Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pompa ciepła

Pompa ciepła

72 odpowiedzi w tym temacie

#61 Tomi1

Tomi1

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 09 maj 2017 - 10:54:06

Pompy ciepła nie są tanim rozwiązaniem, dlatego najwygodniej zaplanować ich instalację już na etapie budowy. Ważne jest też by całość prac związanych z jej instalacją i właściwym ustawieniem, wykonała firma z doświadczeniem. Pod tym względem polecam firmę Eko-Atelier z Gliwic.

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 13:25:20

Pompa ciepła wcale nie jest takim tanim rozwiązaniem, jak może się to wydawać. Szczególnie jeśli coś się zepsuje po okresie gwarancji to może okazać się, że będziemy mieć naprawdę spory wydatek. Z tego powodu postawiłem na coś zupełnie innego. To system Feelco, czyli ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. System nie jest jednak tylko i wyłącznie odpowiedzialny za ogrzewanie, ponieważ w jego skład wchodzi również klimatyzacja oraz wentylacja. Oznacza to, że zarówno w zimie jak i w lecie będziemy mogli cieszyć się odpowiednią temperaturą w domu. Feelco jest również systemem bardzo wygodnym, ponieważ samodzielnie ustawia on właściwą temperaturę. Niezawodność to również w tym przypadku coś, co skłoniło mnie do podjęcia decyzji o zamontowaniu Feelco u siebie.

czy przy tym systemie wietrzysz mieszkanie, czy można otwierać okna

#63 ~jonasz~

~jonasz~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 11:32:45

Czyli koszty wyzerują się za ok 15 lat pod warunkiem,że nie będzie nic kosztów przeglądów i konserwacji, drobne naprawy też trzeba przewidywać. Na inwestycję mamy już odłożone pieniądze i nie weźmiemy kredytu.Przyjdą wichury (a to już u nas norma) nastąpią przerwy w dostawie en.elektrycznej i robi się nieciekawie. Dla ciułaczy to żaden interes.

koszty wyzerują sie za milion lat ...kur...a co ty masz w tej głowie, kupujesz nowe auto z salonu i liczysz kiedy ci sie wyzeruje czy raczej patrzysz na komfort? Mam ta samą pompe płace max290 za cały prąd co miesiąc - mieszkam 6 rok przerwa w dostawie prądu wyniosła 1,5 godziny za 6 LAT!!! puknij sie w ten swój pusty oszczędny łeb acha i w dupei mam twój kręgosłup który zaraz ci siadzie od ciagania węgla, ja w tym czasie mam rece w kieszni i pociskam ze smiechu z takiego rajera

#64 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 19:46:07

koszty wyzerują sie za milion lat ...kur...a co ty masz w tej głowie, kupujesz nowe auto z salonu i liczysz kiedy ci sie wyzeruje czy raczej patrzysz na komfort? Mam ta samą pompe płace max290 za cały prąd co miesiąc - mieszkam 6 rok przerwa w dostawie prądu wyniosła 1,5 godziny za 6 LAT!!! puknij sie w ten swój pusty oszczędny łeb acha i w dupei mam twój kręgosłup który zaraz ci siadzie od ciagania węgla, ja w tym czasie mam rece w kieszni i pociskam ze smiechu z takiego rajera

Ty wiesz co piszesz? 290 zł * 12 m-cy = 3480 zł/ rok

Tyle wydaję na ogrzanie dużego domu jednorodzinnego. A jaka przyjemność rozpalać!!!! Tego ci ta pompa nigdy nie da!

A poza tym nie muszę w nic inwestować!

Generalnie rzecz ujmując wsadźcie sobie te pompy cieplne w doopę!

#65 ~Psychiatra~

~Psychiatra~
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 12:14:35

Święta racja! Poza doopczeniem i chlaniem nie ma większej przyjemności jak rozpalanie ognia w piecu C.O.!!!!!!!!

#66 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 13:26:02

Jak patrze na wasze wypowiedzi to większość osób nawet nie wie o czym pisze. Przyjdzie wichura i nie mam prądu to nie ma ogrzewania z PC. Tylko że większość instalacji c.o jest już wykonywana bez grawitacji czyli bez pompy obiegowej też nie zrobi się ciepło w domu a pompa obiegowa też potrzebuje prądu żeby rozgonić temperaturę na grzejniki bądź podłogówkę. Najlepiej to ognisko na środku salonu rozpalać bo bez prądu będzie działać.

#67 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 19:45:52

Witam, zainstalowałem u siebie w domu pompe ciepła a teraz zastanawiam się nad zakupem zbiornika buforowego firmy Czy ktoś zna tą firmę?

de.bil

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:10:02

Święta racja! Poza doopczeniem i chlaniem nie ma większej przyjemności jak rozpalanie ognia w piecu C.O.!!!!!!!!

Pier'dol się baranie!

#69 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 19:15:14

Jak patrze na wasze wypowiedzi to większość osób nawet nie wie o czym pisze. Przyjdzie wichura i nie mam prądu to nie ma ogrzewania z PC. Tylko że większość instalacji c.o jest już wykonywana bez grawitacji czyli bez pompy obiegowej też nie zrobi się ciepło w domu a pompa obiegowa też potrzebuje prądu żeby rozgonić temperaturę na grzejniki bądź podłogówkę. Najlepiej to ognisko na środku salonu rozpalać bo bez prądu będzie działać.

:ph34r: :blink:

#70 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2018 - 14:00:58

To nie jest pompa ciepła to jest pompa ssąca pieniądze!

Ludzie pieprznijcie się w pały. Jaka może być wydajność takiej pompy gdy pobiera w zimę ciepło z powietrza o temperaturze np -25 st. Celsjusza?

#71 ~Gacek~

~Gacek~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2018 - 10:51:20

Najlepszy wybór to pompa gruntowa, bo powietrzna przy minus 25 faktycznie może mieć problem. Wtedy trzeba drugie źródło ogrzewania, np. gaz albo kominek. Ci, którzy grzeją pompami mają zazwyczaj drugą taryfę i świetnie ocieplone domy. U nas pompa gruntowa (APIC) sprawdza się znakomicie od 3 lat. Nigdy w życiu nie przeszedł bym z powrotem na gaz. 

#72 warmo

warmo

Bywalec

• PipPipPip
  • 87 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 00:15:48

Apropo zatrzymywania ciepła w domu to myślę nad czymś takim jak https://airgreen.pl/...omu-jaki-koszt/

jednak nie mam doświadczenia i chętnie bym się skontaktował z kimś, kto ma już taki rekuperator w domu. Mamy na forum takie osoby? Proszę o kontakt! 

#73 wigner

wigner

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 34 minut temu

A czy ktoś z was posiada w domu powietrzną pompę ciepłą firmy Daikin? Rozmawiałem z firmą arktik-klimat, która będzie ją montować i bardzo ją polecają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych