. - Większość rządzących w tej chwili Polską powinna udać się an operację i wyciąć sobie trzy gruczoły: pychy, głupoty i buty. Tylko tyle, (...), tu nie trzeba niczego dodawać - mówi.

Cały wywiad w "Naszym Dzienniku".

#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:50:32

... o matko! Co się tu wyprawia??? Po tym co widzę w tv i czytam na tym forum to liczba obłąkanych paranoików i życiowych frustratów z pod szyldu pis i tv trwam wzrasta w tempie oszałamiającym.To straszne jak kolejny raz tysiące ludzi o ograniczonych horyzontach myślowych daje sie uwieść i manipulować przez czarną bandę kleru z ich obłąkanego wodza T. Rydzyka. Najsmutniejsze jest to że te histeryczne próby odzyskania władzy przez kler w tym kraju mogą doprowadzić do kolejnej wojny polsko-polskiej z wielka szkoda dla całego narodu a szczególnie dla naszych dzieci które przez kolejne dziesięciolecia będą musiały żyć w państwie zacofanym, ciemnym i niekoniecznie wolnym. To straszne jak pod płaszczykiem chrześcijańskiej miłości i wiary katolickiej grupa kościelnych dostojników wpędza ten kraj w kolejne nieszczęście.

Masz rację. Klerowi chodi tylko i wyłącznie o władze i kasę.

#13 ~volt~

~volt~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 15:46:50

Duda: prędzej czy później tego rządu nie będzie.GK / Nasz Dziennik- Źle, że dochodzi do dzielenia Polski i Polaków. Tego jednak nie robimy my, ale druga strona - mówiąc nam, co jest dla nas lepsze i każąc nam trzymać się poprawności politycznej - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność". - Prędzej czy później tego rządu nie będzie. Ja bym chciał, żeby stało się to prędzej niż później - dodaje.Duda, którego "Solidarność" włączyła się w manifestacje w obronie Telewizji Trwam tłumaczy też decyzję związkowców. - Uważam, że każdy, kto chce, ma prawo w Polsce wyrażać swoje poglądy - nie tylko indywidualnie, ale również poprzez media papierowe bądź elektroniczne - mówi. Tłumaczy też, że Telewizja Trwam nie otrzymała miejsca na multipleksie cyfrowym nie ze względów proceduralnych czy ekonomicznych, ale "z powodów merytorycznych". - Za tą decyzją nie stoją żadne przesłanki merytoryczne - twierdzi.Zdaniem przewodniczącego "Solidarności" jednym z najwiekszych problemów w Polsce jest obecnie "brak dialogu społecznego". - Można rozmawiać o wszystkim, ale trzeba mieć z kim. Obecnie w naszym kraju dialog polega na tym, że my jako strona społeczna bijemy głową w mur. Do rozmowy trzeba mieć partnera, a my go po prostu nie mamy - twierdzi na łamach "Naszego Dziennika". W ostrych słowach odnosi się do obecnego rządu. - Większość rządzących w tej chwili Polską powinna udać się an operację i wyciąć sobie trzy gruczoły: pychy, głupoty i buty. Tylko tyle, (...), tu nie trzeba niczego dodawać - mówi.Cały wywiad w "Naszym Dzienniku".

hahahahaha!!!!! Ale stek bzdur. Następny błazen który przykleja się do Rydzyka licząc na jego błogosławieństwo i poparcie podczas następnych wyborów. Najbardziej żenujące ugrupowanie nieudaczników typu pis , solidarność itd. zrobi wszystko aby wleźć w d..pę dyrektorwi Tadeuszowi i dorwać się do władzy w tym kraju. Śmiech na sali :D :D :D

#14 ~Listonosz~

~Listonosz~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 17:09:06

Niech Polska będzie piękna.

Przemówienie o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja, wygłoszone do uczestników wielkiego Marszu w obronie Telewizji Trwam w Warszawie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Bardzo gorąco pozdrawiamy z Chicago. Z największego polskiego miasta, w którym – po Warszawie – jest najwięcej Polaków na świecie. Są tu ojcowie. Jest o. Jacek Cydzik, który – jak wiemy – pracuje dla radia w Toronto w Kanadzie. Jest o. Zbigniew Pieńkos posługujący w Stanach Zjednoczonych. Jest także o. Jan Król. Bardzo chcieliśmy być z wami, jednak nasz pobyt, spotkania z Polonią były ustalone dużo wcześniej. Obiecaliśmy, że będziemy, że spotykamy się z tysiącami rodaków, dlatego w tym momencie jesteśmy fizycznie w Chicago. Przedtem byliśmy w Ottawie i Toronto. W miastach wielkiej aglomeracji w pobliżu Toronto.
Ojcowie, Ekscelencjo, wszyscy Kochani! Nasuwają mi się słowa, które wypowiedział poeta: „Polacy się zeszli i rzekli, zeszli się Polacy i rzekli”. Polacy mówią razem na placu Trzech Krzyży, mówią w jedności, mówią to samo, mówią: chcemy wolności, chcemy prawdy, sprawiedliwości, poszanowania człowieka, jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci, poszanowania rodziny. Chcemy miłości Pana Boga, Ojczyzny i ludzi.

Idźmy dalej
Dziękujemy dzisiaj Tobie, Panie Boże, dziękujemy Ci, Matko Najświętsza. Dziękujemy Ci, Duchu Święty, że odnawiasz oblicze Polski, oblicze naszej ziemi. Siostry i Bracia, Rodacy zgromadzeni w Warszawie, w Polsce i w świecie, dziękujemy, że podejmujecie to natchnienie Ducha Świętego, by odnawiać oblicze ziemi – tej ziemi, oblicze naszych serc i naszych rodzin, oblicze polskiej ziemi.
Dziękujemy dziś za to, za to wszystko, co było dotychczas, ale jednocześnie prosimy: idźmy dalej i szukajmy zagubionych. Szukajmy i wychowujmy dzieci i młodzież. Bez młodzieży nie ma przyszłości. Bez dobrze wychowanych, uformowanych dzieci nie ma przyszłości, nie ma przyszłości na ziemi i nie ma dobrej przyszłości w wieczności. Kto myśli na rok do przodu, sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształtuje i dobrze formuje dzieci i młodzież.
Nie skończmy na tym, co jest dzisiaj. A dzisiaj na placu Trzech Krzyży jest piękna Polska. Idźmy dalej, idźmy na ulice, na place, do domów, do każdego człowieka, do ludzi. Idźmy aż do skutku, aż do odzyskania w prawdzie i miłości, do zjednoczenia wszystkich. Żebyśmy byli razem, a nie jeden przeciw drugiemu. Nie dajmy się dzielić. To marksizm i socjalizm miały zasadę: divide et impera – dziel i rządź.
Polsce potrzeba merytorycznej rozmowy, Polsce potrzeba wzajemnych dyskusji, debat, poznawania racji drugiego człowieka, Polsce potrzeba miłości. Dziękujemy wszystkim Polakom w kraju i Polonii. Jeszcze parę dni temu czytałem wypowiedź kogoś z Florydy, kto mówił: specjalnie jadę z całą rodziną na manifestację do Warszawy. Dzisiaj miał wylądować o 9.00 rano w Warszawie i zapewne już jest na placu. Pozdrawiamy całą Polonię. Prymas Polski, Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński mówił: „Polskę kocham bardziej niż własne serce. Po Bogu kocham najbardziej Polskę”. Serce ma dwie komory. Polska jest jak serce, też ma dwie komory. Pierwsza w Polsce, a druga rozproszona po świecie. Polska to każdy Polak.
Dziękujemy wam wszystkim, dziękujemy Panu Bogu za każdego, dziękujemy Konferencji Episkopatu Polski i Radzie Stałej za jasne stanowisko w sprawie dyskryminacji Telewizji Trwam. Dziękujemy zarządowi generalnemu w Rzymie, ojcu prowincjałowi, naszemu ordynariuszowi i wszystkim poprzednim prowincjałom, że cały czas stali przy Radiu Maryja. Dziękujemy zgromadzeniu redemptorystów za to, że niesie ciężar prześladowania Radia Maryja.

Świadkowie prawdy
Dziękujemy za poparcie każdemu księdzu, wszystkim biskupom, pasterzom. Wielu pisało osobiście, niejeden raz do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jaki skutek? Zobaczmy. Dziękujemy wszystkim świeckim, także tu, na tym placu. Dziękujemy dorosłym, młodzieży, ludziom chorym, starszym, samotnym, cierpiącym, którzy modlą się za nas, dziękujemy dzieciom. Ale, kochani Rodacy, dziękujemy także samorządom, radom miast, gmin i wsi, inteligencji, chłopom, robotnikom, ludziom wierzącym i niewierzącym, artystom, prawdziwym dziennikarzom, którzy są świadkami i sługami prawdy, a nie najemnikami.
A tak przy okazji to policzcie się, ilu was jest, bo my tu, w Chicago, już czytamy, obserwujemy te media, tak zwane mainstreamowe, i dowiadujemy się od nich, że jest was zgromadzonych 20 tysięcy. Więc policzcie się i powiedzcie jedni drugim. A dziennikarzom życzę, żeby byli dziennikarzami – sługami prawdy. Żeby już nigdy nie dzielili Polaków, nie kpili z Polaków. Skończcie z tymi programami judzącymi, dzielącymi, kpiącymi z porządnych katolików, z ludzi wierzących i z Polaków prawdziwych, tych, którym na Polsce zależy. Skończcie z kpinami, wyśmiewaniem, z tym judzeniem przeciwko śp. prezydentowi i wszystkim poległym. Skończcie z tymi kpinami z „moherowych beretów”, skończcie z kpinami z ludzi starszych, słabych, bezbronnych, którzy potrzebują pomocy. Pomóżcie im, aby w Polsce rozpoczął się dialog na argumenty. Niech się skończy czas argumentów siły.

Polityk jest sługą
Ten, kto ma władzę, ma ją czasowo. W tym miejscu bardzo dziękujemy politykom upominającym się o sprawiedliwość i godność człowieka. Politykom, którzy pochylają się nad rodziną, młodzieżą, nad bezrobotnymi. Dziękujemy tym, którzy chcą rozwiązać problemy, chcą, by w Polsce rzeczywiście wszystkim żyło się lepiej, nie tylko pewnym grupom. Dziękujemy tym politykom, dla których polityka to służba dobru wspólnemu, Ojczyźnie, naszej ojcowiźnie. Dla których polityka to troska o człowieka i Naród, który jest suwerenem. Polityk jest sługą suwerena, czyli Narodu. Polityk to nie jest ktoś, kto traktuje Ojczyznę i Naród jak prywatny folwark bez odpowiedzialności. Polityka to sztuka rządzenia, czyli służby ludziom, a nie urządzania siebie i ludzi z własnej grupy.
Z całego serca jeszcze raz dziękujemy. Dziękujemy za miliony podpisów. Za to, że człowiek idzie do człowieka i mówi, o co chodzi w sprawie Radia Maryja i Telewizji Trwam i o co chodzi w Polsce. Że chodzi o wolność, która jest zagrożona. Dziękujemy za to, że nie przestraszyliście się i przybyliście do Warszawy. Chociaż próbowano was od tego odwieść. Dobrze, że jesteście. Trzeba wychodzić i dawać świadectwo wiary w Pana Boga, miłości do Boga, do Ojczyzny, do każdego człowieka. Żołnierz tchórzliwy (jak powiedział o. Dariusz podczas jednej z transmisji) jest po stronie wroga.
Katolik – może i dobry, człowiek – może i dobry, ale stojący z boku, bojący się rozzuchwala zło. Katolik to jest uczeń Chrystusa. A Pan Jezus powiedział: „Po uczynkach was poznają”. Dlatego dziękujemy wam dzisiaj za wszystkie dobre czyny. Dziękujemy za modlitwy. Za budowanie jedności, merytoryczne dyskusje, szanowanie człowieka. My mamy potępiać grzech, ale nie grzesznika. Mamy grzesznika podnosić. Dlatego pomagajmy sobie nawzajem. Dlatego jeszcze raz z całego serca Bóg zapłać. Bóg zapłać za wasze czyny. I niech Polska będzie piękna. To zależy od każdego z nas.
Myślę, że jeżeli Krajowa Rada będzie dalej taka betonowa, to nie skończymy na tym jednym marszu, nie skończymy na tych wielu marszach w Polsce i za granicą. Rozpoczniemy marsze do polityków, do wszystkich posłów, do wszystkich rządzących. To jest apel do wszystkich rodzin: idźcie do swoich braci, do swych ojców, do swych mężów, do swych żon i tłumaczcie, że tak nie można, nie można nikogo dyskryminować. Polska jest Ojczyzną wszystkich Polaków. Także katolików, także bezrobotnych, także tych młodych ludzi, którzy nie widzą szans dla Polski. Polska jest domem Polaków.
Szczęść Boże!

Żródło: Nasz Dziennik

#15 ~prawda111-jestem.~

~prawda111-jestem.~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:21:18


:D :D :D

#16 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1725 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:21:44

hahahahaha!!!!! Ale stek bzdur. Następny błazen który przykleja się do Rydzyka licząc na jego błogosławieństwo i poparcie podczas następnych wyborów. Najbardziej żenujące ugrupowanie nieudaczników typu pis , solidarność itd. zrobi wszystko aby wleźć w d..pę dyrektorwi Tadeuszowi i dorwać się do władzy w tym kraju. Śmiech na sali :D :D :D


Niema większych błaznów jak wy PO-matałki, twoje PO przejdzie do najbardziej niechlubnej histori w dziejach Polski, kwestia czasu, a wyrzuceni zostaniecie na "śmietnik historii", tej najbardziej PO-tępianej i przyjmij do wiadomości, że ten czas nadchodzi...#17 ~prawda111-jestem.~

~prawda111-jestem.~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:23:04

... o matko! Co się tu wyprawia??? Po tym co widzę w tv i czytam na tym forum to liczba obłąkanych paranoików i życiowych frustratów z pod szyldu pis i tv trwam wzrasta w tempie oszałamiającym.To straszne jak kolejny raz tysiące ludzi o ograniczonych horyzontach myślowych daje sie uwieść i manipulować przez czarną bandę kleru z ich obłąkanego wodza T. Rydzyka. Najsmutniejsze jest to że te histeryczne próby odzyskania władzy przez kler w tym kraju mogą doprowadzić do kolejnej wojny polsko-polskiej z wielka szkoda dla całego narodu a szczególnie dla naszych dzieci które przez kolejne dziesięciolecia będą musiały żyć w państwie zacofanym, ciemnym i niekoniecznie wolnym. To straszne jak pod płaszczykiem chrześcijańskiej miłości i wiary katolickiej grupa kościelnych dostojników wpędza ten kraj w kolejne nieszczęście.hahahahaha!!!!! Ale stek bzdur. Następny błazen który przykleja się do Rydzyka licząc na jego błogosławieństwo i poparcie podczas następnych wyborów. Najbardziej żenujące ugrupowanie nieudaczników typu pis , solidarność itd. zrobi wszystko aby wleźć w d..pę dyrektorwi Tadeuszowi i dorwać się do władzy w tym kraju. Śmiech na sali :D :D :D

BRAWO!!! W końcu ktoś napisał prawdę Pisuarach i rydzolach!

#18 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1725 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:31:57

BRAWO!!! W końcu ktoś napisał prawdę Pisuarach i rydzolach!


Jaki ty jesteś PO-merdany na umyśle, prawdziwy PO-matoł z ciebie do potęgi entej, aby propagandę nazywać prawdą, to tylko PO-matoł tak może :D :D :D. Ty nawet nie PO-trafisz być sobą, tylko PO-dszywasz się PO-d mój nick :D :D :D ...#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 20:40:38

Niema większych błaznów jak wy PO-matałki, twoje PO przejdzie do najbardziej niechlubnej histori w dziejach Polski, kwestia czasu, a wyrzuceni zostaniecie na "śmietnik historii", tej najbardziej PO-tępianej i przyjmij do wiadomości, że ten czas nadchodzi...
Jaki ty jesteś PO-merdany na umyśle, prawdziwy PO-matoł z ciebie do potęgi entej, aby propagandę nazywać prawdą, to tylko PO-matoł tak może :D :D :D. Ty nawet nie PO-trafisz być sobą, tylko PO-dszywasz się PO-d mój nick :D :D :D ...Teee, chyba nie masz równo pod sufitem, co ? Nerwy ździebko puszczają

#20 prawda111-jestem.

prawda111-jestem.

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1725 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:03:23

Teee, chyba nie masz równo pod sufitem, co ? Nerwy ździebko puszczają


Tee, nerwy to tylko mogą puszczać PO-matołom, nie macie argumentów, a macie tylko propagandę, która już na ludzi nie działa, dlatego to ty masz nie PO-kolei PO-d sufitem że myślisz że jeszcze komuś wciśniesz propagandę...

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych