Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

POSŁOWIE PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDĄ W SŁAWNIE

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 27 maj 2011 - 10:30:18

Dnia 28.05.2011 o g.16.30 w kawiarence Domu Kultury w Sławnie, odbędze się spotkanie z mieszkańcami Sławna, Posłów na Sejm z Prawa i Sprawiedliwość...Zaproszeni Posłowie to:

NELLI ROKITA- posłanka z okręgu Warszawskiego.
W Hamburgu ukończyła Historię, Geografię, Filozofię Słowiańską- jest Poliglotką i Katoliczką.
Przewodnicząca Polskiej Sekcji Europejskiej Uni Kobiet, członek Sejmowej Komisji do Spraw Uni Europejskiej...

KRZYSZTOF SOŃTA- poseł z Radomia.
Absolwent Warszawskiej Akademi Wychowania Fizycznego- podyplomowe Studium Rodziny na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawa Administracyjnego.
Członek Sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodzinnej...

ADAM ROGACKI- poseł z Kalisza.
Magister Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Poseł V i VI kadencji, członek Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Gospodarki, jest członkiem Parlamentarnego Zespołu do Spraw Młodzieży i Studentów.
Członek Nadzwyczajnej Komisji do Rozpatrywania Rządowych Projektów Ustaw : o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie energetyki jadrowej oraz inwestycji towarzyszących...

Podczas spotkania będą poruszane między innymi tematy:
Szpitala, szkolnictwa, energetyki jądrowej, sprawy samorządowe i oczywiście sprawy naszych Pań.
Będzie można również zadawać pytania, na tematy które nas mieszkańców Sławna najbardziej nurtują...

W IMIENIU MIEJSKO- GMINNEGO KOMITETU PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚĆ W SŁAWNIE, SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTECZKA...

Prawda111-jestem.

Użytkownik prawda111-jestem edytował ten post 27 maj 2011 - 15:02:04

#2 STARY BEFER

STARY BEFER

Znajomy

• PipPip
  • 36 postów

Napisano 27 maj 2011 - 16:05:47

Dziękuję za tę informację.

#3 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 27 maj 2011 - 19:25:21

Dziękuję za tę informację.

Mam wielką nadzieję że Pan będzie na tym spotkaniu...

#4 Platformer

Platformer

Swojak

• PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 27 maj 2011 - 19:35:50

Raaatunku, Niemcy mnie biją...

#5 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 27 maj 2011 - 19:51:41

No i dobrze ci tak, swoi też ci dokopią, a jest za co...Rafałku po co ten krzyk na forum, co na zebraniach nie możesz, rozumiem tam tylko masz pokornie słuchać i wykonywać polecenia, oj bidulka z ciebie...

#6 Platformer

Platformer

Swojak

• PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 27 maj 2011 - 22:46:30

Miałem nie iść na to spotkanie, ale skoro to poliglotka i katoliczka do tego z wielkiej litery - przekonałeś mnie - pójdę. A co to jest filozofia słowiańska?? :)

#7 S.W

S.W

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 3297 postów

Napisano 27 maj 2011 - 22:56:12

Miałem nie iść na to spotkanie, ale skoro to poliglotka i katoliczka do tego z wielkiej litery - przekonałeś mnie - pójdę. A co to jest filozofia słowiańska?? :)

Kolego oddaj juz szpadelek swojemu dziecku i wyjdz z piaskownicy w której nie ma atestowanego piasku. :lol:

#8 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 27 maj 2011 - 23:03:17

Rafałku, czyżbyś chciał zdradzić Platformę Obywatelską i zapisać się do PiS-u???.No to muszę cię rozczarować, dla "cudaków" i "nieudaczniaków" z Platformy Obywatelskiej jak ty w PiS-ie miejsca niema...Zapisz się to Ruchu Poparcia Palikota, będzie niezły "cyrk", tylko czy nawet on będzie cię chciał... :D :D :D

#9 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 29 maj 2011 - 13:41:34

Wklejam ten artykół z linku który wkleiła " ZIELONA" w nowym temacie i za który jej dziękuję...Temat bardzo ważny i dotyczy nas wszystkich, bo dotyka naszego zdrowia...Pokazujący jaką politykę prowadzi rząd Platformy Obywatelskiej w stosunku do nas obywateli...Prawie każda ustawa która jest dziełem tego rzadu, lub działaczy PO, prawie zawsze udeża w obywatela i prawie zawsze ociera się o "korupcję".Również ustawa o komercjalizacji szpitali, gdzie przykładem na korupcję jest p. poseł, mam nadzieję że była poseł Platformy Obywatelskiej p. SAWICKA...Ci wszyscy co wczoraj uczestniczyli w spotkaniu z parlamentarzystami z Pawa i Sprawiedliwość, mogli się dowiedzieć czym grozi ta ustawa i jeżeli będzie wprowadzona jakie skutki jej poniesiemy.Ale wszyscy uczestnicy dowiedzieli się również że Prawo i Sprawiedliwość ma gotową ustawę aby zapobiec KOMERCJALIZACJI I PRYWATYZACJI szpitali.Czemu PiS nie wprowadza tej ustawy, odpowiedż jest prosta, rzadzi Platforma Obywatelsa i wszystkie projekty ustaw zgłaszane przez PiS i które służą dla dobra społeczeństwa,są przez Platformę Obywateską odrzucane.Ale, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory,czego jestem pewien, to nowy Rząd PiS wprowadzi te ustawy, czym zachamuje KOMERCJALIZACJĘ I PRYWATYZACJĘ szpitali, jak również sprzedaży innego kluczowego dla naszego państwa majątku narodowego...

A OTO ARTYKÓŁ Z LINKU "ZIELONEJ", Z KTÓREGO DOBITNIE WYNIKA ŻE DZIAŁA SIĘ NA SZKODĘ OBYWATELI I TRACI NA TYM SKARB PAŃSTWA I NIKT NIE PONOSI ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI...

Hojne ministerstwo zdrowia. Śledztwo "Gościa Niedzielnego". "Obywatele płacą jedenaście razy drożej niż szpitale?" opublikowano: 2011-05-19 06:51:24

Ministerstwo zdrowia wpisało produkty jednej firmy na listę leków refundowanych za kwotę dziesięciokrotnie wyższą niż kupują je szpitale - wynika ze śledztwa tygodnika "Gość Niedzielny".

Za leki francuskiej firmy Servier Polska płacimy w aptekach nawet dziesięć razy więcej niż kwota, za którą kupują je szpitale. Zawdzięczamy to ministerstwu zdrowia, które umieszczając produkty tej firmy na liście leków refundowanych, wynegocjowały tak niekorzystne dla budżetu państwa i pacjentów ceny – pisze Bogumił Łoziński w najnowszym, 20 numerze "Gościa Niedzielnego".

Tygodnik dotarł do oferty firmy Servier dla szpitali, a także faktur ze szpitali, które potwierdzają wysokość proponowanych kwot. Zestawił je z cenami leków refundowanych, które są dostępne w rozporządzeniu ministra zdrowia. Porównanie cen dziesięciu produktów tej firmy dla szpitali z cenami urzędowymi pokazuje, że w aptekach zwykli obywatele muszą płacić ponad pięć, a nawet dziesięć razy więcej niż szpitale. Na przykład za lek na nadciśnienie tętnicze Prestarium 5 mg (30 tabletek) szpitale płacą 2,85 zł, zaś zwykli obywatele w ramach refundacji 31,48 zł, czyli aż jedenaście razy drożej. Według specjalistów budżet państwa mógł stracić na zawyżeniu cen tych produktów nawet pół miliarda złotych.

Specjaliści od rynku farmaceutycznego podkreślają, że tak duża różnica między ceną leku sprzedawanego dla szpitali a urzędową, ustaloną przez ministerstwo zdrowia dla aptek jest zjawiskiem niespotykanym i może świadczyć o niekompetencji urzędników ministerstwa, którzy nie mają orientacji w cenach leków. Z naszych ustaleń wynika, że w ministerstwie kierowanym przez min. Ewę Kopacz nie są stosowane kryteria ustalania cen leków refundowanych, co z kolei może prowadzić do korupcji.

Z wyjaśnień ministerstwa zdrowia dla Gościa Niedzielnego wynika, że jego urzędnicy w ogóle nie stosują kryteriów według których są ustalane ceny leków refundowanych, a które wskazuje ustawa o cenach. Jak napisał wiceminister zdrowia Adam Fronczak

ustalenie ceny urzędowej odbywa się na wniosek przedsiębiorcy,

co w praktyce oznacza, że to firma farmaceutyczna wyznacza cenę leku. Do tego urzędnicy ministerstwa nawet nie mają orientacji o cenach leków na rynku, bowiem, jak poinformowało ministerstwo, dopiero w nowej ustawie o lekach refundowanych ma się znaleźć obowiązek raportowania cen zakupu leków przez szpitale.

Ale to nic nie zmieni. Specjaliści nie mają żadnych wątpliwości, że nowa ustawa, która całkowicie oddaje ustalanie cen leków w ręce ministerstwa, wbrew wszelkim zasadom gospodarki rynkowej, otwiera drogę do praktyk korupcyjnych. Nie wykluczają też, że w przypadku dziesięciokrotnej różnicy w cenach leków firmy Servier doszło do korupcji, a na pewno stracił na tym budżet państwa i zwykli pacjenci.

Gość Niedzielny zwrócił się o opinię na temat zawyżania cen leków do minister Julii Pitery, która zajmuje się zapobieganiem nieprawidłowościom w instytucjach publicznych. Zapewniła, że po zapoznaniu się z publikacją

na pewno się tą sprawą zajmie.

#10 Sławnianin1

Sławnianin1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1686 postów

Napisano 30 maj 2011 - 06:11:56

Do Prawda111: co to jest artykół? ;)

#11 Sławnianin1

Sławnianin1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1686 postów

Napisano 30 maj 2011 - 06:12:48

:)

#12 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 30 maj 2011 - 07:24:55

Do Prawda111: co to jest artykół? ;)

To jest właśnie to, czego nie może ogarnąć rozum "człowieka" opętanego ideologią Platformy Obywatelskiej... :D :D :D

#13 Platformer

Platformer

Swojak

• PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 30 maj 2011 - 07:33:49

"Artykół" to jest to samo co "puźno":)
Dlaczego nie było na spotkaniu Nelly?? Mojej ulubienicy, "poliglotki i katoliczki", co studiowała "filozofię słowiańską". Jestem szczerze zawiedziony tym faktem, chciałem nawet wyjść ze spotkania, jak sie dowiedziałem.

#14 Sławnianin1

Sławnianin1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1686 postów

Napisano 30 maj 2011 - 07:45:23

"Artykół" to jest to samo co "puźno":)
Dlaczego nie było na spotkaniu Nelly?? Mojej ulubienicy, "poliglotki i katoliczki", co studiowała "filozofię słowiańską". Jestem szczerze zawiedziony tym faktem, chciałem nawet wyjść ze spotkania, jak sie dowiedziałem.

Może bała się wyjaśnić, co to jest filozofia słowiańska? :)

#15 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:04:04

"Artykół" to jest to samo co "puźno":) Dlaczego nie było na spotkaniu Nelly?? Mojej ulubienicy, "poliglotki i katoliczki", co studiowała "filozofię słowiańską". Jestem szczerze zawiedziony tym faktem, chciałem nawet wyjść ze spotkania, jak sie dowiedziałem.

Rafałku, a na jakim spotkaniu ty byłeś, chyba byłeś na zebraniu Platformy Obywatelskiej, bo w Domu Kultury to cię nie było...Rafałku czyżby strach przed ludżmi i spojrzenie im w oczy cię powaliło...A może przeraziło cię to że będzie mówiona PRAWDA i możesz doznać szkoku, bo wy w PO potraficie tylko kłamać...A może przeraziło cię to że nie będzie ci dane nic skłamać itd...itd...

Ps.
Rafałku, napewno to ty wyjdziesz ze spotkania, ale Platformy Obywatelskiej, ostatniego spotkania, gdzie zwiniecie sztandar PO i go wyniesiesz, tak jak z robiła to wasza nauczycielka PZPR... :D :D :D

#16 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:11:11

Może bała się wyjaśnić, co to jest filozofia słowiańska? :)

Sławianin, przeczytaj post skierowany do Rafałka, tam znajdziesz odpowiedż i dla siebie...
Sławianin1, powstań i ze sztandarem PO wypad... :D :D :D

#17 Sławnianin1

Sławnianin1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1686 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:22:44

Rafałku, a na jakim spotkaniu ty byłeś, chyba byłeś na zebraniu Platformy Obywatelskiej, bo w Domu Kultury to cię nie było...Rafałku czyżby strach przed ludżmi i spojrzenie im w oczy cię powaliło...A może przeraziło cię to że będzie mówiona PRAWDA i możesz doznać szkoku, bo wy w PO potraficie tylko kłamać...A może przeraziło cię to że nie będzie ci dane nic skłamać itd...itd...

Ps.
Rafałku, napewno to ty wyjdziesz ze spotkania, ale Platformy Obywatelskiej, ostatniego spotkania, gdzie zwiniecie sztandar PO i go wyniesiesz, tak jak z robiła to wasza nauczycielka PZPR... :D :D :D

Ale ty jesteś uparty ( a moze nic do ciebie nie dociera). Wielokrotnie na tym forum kilka osób pisało, że Platformer i Rafał R. to dwie różne osoby, ale ty albo nie potrafisz przyjąć tego do wiadomości, albo nie potrafisz tego zrozumieć albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

#18 prawda111-jestem

prawda111-jestem

Swojak

• PipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:34:44

Ale ty jesteś uparty ( a moze nic do ciebie nie dociera). Wielokrotnie na tym forum kilka osób pisało, że Platformer i Rafał R. to dwie różne osoby, ale ty albo nie potrafisz przyjąć tego do wiadomości, albo nie potrafisz tego zrozumieć albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Sławianin1, uparty to ty jesteś, jak kobyłka Marszałka Piłsudskiego...Że Rafałek to "Platformer" jest to niepodważalny fakt, tak jak to że "Sławianin1" to jest........niech to będzie moją "słodką" tajemnicą....

#19 S.W

S.W

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 3297 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:43:29

Sławianin1, uparty to ty jesteś, jak kobyłka Marszałka Piłsudskiego...Że Rafałek to "Platformer" jest to niepodważalny fakt, tak jak to że "Sławianin1" to jest........niech to będzie moją "słodką" tajemnicą....

Pan ze starostwa :lol:

#20 Sławnianin1

Sławnianin1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1686 postów

Napisano 30 maj 2011 - 08:45:30

Niech ci będzie, ale i tak wszyscy wiedzą, że nie masz racji.
A o mnie ty raczej niewiele wiesz, gdyż Ty i S.W. przypisywaliście mnie do różnych osób i stanowisk w Sławnie i za każdym razem było to pudło :P

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych