Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 zlodzieje

zlodzieje

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:37

Ranny strażak??? HEHHEHEHE ludzie o czym wy piszecie? Tempaki z gk24 strazak nie byl ranny tylko w ciagu dnia oddawal krew no i poczul sie slabo!!!! Ranny w tym calym zdarzeniu byl wlasciciel domu ktory stoi na przeciwko tej spalonej stodoly!!! A czemu tutaj straz z Białogardu nie chwali sie po jakim czasie od zgloszenia pojawily sie ich zastepy a na dodatek jechali okrężna droga 2 km dłuższą niz mogli!! niech oni lepiej zamiast spac ucza sie topografii terenu jaki zabezpieczaja!! jako pierwsi dojechali ochotnicy z osp tychowo ktorych dzialania tez zostawiaja wiele do zyczenia dwa wozy po dotarciu na mijesce zdarzenia ustawily sie na polu i gasili stodole od tylu i zabezpieczali pusta obore a dom ktory stal 5 m od klebow dymu nikt nie schladzal dopiero po interwencii zwyklych osob osp postanowilo zmienic ustawienie swojego wozu!!! Strazacy ja wiem ze jestescie kims odwaznym i niby tymi "bohaterami" ale widac ze w boju wprawy to nie macie zadnej!!! jak dla mnie kicha po calosci nawet elektrownia sie nie spisala kable od wysokiego napiecia sie pala a oni nie mogli wylaczyc pradu w centrali zjawili sie jak juz bylo po ptokach!!!! BRAWO ja nie czuje sie wcale bezpieczny gratulacje!! panowie wiecej cwiczen a nie grania w siatke gotowania obiadow i ogladania tv i spania. Na "sucho" tez mozecie sobie czasami poćwiczyc a szczegolnie czas wyjazdu!!!

#2 mk2-mieta

mk2-mieta

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 20:59

A czemu tutaj straz z Białogardu nie chwali sie po jakim czasie od zgloszenia pojawily sie ich zastepy a na dodatek jechali okrężna droga 2 km dłuższą niz mogli!!

Trasa o 2 km krótsza jest wąska i pełno na niej zakrętów... Więc...

Rozumiem że autor tego postu posiada co najwyżej kartę rowerową skoro liczy kilometry a nie przebieg trasy. Jeżeli Pan/Pani zrobi już prawo jazdy na auta ciężarowe (kat. c) i dodatkowo uprawnienia na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi będziemy mogli sensownie porozmawiać na  temat jazdy autem o masie 18t.

jako pierwsi dojechali ochotnicy z osp tychowo ktorych dzialania tez zostawiaja wiele do zyczenia dwa wozy po dotarciu na mijesce zdarzenia ustawily sie na polu i gasili stodole od tylu i zabezpieczali pusta obore a dom ktory stal 5 m od klebow dymu nikt nie schladzal dopiero po interwencii zwyklych osob osp postanowilo zmienic ustawienie swojego wozu!!!

Pierwsza auto faktycznie ustawiło się na polu, natomiast drugie auto które dojechało jeszcze zanim pierwsze auto dobrze się rozwinęło z wężami (nie z powodu braku wprawy w sprawianiu tych że węży) podało prąd wodny w obronie tak szybko jak to było możliwe. Gaszenie budynku który jest podłączony do sieci elektrycznej nie jest dobrym pomysłem. A okrzyki "kogoś tam" że już prąd odłączony to nie jest informacja dla strażaka że można już "lać wodę". Znane mi są bardzo dobrze przypadki gdzie strażak sugerował się takimi informacjami i teraz gasi u św. Piotra.

Zdaję sobie sprawę że dla osób oczekujących na straż ta minuta po której dotarło drugie auto trwała 10min dla tych ludzi... Ale to stresująca sytuacja powoduje takie wrażenie.

ja nie czuje sie wcale bezpieczny gratulacje!! panowie wiecej cwiczen a nie grania w siatke gotowania obiadow i ogladania tv i spania. Na "sucho" tez mozecie sobie czasami poćwiczyc a szczegolnie czas wyjazdu!!!

Jeżeli uważa Pan/Pani że ćwiczenia to odzwierciedlenie prawdziwej akcje to niestety muszę wyprowadzić z błędu. Każda akcja jest inna i nie można się przygotować na każdą ewentualność.

Nie sztuką jest zadowolić gapiów, lecz dobrze wykonywać powierzone zadania!!!

Nie sztuka uratować jedno życie kosztem życia które mogło ratować wiele żyć!!!

I aby uprzedzić potencjalne pytania i zaczepki...

Tak jestem strażakiem ale potrafię przyznawać się do błędów oraz wyciągać wnioski z każdej akcji.

#3 asdfgh

asdfgh

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 21:45

Ranny strażak??? HEHHEHEHE ludzie o czym wy piszecie? Tempaki z gk24 strazak nie byl ranny tylko w ciagu dnia oddawal krew no i poczul sie slabo!!!! Ranny w tym calym zdarzeniu byl wlasciciel domu ktory stoi na przeciwko tej spalonej stodoly!!! A czemu tutaj straz z Białogardu nie chwali sie po jakim czasie od zgloszenia pojawily sie ich zastepy a na dodatek jechali okrężna droga 2 km dłuższą niz mogli!! niech oni lepiej zamiast spac ucza sie topografii terenu jaki zabezpieczaja!! jako pierwsi dojechali ochotnicy z osp tychowo ktorych dzialania tez zostawiaja wiele do zyczenia dwa wozy po dotarciu na mijesce zdarzenia ustawily sie na polu i gasili stodole od tylu i zabezpieczali pusta obore a dom ktory stal 5 m od klebow dymu nikt nie schladzal dopiero po interwencii zwyklych osob osp postanowilo zmienic ustawienie swojego wozu!!! Strazacy ja wiem ze jestescie kims odwaznym i niby tymi "bohaterami" ale widac ze w boju wprawy to nie macie zadnej!!! jak dla mnie kicha po calosci nawet elektrownia sie nie spisala kable od wysokiego napiecia sie pala a oni nie mogli wylaczyc pradu w centrali zjawili sie jak juz bylo po ptokach!!!! BRAWO ja nie czuje sie wcale bezpieczny gratulacje!! panowie wiecej cwiczen a nie grania w siatke gotowania obiadow i ogladania tv i spania. Na "sucho" tez mozecie sobie czasami poćwiczyc a szczegolnie czas wyjazdu!!!

Widzę, że mamy doczynienia z ekspertem z zakresu pożarnictwa i osobą bardzo doświadczoną w prowadzeniu działań gaśniczych. Ukończone studia na SGSP czy Szkoła Aspirantów PSP ??? Łatwo jest stać z boku i oceniać, gorzej się ruszyć i coś zrobić, ale zawsze tak było jest i będzie.
1. Piszesz, że straż z Białogardu jechała drogą o 2 km dłuższą. Możliwe, ale nie każda trasa krótsza oznacza trasę lepszą. Przy jeździe rowerem to te 2 km są znaczące ale samochód gaśniczy ma trochę inne paramety i droga pełna dziur i zakrętów przez Klępino i Dobrowo na pewno opóźniłaby przyjazd jednostek na miejsce zdarzenia,No ale oczywiście dla niektórych trasa najkrótsza oznacza najlepszą.
2. Na miejscu pierwsi byli strażacy z OSP Tychowo i nie powinno to nikogo dziwić. Jest to teren działania tej jednostki, a ponadto funkcjonujący obecnie Krajowy System Ratowniczo - Gaśniczy określa zasady i sposoby alarmowania odpowiednich podmiotów ratowniczych. Jeden samochód z OSP Tychowo prowadził działania działania w obronie zagrożonej stodoły, natomiast drugi w obronie zagrożonego domu. Żaden samochód nie był przestawiany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy ustawiły się w sposób optymalny do prowadzenia działań i przystąpiły do akcji. Po około minucie od podjęcia działań przez ochotników przybył pierwszy zastęp z JRG w Białogardzie. W miarę upływu czasu dojeżdżały kolejne jednostki (Pomianowo, Osówko, Sadkowo). Patrząc na skutki pożaru można ocenić, iż akcja gaśnicza prowadzona była w sposób prawidłowo - mimo dużego zagrożenia ogień nie przedostał się na zagrożone budynki.
3. Widać, że masz także dużą wiedzę i doświadczenie w sprawach odłączania prądu więc nie będę na ten temat się rozpisywał. Trzeba tylko pamiętać, że Elektrownia to zakład przemysłowy wytwarzający energię elektryczną przez przetwarzanie innych rodzajów energii. Pisząc w komentarzu Elektrownia miałeś pewnie na myśli Zakład Energetyczny, ale rozumiem. Pomyłki i przejęzyczenia zdarzają się nawet najlepszym ekspertom.
4. Jeśli uważasz, że strażacy zawodowi w czasie pracy tylko: grają w siatkę, gotują obiady, oglądają tv i śpią, a nie mają czasu na ćwiczenia to gratuluję. Kolejny raz podkreślasz swoją rozległą wiedzę w temacie funkcjonowania straży pożarnej w Polsce.
5. Piszesz, że wcale nie czujesz się bezpieczny. Na to już nic nie mogę poradzić. Może jakieś tabletki uspokajające, melisa mogłyby Ci pomóc. Zdrowie i poczucie bezpieczeństwą są podobno najważniejsze w życiu człowieka.

Co roku w Polsce są robione rankingi zawodów cieszących się zaufaniem społecznym. Od początku pierwsze miejsce zajmują w nim strażacy, którym ufa ok. 95% Polaków. Jak widać jesteś w grupie tych 5 %. Każdy ma prawo mieć własne poglądy i przemyślenia, jednak najlepiej gdyby były one poparte jakimiś argumentani a nie taką "twoją klepaniną". Radziłeś strażakom poćwiczyć, ja radzę tobie pomyśleć kilka razy zanim coś napiszesz oraz zapoznać się z funkcjonowaniem straży pożarnej w Polsce i taktyką działań gaśniczych. Pomimo twoich najszczerszych chęci, widzę że masz jeszcze troszeczkę za mało wiedzy. Pozdrawiam

Użytkownik asdfgh edytował ten post 21 sierpień 2013 - 21:46

#4 zlodzieje

zlodzieje

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 22:48

Moze i duzej wiedzy o waszym pozarnictwie nie mam ale czy trasa na ktorej sa dwa przejazdy kolejowe strzezone jest szybsza niz trasa na ktorej jest kilka zakretow i jest krotsza?? a jesli byscie w czasie jazdy natrafili na zamkniety szlaban w moczylkach i w podborsku to czas dojazdu bylby duuuuuzo dluzszy niz ta wedlug was kreta droga!! A i nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze ktos wam wielkim strazaka pomagal odpalic motopompe (bo wydaje mi sie ze taka jest na wszych wozach) a co do pracy podczas dzialan i w stresie to akurat moge duzo powiedziec i wiem dla kogo ile to jest 10 min a dla kogo minuta podczas dzialania! I akurat to wszsytko bralem na chlodno!! co do elektrowni czy tam zakladu ktory dostarcza prad to sie nie znam ale wydaje mi sie ze to powinnien odlaczyc wlasnie ten pracownik ktory z reszta przyjechal sobie na miejsce zdarzenia z jakas osoba cywilna (a byl na dyzurze) ale mniejsza o to!! Jesli jestescie strazakami to przyznajcie ze troche chaosu i nie zbyt zaplanowanego dzialania wkradlo sie w te poczynania!! a co do OSP wydaje mi sie ze chloapaki sie starali jak mogli wiec brawa!! a i co do cwiczen owszem nie da sie "na sucho" wytrenowac wszystkich akcji no ale odpalenie motopompy na pewno ;) aaaaaa i co do wyl pradu to krzyczal nie ktos tam tylko wasz strazak nie wiem czy z OSP czy JRG Białogard ale ktos od was do tego praca przy takim pozarze u niektorych strazakow bez hełmów czy pozapinanych tych waszych wierzchnich okryc chyba prawdilowe nie bylo i nikt mi nie powie ze wszyscy byli regulaminowo ubrani, albo zachowanie pewnego strazaka gdy inny niosl torbe psp zeby udzielic pomocy bylo skandaliczne nie wime czy to byl jakis dowodzca czy ktos ale jak uslyszalem ze opier*** tego drugiego ze niesie torbe i opatrunki zelowe to juz przeszlo wszystko co mozliwe przeciez chlopaki nikt wam tego nie ukradnie to jest panstwowe czyli nasze ogolu ;) no a co do zalozenia codofixu i opatrunku to nie bede w ogole juz komentowal... ten pan z tym ogonkiem od codofixu i opatrunkiem zelowym ktory byl o wiele zaduzy do istniejacej rany... dobra bez komentarza... No i na koniec mojej plytkiej intelektulanie wypowiedzi bo przeciez nie mam pojecia o niczym to dodam tylko tyle ze zaufanie moze i jest ale na pewno spadnie po kilku jeszcze waszych takich popisowych akcjach w sumie dzieki temu ze nie macie zbyt duzo wyjazdow to zaufanie macie duze bo nikt nie widzi jak dzialacie... pozdrawiam i zycze obyscie juz nie wyjezdzali to jest najlepsze rozwiazanie dla wszystkich ;P ;) spokojnosci na sluzbie ;)

#5 mk2-mieta

mk2-mieta

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 04:13

Moze i duzej wiedzy o waszym pozarnictwie nie mam ale czy trasa na ktorej sa dwa przejazdy kolejowe strzezone jest szybsza niz trasa na ktorej jest kilka zakretow i jest krotsza?? a jesli byscie w czasie jazdy natrafili na zamkniety szlaban w moczylkach i w podborsku to czas dojazdu bylby duuuuuzo dluzszy niz ta wedlug was kreta droga!! A i nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze ktos wam wielkim strazaka pomagal odpalic motopompe (bo wydaje mi sie ze taka jest na wszych wozach)

To że nie masz dużej wiedzy to mało powiedziane, twoja wiedza jest ujemna. Nasze pkp to nie TGV i kierowca wozu bojowego po kilkunastu latach pracy wie co gdzie może napotkać na drodze do akcji. Twoja polemika że gdyby... to by... Gdyby ktoś się zainteresował to nie było by strachu co do domu który stał przez drogę.

Tutaj masz wszystkie auta biorące udział w akcji:

-GBA 2,4/16 Iveco Eurocargo z OSP Tychowo
-GBA 2,4/16 Magirus Deutz z OSP Tychowo
-GCBA 5/32 Jelcz 442 z JRG Białogard
-GCBA 5/32 Scania P400 CB z JRG Białogard
-SLOp Mercedes Benz 290GD z JRG Białogard
-GCBA 6/32 Jelcz 315 z OSP Osówko
-GLBA 0,2/0,64 Lublin III z OSP Sadkowo
-GBA 2,5/16 Star 244 z OSP Pomianowo
-GCBA 6/32 Jelcz 315 z OSP Pomianowo
-SLOp Renault Kangoo z PSP Białogard

I oto pierwsza lekcja z ppoż co do motopompy którą "ktoś podobno nam odpalał" . Co oznacz która litera w oznaczeniu aut bojowych?

Druga lekcja to doczytać na przyszłość w jakiej odległości należy składować słomę od budynków mieszkalnych. No chyba że kosmici 3 min przed pożarem wybudowali tę stodołę i zwieźli stogi.

#6 zlodzieje

zlodzieje

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 09:26

Akurat oznaczenia sa mi znane ;) no fakt to mieliscie te wozy z autopompa. A co do rozmieszczenia budynkow to nie miej do nikogo pretensji bo słomę i sama stodola byla kogos innego a na przeciwko mieszkal ktos inny wiec nie rozumieme tutaj zwiazku no ale chyba z tej drugej lekcji ma wyniknac to ze nie buduje sie tak blisko siebie domu mieszkalnego i stodoly hmmm ty mowisz o kosmitach a to wystarczylo niemcowi ktory budowal ta stodole ponad 100 lat temu podsunac taki pomysl ze to jest za blisko ;p i fakt moze pozaru by nie bylo ale ten niemiec chyba jeszcze o tym nie myslal. A wlasciciel domu ktory stoi na przeciwko stodoly nie mogl i nie mial prawa zabronic skaldowania stogow siana innemu wlascicielowi ktory posiada ta stodole ;) noo i widze ze tu pisze z jakims panem pewnie z samochodu o oznaczeniu SLOp bo widze ze ma wiedze najwieksza i najbardziej broni swoich. No i dobrze ;)

#7 wizjoner

wizjoner

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 12:12

Widzę że mk2-mieta ukrywa sie za dziwnym nikiem niech ma cywilną odwagę i pisze bez ukrywanie się za nickiem najwyrażniej nie ma zielonego pojęcia na temat specyfiki słuzby w PSP bo jak pisze o grze w piłkę siatkową to niech wie że te zajęcia  sa prowadzene w ramach WF więc dziwię sie takich dziwnym wpisom i temu podobnym ale cóż w naszym społeczeństwie nie brak ludzi wszech wiedzących i temu podobnych

#8 mk2-mieta

mk2-mieta

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:58

Widzę że mk2-mieta ukrywa sie za dziwnym nikiem niech ma cywilną odwagę i pisze bez ukrywanie się za nickiem najwyrażniej nie ma zielonego pojęcia na temat specyfiki słuzby w PSP bo jak pisze o grze w piłkę siatkową to niech wie że te zajęcia  sa prowadzene w ramach WF więc dziwię sie takich dziwnym wpisom i temu podobnym ale cóż w naszym społeczeństwie nie brak ludzi wszech wiedzących i temu podobnych

kolego poczytaj jeszcze raz powyższą konwersacje bo chyba pomyliłeś się kto co pisze i po której stronie stoi ;)

chodziło ci chyba o zlodzieje

Użytkownik mk2-mieta edytował ten post 22 sierpień 2013 - 20:58

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych