Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przedszkola i żłobki w Koszalinie podrożeją :: zobacz komentowany artykuł

61 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~liberał~

~liberał~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:09

Rozumiem, że wyrzekasz się emerytury od państwa? Jeżeli tak, to jesteś w porządku liberał, jeżeli nie, to chu*** wafla gadasz

A od kiedy to emerytura jest od Państwa ? Całe życie płacę nie małe indywidualne składki ubezpieczenia i z podatkami nie ma to nic wspólnego. Oczywiście i tak gówno z tych składek będę miał. Dlatego jestem odpowiednio ubezpieczony gdzie indziej i tzw spokojną , dostatnią starość zapewniłem sobie bez łaski ZUS. Poza tym to co zarobię za młodu + inwestowanie w papiery wartościowe, złoto, itp też powinno wystarczyć na późniejsze lata. A te marne 400 złotych z ZUSu i OFE chętnie będę przekazywał na Fundację TVN ;)

#42 ~antyliberał~

~antyliberał~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:10

A jak nazwiesz ludzi, którzy płodzą dzieci nie mając na je utrzymanie. Toż to idioci do potęgi entej.

Niechętnie, ale w tym przypadku muszę się z Tobą zgodzić.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:12

A od kiedy to emerytura jest od Państwa ? Całe życie płacę nie małe indywidualne składki ubezpieczenia i z podatkami nie ma to nic wspólnego. Oczywiście i tak gówno z tych składek będę miał. Dlatego jestem odpowiednio ubezpieczony gdzie indziej i tzw spokojną , dostatnią starość zapewniłem sobie bez łaski ZUS. Poza tym to co zarobię za młodu + inwestowanie w papiery wartościowe, złoto, itp też powinno wystarczyć na późniejsze lata. A te marne 400 złotych z ZUSu i OFE chętnie będę przekazywał na Fundację TVN ;)

HAHAHAHAHAHAHAHA......

#44 ~liberał~

~liberał~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:13

pier***ony, glodny troll...

pier***ony ( przez fajną żonę ) jak najbardziej, ale głodny ? Co to to nie :)

#45 ~liberał~

~liberał~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:13

pier***ony, glodny troll...

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:18

Yhyy... chyba w Internecie hahahaha

#47 ~Asik~

~Asik~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:34

Wystarczy że zarabiają 3 tys brutto to już masz miesięcznie 15 tysięcy. Dolicz do tego ZUS, koszty utrzymania budynku, które są olbrzymie, okres gdy przedszkole nie działa ( jakieś 3 miesiące w roku ), gdy ty nie płacisz, a pracownicy dostają pensje. Bez żadnych szaleństw koszt wyjedzie duży.

Dlaczego przedszkole nie działa 3 miesiące w roku??
To kolejny absurd - rodzice mają 3-4 tygodnie urlopu i co roku jest problem co z dzieckiem, szczególnie jak nie ma babci, cioci itp. Nie każdy rodzic może wziąć całe wakacje urlop płatny i bezpłatny,aby zająć się dzieckiem.

Byłam na spotkaniu informacyjnym w przedszkolu w Kretominie. Nikt nie neguje konieczności podwyżek, ale zasady wyliczania i płatności za godziny pponad 5 godzin przestawione przez panią dyrektor wskazują na chęć wyciągnięcia od rodziców niezłej kasy.
Ktoś tam pisał, że można posyłać dziecko na 5 bezpłatnych godzin (8-13). Jasne, tylko trzeba mieć pracę która na to pozwoli, a poza tym dyrektorka z Kretomino rzuciła hasło, że wtedy trzeba będzie zastanowić się czy takim rodzicom potrzebne jest przedszkole ;)))
Absurd za absurdem...
W każdym bądź razie wyliczyłam sobie wzrost opłaty za żłobek przy pobycie dziecka od 6:30 /pracuję od 7/ do godz. 16:30 /pracuję do 16 w tym godzinna przerwa/. W tej chwili opłata wynosi ok. 190zł, po zmianach zasad ok. 420.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:41

Dlaczego przedszkole nie działa 3 miesiące w roku??
To kolejny absurd - rodzice mają 3-4 tygodnie urlopu i co roku jest problem co z dzieckiem, szczególnie jak nie ma babci, cioci itp. Nie każdy rodzic może wziąć całe wakacje urlop płatny i bezpłatny,aby zająć się dzieckiem.

To jest tak zwana kwadratura koła. W mieście przez całe wakacje zawsze dyżurują jakieś przedszkola i gdyby 100 % rodziców zadeklarowało w czerwcu udział swoich pociech przez całe wakacje w przedszkolu, to musiałby być otwarte wszystkie. A ponieważ relatywnie mało dzieci jest zapisywanych, nie opłaca się utrzymywać takiego stanu jak przez cały rok. Tak czy siak Twoje dziecko może przez całe wakacje chodzić do przedszkola, ale co dwa tygodnie do innego.

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:45

a kwadratura koła dlatego, że rodzice nie posyłają dzieci w wakacje do przedszkola, bo to się wiąże ze zmianami otoczenia( stres dla dziecka),a ponieważ nie posyłają i jest mało dzieci, to dyżurują tylko wybrane przedszkola

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:18

a kwadratura koła dlatego, że rodzice nie posyłają dzieci w wakacje do przedszkola, bo to się wiąże ze zmianami otoczenia( stres dla dziecka),a ponieważ nie posyłają i jest mało dzieci, to dyżurują tylko wybrane przedszkola

Gościu, w tym przypadku to nie "kwadratura koła", a "błędne koło". Jak masz pisać takie bzdury to zmień nick ;)

#51 ~DevSeba~

~DevSeba~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:20

Nikt nikomu nie każe posyłać dzieciaka na cały dzień do przedszkola. jak się nie podoba to wypier***ać. I tak się dziwię, ze 5 godzin gratisowo. ku***, z jakiej racji. ja nie mam bachorów, nie lubię ich i dlaczego z moich ma na to iść 600 złotych /bachora miesięczne ? Skończyc ku*** z tym socjalizmem.

liberał - jaka szkoda że twoja matka lubiła dzieci...

#52 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:23

Gościu, w tym przypadku to nie "kwadratura koła", a "błędne koło". Jak masz pisać takie bzdury to zmień nick ;)

jak zwał tak zwał panie czepialski. Wiadomo o co chodzi.

#53 ~wacek~

~wacek~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:25

Brawo panie prezydencie!
Rodzice, powinniscie placic 100% oplat za przdszkole!
Wszyscy mieszkancy koszalina zrzucaja sie abyscie mogli zostawic swoje dzieci w poczekalni i lecieli zarabiac pieniazki!
Dosyc pasozytowania!!!

#54 ~kiki~

~kiki~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 13:12

PO matolstwu mówimy NIE.

#55 ~madafaka~

~madafaka~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:31

niestety w koszalinie mowia tak co sie potwierdzilo na wyborach

#56 ~mamapasożyta~

~mamapasożyta~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 06:43

Brawo panie prezydencie!
Wszyscy mieszkancy koszalina zrzucaja sie abyscie mogli zostawic swoje dzieci w poczekalni i lecieli zarabiac pieniazki!
Dosyc pasozytowania!!!

waż słowa młotku, te dzieci będą w przyszłości zarabiać na twoją emeryturę i kto wtedy będzie patrzył z punktu widzenia "pasożyta"?

#57 Wiśnia :)

Wiśnia :)

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 736 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 09:32

Brawo panie prezydencie!
Dosyc pasozytowania!!!

Ty, a wiesz, że ja też płacę podatki? Więc ja także się zrzucam i nie biadolę tak jak Ty... Może także wprowadzimy płatne szkolnictwo od podstawówki do końca. Po co miasto ma utrzymywać szkoły? A raczej mieszkańcy ze swoich podatków? Tylko co wtedy zrobią dzieci biedniejszych rodziców :/

#58 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 09:12

A od kiedy to emerytura jest od Państwa ? Całe życie płacę nie małe indywidualne składki ubezpieczenia i z podatkami nie ma to nic wspólnego. Oczywiście i tak gówno z tych składek będę miał. Dlatego jestem odpowiednio ubezpieczony gdzie indziej i tzw spokojną , dostatnią starość zapewniłem sobie bez łaski ZUS. Poza tym to co zarobię za młodu + inwestowanie w papiery wartościowe, złoto, itp też powinno wystarczyć na późniejsze lata. A te marne 400 złotych z ZUSu i OFE chętnie będę przekazywał na Fundację TVN Dołączona grafika

Twoja emerytura to juz przeszłośc Amber Gold padło

#59 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 21:12

Żłobek Krasnal w Koszalinie jest świetny! Polecam!

#60 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 21:12

Żłobek Krasnal w Koszalinie jest świetny! Polecam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych