Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Rolety zamiast firanek?

rolety okna

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 werkawisia

werkawisia

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:54:18

Rolety zamiast firanek? Moje firanki są ciężkie, grube i często trzeba je prać, a dodatkowo ostatnio mój kochany kot nadszarpnął spód jednej i brzydko to wygląda. Są jakieś takie w miarę przezroczyste? No i żeby nie trzeba było wiercić okien, bo zależy mi na tym, żeby nie było żadnych dziur.

Użytkownik werkawisia edytował ten post 24 lipiec 2015 - 09:34:14

#2 piter089

piter089

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 09:39:54

Teraz wybór jest ogromny. Ja też lubię firanki, ale nie cierpię ich prać. I dlatego zamieniłam je na rolety dzień&noc. Kupiłam je w Castoramie, producentem jest firma PraskDesign. I jestem jak na razie zadowolona. Rolety nie trzeba podnosić, cały czas może opuszczona wisieć na oknie, a zasłaniasz je przesuwając pasy ( bo tkanina jest w miarę przezroczysta).  Najważniejszy dla mnie był szybki montaż - bez żadnego składania. Te były gotowe do zawieszenia od razu po wyjęciu z opakowania. I wybór kolorów też był niezły, ale jak lubisz firany to biały będzie najlepszy :)

Użytkownik piter089 edytował ten post 24 lipiec 2015 - 09:35:54

#3 soho

soho

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 18:16:39

Rolety dzień/noc to dobre rozwiązanie, mam i jestem zadowolony, zastępują firanki.

#4 kamilleg

kamilleg

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 20:07:32

my nie mamy w ogóle w domu firanek, nie są mi potrzebne. mam tylko rolety

#5 ~Inga~

~Inga~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 22:22:41

Rolety dzień/noc to dobre rozwiązanie, mam i jestem zadowolony, zastępują firanki.

Dokładnie. Widziałam ostatnio, że Roletex ma takie.

#6 widming

widming

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 16:13:22

Tez moge tylko rolety po sledzic

#7 Barbraa59

Barbraa59

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 11:47:24

Firany i zasłony tylko zbierają kurz. Poza tym firany są już chyba niemodne.

#8 Kaszanka

Kaszanka

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:38:28

Ja nie wyobrazam sobie salonu bez firanek, dodają ciepła wnętrzu, wystarczy dobrać ładne, delikatne, bo rolety...to nie to samo

#9 ~jurij~

~jurij~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:34:33

Dołączę się do tematu. A miał ktoś z was do czynienia z markizami do okien pionowych? Fakro produkuje takie zewnątrz. Ma ktoś z was coś podobnego?

#10 ~Daria~

~Daria~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:38:30

Uważam, że firanki odchodzą powoli do lamusa. Chyba,że preferujesz styl eklektyczny, wtedy bez firanek się nie obejdzie. Jeśli jednak bliżej Ci do stylu nowoczesnego, polecam żaluzje, rolety dzień i noc lub plisy. Bardzo ładnie się prezentują i są wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza plisy. Ponadto ładnie prezentują się z ciężkimi lub półprzezroczystymi zasłonami. Zajrzyj do salonu ODC przy ul. Morskiej 4b obok Kauflandu, ja tam swoje kupiłam i jestem zadowolona.

#11 ~tulituli~

~tulituli~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:04:11

Nasze rolety w mieszkaniu są zamawiane ze strony  masters-rolety pl. Dobra obsługa długo nam nie kazali czekać na montaż. Rolety są montowane od zewnątrz, dobrze się podnoszą nie trzeba się z tym całym systemem siłować.

#12 ~Matylda1990~

~Matylda1990~
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 11:43:01

Ja jestem zwolenniczką standardowych firan i zasłon. Można przez nie super upiększyć pomieszczenie, oczywiście poprzez odpowiednie ich dobranie. Ja wybrałam firmę Centrum Firan ze Strzyżowa. Mega duży wybór produktów, a także szycie na miarę co jest ogromnym udogodnieniem.

#13 ~ara~

~ara~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 17:21:58

a my mamy zainstalowane markizy fakro i to jest świetna alternatywa dla klimatyzacji. pomieszczenie się nie nagrzewa, bo nie są wpuszczane promienie UV, a jednocześnie jest jasno

#14 ~orina~

~orina~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 21:22:52

te markizy są spoko. my zainstalowaliśmy , bo nie chcieliśmy by nas było widać z zewnątrz

#15 Domiro18

Domiro18

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 12:43:01

Rolety jako dodatkowe zabezpieczenie przed sąsiadami jak najbardziej, ale bez rezygnowania z firanek. Zasłonki i firanki dodają charakteru, sprawiają że jest przytulnie, można fantazjować z wzorami i kolorami, a roletę jak założymy tak zostanie. Ja mam piękne karnisze drewniane https://homewood.com...R-I-Fi-28-mm/56

które dodatkowo zdobią pomieszczenie. Do tego upięte zasłony w żółtym kolorze i gładką firanę do ziemi. Ściany mam szare, więc całość świetnie się komponuje. Z samymi roletami nie uzyskałabym tego efektu.

#16 ~Mańka~

~Mańka~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 22:32:59

Ja jestem zwolenniczką standardowych firan i zasłon. Można przez nie super upiększyć pomieszczenie, oczywiście poprzez odpowiednie ich dobranie. Ja wybrałam firmę Centrum Firan ze Strzyżowa. Mega duży wybór produktów, a także szycie na miarę co jest ogromnym udogodnieniem.

Również polecam firmę Centrum Firan ! Duży wybór, fajne wykonanie i materiały, wszystko super. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rolety, okna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych