Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 10:47:35

W tym miejscu nie ma śluzy dla rowerzystów , a więc wina leży po stronie rowerzysty.

Wiele razy widziałem takie przejazdy przez przejścia dla pieszych tylko dlatego że nie chce się tyłka zsadzić z siodełka .

#2 ~94658753785~

~94658753785~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:09:04

Bo niestety tak z 50% rowerzystów w Koszalinie to samobójcy. Wjeżdżają na przejścia czy tez przejazdy rozpędzeni. Nie upewniają się czy kierowcy ich widzą. Wtargnięcie rowerem jest równoznaczne z wtargnięcie pieszego na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd. Ja zawsze staram się współpracować na drodze i  zdarza się, że przepuszczam rowerzystów na przejściach, na których nie mają prawa przejeżdżać, ale co mi tam. Nie mam z tego krzywdy. Jednak wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach na zasadzie wzajemnego szacunku, a nie zacietrzewienia i głupoty.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:11:38

Gdzie tam są pasy. Chyba z 10-15 metrów od zdarzenia widocznego na zdjęciu. Jak zwykle autor tekstu, nie sprawdził, a pisze głupoty.

#4 ~Zzbbiigg~

~Zzbbiigg~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:13:06

Pani redaktor , a gdzie tu przejście ??? Bajkopisarstwo różni się od rzetelności dziennikarskiej . Może należało napisać skrzyżowaniu ulic Połtawskiej i Zwycięstwa?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:24:06

Pani redaktor , a gdzie tu przejście ??? Bajkopisarstwo różni się od rzetelności dziennikarskiej . Może należało napisać skrzyżowaniu ulic Połtawskiej i Zwycięstwa?

Daj spokój pani Marzenie Sutryk. Ona co nie napisze to babol. Po prostu taki ma talent.

#6 ~Machalas~

~Machalas~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:04:43

Łapać rowerzystow, wczoraj przejechał mi na czerwonym z komórą w kielni i zdziwiony. Dupy z siodła ciężko ruszyć a Policji i SM nie widać.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:56:57

W tym miejscu nie ma śluzy dla rowerzystów , a więc wina leży po stronie rowerzysty.

Wiele razy widziałem takie przejazdy przez przejścia dla pieszych tylko dlatego że nie chce się tyłka zsadzić z siodełka .

A co nazywasz "śluzą" w swoim gimbusianym polskim?
Może przejazd dla rowerów?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:58:55

Rowerzyści nie potrafią jeździć. Jadą parami całą szerokością ścieżki rowerowej, wpadają na jadących z przeciwka, tracą równowagę, płaczą potem. Tragedia!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 13:21:08

Przecież ten gość jechał rowerem ulicą  w stronę ratusza a gość z auta mu wjechał w drogę z resztą widać to na zdjęciach. Co za głupoty te GK pisze..

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 13:21:16

Kierowcy nie zwracają uwagi na nikogo, na ul. Struga jest znak zakaz wjazdu to mało, że kierowcy wieżdzają to jeszcze parkują. Ani straż miejska nie widzi ani policja, przejeżdzają ale nie stety nie widzą. A szkoda !

#11 ~konik polny~

~konik polny~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:09:39

Bo niestety tak z 50% rowerzystów w Koszalinie to samobójcy. Wjeżdżają na przejścia czy tez przejazdy rozpędzeni. Nie upewniają się czy kierowcy ich widzą. Wtargnięcie rowerem jest równoznaczne z wtargnięcie pieszego na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd. Ja zawsze staram się współpracować na drodze i  zdarza się, że przepuszczam rowerzystów na przejściach, na których nie mają prawa przejeżdżać, ale co mi tam. Nie mam z tego krzywdy. Jednak wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach na zasadzie wzajemnego szacunku, a nie zacietrzewienia i głupoty.

Bardzo dobra i słuszna opinia. Podobnie duży procent pieszych wchodzi na przejście jak na swoje pole. Kaptur albo słuchawki na uszach, zero popatrzenia na to czy coś jedzie. 

Rowerzyści mają tylko w określonych przypadkach pierwszeństwo na przejazdach rowerowych, warto to sobie uświadomić bo ani kierowcy nie są obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami szybkiej reakcji, ani auta nie mają zderzaków łagiewki...

#12 ~re-nówka~

~re-nówka~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:18:01

Pewno dzisiejsze słońce oszołomiło kierowcę tej francuskiej korwety tak, że rowerzysty nie zauważył. Sądząc po jej ustawieniu to skręcała w lewo jadąć od ratusza w Połtawską,  Z górki było to zatrzymać się nie dało takiego cudu motoryzacji.

#13 ~egr~

~egr~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:38:07

Kazdy jezdzacy samochodem musi posiadac prawo jazdy natomiast od rowerzystow poruszajacych sie po ulicach tego sie nie wymaga. Gdzie tu sens ?

#14 ~misiek~

~misiek~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:44:20

Bardzo dobra i słuszna opinia. Podobnie duży procent pieszych wchodzi na przejście jak na swoje pole. Kaptur albo słuchawki na uszach, zero popatrzenia na to czy coś jedzie. 

Rowerzyści mają tylko w określonych przypadkach pierwszeństwo na przejazdach rowerowych, warto to sobie uświadomić bo ani kierowcy nie są obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami szybkiej reakcji, ani auta nie mają zderzaków łagiewki...

Na przejśiu dla pieszych na którym jest również przejazd dla rowerów , to rowerzysta ma zawsze pierwszeństwo przed pojazdem, więc nie opowiadaj bajek!!!.

Również na scieżce rowerowej , musisz każdorazowo dojeżdżając do pasów  upewnić się czy nie jedzie rowerek .

Wymuszenie na rowerzyście żeby się zatrzymał i przejechanie przed nim jest rownoznaczne z wymuszeniem pierwszeństwa i podlega karze.

wszędzie tam gdzie przy pasach jest przejaz dla rowerów trzeba puścić rower!

#15 ~Marti~

~Marti~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 15:49:08

CO TO ZA BREDNIE !!!!

PRZECIEŻ ROWERZYSTA JECHAŁ ULICĄ ZWYCIĘSTWA I MIAŁ PIERWSZEŃSTWO 

PRZED SKRĘCAJĄCYM W LEWO W ULICĘ POŁTAWSKĄ SAMOCHODEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#16 ~GOLLENBERG~

~GOLLENBERG~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:18:42

Pierdu, pierdu. Spójrz na zdjęcia. Widzisz tam przejście dla pieszych? Rowerzysta jechał prawidłowo ulicą i to kierowca skręcający w Połtawską wymusił pierwszeństwo. Przejście tam jest, ale kilkanaście metrów dalej. To właśnie przez takich znawców jak ty cierpią inni użytkownicy dróg. P.S. Nie zawsze trzeba wierzyć w to co piszą dziennikarze.

#17 ~Koszałek~

~Koszałek~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:34:48

Ja też widziałem wielokrotnie takich kierowców którzy myślą, że są sami na jezdni i taranują rowerzystów, ostatnio w Skibienku. Muszę jednak uczciwie przyznać, że jest coraz lepiej i wielu kierowców potrafi odpowiednio zareagować, nawet gdy rowerzysta ewidentnie wymusza pierwszeństwo, a przepuszczanie rowerzystów na ścieżkach rowerowych przecinających ulicę powoli staje się normą.

#18 ~edi~

~edi~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:25:21

Jaka śluza  ??? hi hi hi he he he

nauczcie się pisać a nie kopiujecie teksty innych !!!!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 20:00:49

Na przejśiu dla pieszych na którym jest również przejazd dla rowerów , to rowerzysta ma zawsze pierwszeństwo przed pojazdem, więc nie opowiadaj bajek!!!.
Również na scieżce rowerowej , musisz każdorazowo dojeżdżając do pasów upewnić się czy nie jedzie rowerek .
Wymuszenie na rowerzyście żeby się zatrzymał i przejechanie przed nim jest rownoznaczne z wymuszeniem pierwszeństwa i podlega karze.

Ostrożność obowiązuje wszystkich użytkowników drogi.Niestety dość często widzi się rowerowych wariatów wjeżdżających na pełnym gazie na taki przejazd.

#20 ~konik polny~

~konik polny~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:49:47

Również na scieżce rowerowej , musisz każdorazowo dojeżdżając do pasów  upewnić się czy nie jedzie rowerek .

A to musze się douczyć (sic!) bo widocznie jakiś misiek ustanowił nowe prawo.

1 rowerzysta musi się stosować do zasad i przepisów PrD (prawa ruchu drogowego) więc:

-Jak ruch jest kierowany przez policjanta to wtedy ma pierwszeństwo gdy na to wskazuje policjant,

-Jak ruch jest kierowany swiatłami to wtedy gdy dla kierunku ruch rowerzysty pli się zielone

Jak skrzyżowanie równorzędne to pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej, jak skrzyżowanie dróg nierównorzędnych to odpowiednio do pierwszeństwa wyznaczonego znakami drogowymi! Analogicznie na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym.

To w wielkim skrócie.

Kierowca przepuszcza rowerzystę gdy skręca, analogicznie jak pieszego gdy skręcamy w prawo albo w lewo. Ale nie miejsce tu by wszystko opisywać, przepisy warto poznać dla siebie by bespiecznie poruszać sie po drodze a na forach nie kompromitować.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wypadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych