Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 20:54:29

Kolejna przewała Dr.G

#2 ~Lolek~

~Lolek~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:18:33

Kolejna przewała Dr.G

Nie możesz spać, bo chciałbyś aby nic się tu nie działo. Łatwo ciebie rozszyfrować.

#3 ~ziuk~

~ziuk~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:28:41

Nie ma informacji o tym, że w tym rejonie wybrzeża mieleńskiego morze odkłada piasek przy brzegu a jest to bardzo grożne dla przyszłego toru wodnego budowanego portu jachowego, który będzie po wybudowaniu stale zamulany, co uniemożliwi wyjścia i wejścia do tego portu większych i średnich jachtów. Koszty utrzymania toru wodnego będą duże w czasie jego przyszłej, wieloletniej eksploatacji i trudne do udzwignięcia dla przyszłego zarządcy tego portu. Wg eksperta z Urzędu Morskiego w Słupsku jeszcze z 1989 r proces zamulania w tym miejscu może trwać nawet setki lat. Inaczej zaś, a właściwie odwrotnie zachowuje się morze w rejonie zachodnim wybrzeża mieleńskiego, gdzie atakuje brzeg rokrocznie, zabiera, podmywa wydmy i będzie to czynić w takiej samej set-letniej perspektywie. Przypominam ku przestrodze inwestorom bo nie słyszałem, ani nie czytałem o tym znanym dawniej powszechnie utrudnieniu i nie znam zastosowanego przez inwestora antidotum na to oczywiste zagrożenie. A tak poza tym, to składam gratulacje dla Pana Ministra, bo i owszem inwestycja dla żeglarzy i Jamna potrzebna, a nawet ładnie wygląda.

#4 ~ziuk~

~ziuk~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:30:58

Nie ma informacji o tym, że w tym rejonie wybrzeża mieleńskiego morze odkłada piasek przy brzegu a jest to bardzo grożne dla przyszłego toru wodnego budowanego portu jachowego, który będzie po wybudowaniu stale zamulany, co uniemożliwi wyjścia i wejścia do tego portu większych i średnich jachtów. Koszty utrzymania toru wodnego będą duże w czasie jego przyszłej, wieloletniej eksploatacji i trudne do udzwignięcia dla przyszłego zarządcy tego portu. Wg eksperta z Urzędu Morskiego w Słupsku jeszcze z 1989 r proces zamulania w tym miejscu może trwać nawet setki lat. Inaczej zaś, a właściwie odwrotnie zachowuje się morze w rejonie zachodnim wybrzeża mieleńskiego, gdzie atakuje brzeg rokrocznie, zabiera, podmywa wydmy i będzie to czynić w takiej samej set-letniej perspektywie. Przypominam ku przestrodze inwestorom bo nie słyszałem, ani nie czytałem o tym znanym dawniej powszechnie utrudnieniu i nie znam zastosowanego przez inwestora antidotum na to oczywiste zagrożenie. A tak poza tym, to składam gratulacje dla Pana Ministra, bo i owszem inwestycja dla żeglarzy i Jamna potrzebna, a nawet ładnie wygląda.

#5 ~Bolek~

~Bolek~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:42:02

GK24 zachowuje się nie fair wycinają komentarze niewygodne dla Dr.G. Czy to tez wytniecie ?

#6 ~Polak~

~Polak~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:48:27

może jeszcze Supermarket postawmy? po co się marnuje tyle mln. na to wszystko? Po co są te wrota skoro dosłownie obok będzie normalny przepływ??? przecież to absurd na całą Polskę.

Wybudowano "tamę" po to by stała i regulowała poziom wody a obok będzie nowy kanał bez regulacji by woda wchodziła do Jamna :)

#7 ~Bolek~

~Bolek~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:48:29

Tak gratulacje się należą a że kolejne kilkadziesiąt milionów wydane bez sensu to przecież nic dla tak bogatego kraju jak Polska

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:51:35

To wszystko grozi katastrofą ekologiczną PO paru latach.  :(

#9 ~lauda~

~lauda~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:08:04

Tereny wokół mariny pewnie należą już do rodziny Gawłowskiego ?  Gawłowski jest znany z tego ,że nadaje rodzinie -gdzie należy zakupić teren po atrakcyjnej cenie. Mi się podobają inwestycje wokól kanału jamneńskiego ,ale nie mogę się oprzeć swemu nosowi -że tam coś pachnie nieświeżo i jakieś publiczne pieniądze wędrują okrężną drogą. Ale to mi podpowiada mój węch z mojego nosa...

#10 ~oN~

~oN~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:16:52

Inwestycja milionowa a podpierana drewnianymi kijami, i deskami. te wrota zgodnie z zapowiedzią już są atrakcją turystyczną tylko, że głupoty i bezmyślności. Już oprowadzam po niej przyjezdnych znajomych i opowiadam o rzeźi ryb do której tu doszło. Zresztą dobrze, że sprawa trafiła do NIK'u liczę również, że zajmie się nią Prokuratura. Kanał nie spełnia nawet wymagań technicznych chociażby brakiem odpowiedniej głębokości. W sieci są już dostępne zdjęcia z dokonanych pomiarów. głębokość - przy wejściu to niecałe 0,5 metra, a kanał już jest prawie zasypany. A tam mają pływać jachty? ŻENADA Szkoda tylko tych biednych ryb które nawet nie mają odpowiedniej przepławki

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 23:22:06

Inwestycja milionowa a podpierana drewnianymi kijami, i deskami. te wrota zgodnie z zapowiedzią już są atrakcją turystyczną tylko, że głupoty i bezmyślności. Już oprowadzam po niej przyjezdnych znajomych i opowiadam o rzeźi ryb do której tu doszło. Zresztą dobrze, że sprawa trafiła do NIK'u liczę również, że zajmie się nią Prokuratura. Kanał nie spełnia nawet wymagań technicznych chociażby brakiem odpowiedniej głębokości. W sieci są już dostępne zdjęcia z dokonanych pomiarów. głębokość - przy wejściu to niecałe 0,5 metra, a kanał już jest prawie zasypany. A tam mają pływać jachty? ŻENADA Szkoda tylko tych biednych ryb które nawet nie mają odpowiedniej przepławki

Zgadza się!! Pieniądze wyrzucone w błoto. Kto chciał wziął dla siebie. Na co to komu było? Burzyć naturalny ekosystem? Do władzy dostało sie najwieksze buractwo - tylko kasa i kasa. Abyscie sie zadławili ostrygą.

#12 ~AB~

~AB~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 05:49:19

Szanowny Panie Najda

niech pan nie pisze do tego ministra i tych ludzi z PO bo nie będzie efektu. Zrobią z pana wariata.

Proszę napisać do Komisji Europejskiej jak to wykorzystuje się w Koszalinie środki europejskie. Wtedy może być efekt pana słusznego protestu. pozdrawiam serdecznie  

#13 ~BL~

~BL~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 06:11:34

Wnuczka może być z pana dumna

#14 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 06:26:36

Krzysztofie szacunek za podejmowanie działań!! takich ludzi jak Ty musi być więcej, byłem na pana fb. i zdjęcia z kanału Jamnejskiego mnie zaskoczyły co tam się dzieje.. Trzeba walczyć aby nie rozpierniczali tego dalej

#15 ~.......~

~.......~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 06:50:24

Najlepiej nagłośnić sprawę w TV

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 07:04:58

Dworcowa 10 lize row

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 07:16:37

Ktos tu pisze zmarnowane pieniadze? Nic podobnego dziwnym trafem roboty wykonują Firmy z zaprzyjaźnionego Darlowa,Kołobrzegu-teraz Cypr

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 07:50:30

Innymi słowy; wszyscy zarobili tylko gm. Mielno straciła swój uroczy naturalny zakątek pięknej ziemi. Kanał który istniał od roku 1801 i był życiodajny dla wód jeziora Jamno przekształci je w szambo. Tylko że my już o tym nie będziemy wiedzieli.   

#19 ~Vasco da Gama~

~Vasco da Gama~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:13:59

Taaaaaak.Jamno jest przystosowane do przyjmowania duzych jednostek morskich ktore plynac do mariny beda musialy pokonac Jamno ktore ma tam glebokosc 1,5 m.Marina umiejscowipna w okolicach pomostu Koszalka bedzie b.atrakcyjna dla zeglarzy.Komary tam sa jak male wroble a okolica super atrakcyjna do zwiedzania.Mnostwo czerwonych nasow pod kioskiem we wsi Jamno i plaga zlodzieji,Znajac ich wyczyny zawodowe przy kradziezy kabla do ladowania akumulatorow Koszalka.No ale mozna zbudowac wypozyczalnie Kalachow do samoobrony.Porojone pomysly ludzi co chca sie nachapac przy okazji.Mozna robic kanal,ale trzeba poglebic jezioro i marina ma stac tam gdzie sa ludzie tzn.kolo Mielna,a nie na odludziu,w Jamnie.Nie wroze duzego ruchu,no ale do odwaznych swiat nalezy.Koszt budowy mariny z calym poglebieniem jeziora (kanal ok 3 km dlugosci)cirka 100 mln zl.Pozdrawiam.

#20 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:21:57

Najlepiej nagłośnić sprawę w TV

W TV Koszalin oczywiscie,hahahahaha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych