Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ryszard Osiowy - wójt gminy Świeszyno

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2218 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~4 x 4~

~4 x 4~
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 15:51:51

Ile on ma osi ? Iluosiowy ?

#2 ~golum~

~golum~
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 20:11:23

Do użytkownika 4x4 w temacie odmiany nazwisk:

Ogólna zasada jest taka:

Niezależnie od tego czy nazwisko jest polskie czy obce, jeśli jest możliwość odmiany według jakiegoś wzorca (paradygmatu) – robimy to.

Odmiana zależy od:

1. płci

2. narodowości

3. końcówki nazwiska

Poza tym, nazwiska żeńskie odmieniamy wtedy, gdy zakończone są na -a (Kowalska – Kowalskiej).

Jeśli końcówka nazwiska zakończona jest na -owa, -ówna (przymiotnikowa), odmieniamy owe nazwisko tak, jakbyśmy odmieniali przymiotnik. (Jurgielewiczowa – Jurgielewiczowej)

Z nazwiskami żeńskimi problemów nie ma. Pojawiają się one dopiero przy nazwiskach męskich.

Jeśli się da – stosujemy wzorzec.

Te zakończone na spółgłoskę odmieniamy jak wyrazy r. m, np. pan Nowak, pana Nowaka, panu Nowakowi, pan Nowak, pana Nowaka, wyrazy zakończone na -a – jak wyrazy rodzaju żeńskiego: Zyla, Zyli.

Jeśli mowa o nazwiskach obcych, to gdy zakończone są na spółgłoskę, nie stawiamy apostrofu, bo po prostu nie ma takiej potrzeby:

np. Brown – Browna, Brownowi, Brownem.

Nie naruszamy nazwiska, a dodajemy tylko polską końcówkę.

Taka sama sytuacja jest z nazwiskami zakończonymi na -y, a poprzedzonymi samogłoską,

np. O’Malley – O’Malleya

Apostrofu nie stawiamy również przy nazwiskach zakończonych na -e

np. Goethe – Geothego

Apostrof stawiamy przy nazwiskach zakończonych na -e nieme,

np. Moore – Moore’a

Larousse – Larousse’a

Stawiamy go również przy nazwiskach zakończonych na -i lub -y poprzedzonych spółgłoską. One odmieniają się jak przymiotniki. Apostrof stawiamy w dopełniaczu, celowniku i bierniku,

np. Kelly – Kelly’ego, o Kellym

Harry – Harry’ego, o Harrym

Jest jeszcze jeden problem z nazwiskami obcymi, dotyczący -e-

np. Hitler – Hitlera

Ale

Luter – Lutra (nie Lutera)

Hegel – Hegla (nie Hegela)

Są to zwykle nazwiska pochodzenia niemieckiego i nie ma ogólnej zasady dotyczącej ich odmiany. Zwykle wiemy jak odmienić, jednak gdy pojawia się dylemat, należy użyć formy łatwiejszej.

Tak też Szanowny użytkowniku 4x4 nie ma co wymądrzać się, tylko czasami sięgnąć do Słownika Języka Polskiego lub najlepiej do Słownika Ortograficznego i zaczerpnąć stamtąd trochę mądrych porad.
A nazwisko Osiowy odmienia się jak zwykły przymiotnik:
M. (kto? co?) Osiowy - patrz np. gotowy
D. (kogo? czego?) Osiowego - gotowego
C. (komu? czemu?) Osiowemu - gotowemu
B. (kogo? co?) Osiowego - gotowego
N. (z kim? z czym? z Osiowym - z gotowym
Msc. (o kim? o czym?) o Osiowym - o gotowym :)
P.S. Słownik Języka Polskiego PWN podaje: osiowy - ciągnący się wzdłuż osi, osadzony na osi, obracający się dokoła osi; symetryczny
Pozdrawiam!

#3 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 10:57:09

Co się stało, że 4x4 zamilkł? Czyżby opuścił go humor? Co za żartowniś z niego był? Hi hi hi...
A może 4x4 = wójt gminy Świeszyno R.O.? Przecież to jeden z tych, którzy mają hopla na punkcie odmiany swego nazwiska.

#4 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 20:54:30

Wszystkie dzieci nasze są śpiewała Majka Jeżowska. Ciekawe jak do słów refrenu odniesie się wójt R.O., dla którego są równi i równiejsi. W niedzielę odbyły się w gminie dwie imprezy z okazji Dnia Dziecka, w Strzekęcinie i w Dunowie. Wójt raczył zaszczycić swoją obecnością tylko tę drugą miejscowość (tajemnicą poliszynela jest, iż sołtys Dunowa i wójt mają zbliżone poglądy) A co z dziećmi ze Strzekęcina? Są gorsze? Dla nich wójt nie miał już słodyczy? Nie stał się dobrym wujkiem? Niektórzy zaraz zarzucą mi, że impreza organizowana była przez osobę prywatną na jej terenie, a przecież wójt mógł okazać minium dobrej woli i przybyć. Prawda jest taka, że nasz szanowny gospodarz wybiera się tam gdzie są jego poplecznicy. Szkoda słów. Pozdrawiam! Ireneusz Ptak

#5 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 11:03:42

Wszystkie dzieci nasze są śpiewała Majka Jeżowska. Ciekawe jak do słów refrenu odniesie się wójt R.O., dla którego są równi i równiejsi. W niedzielę odbyły się w gminie dwie imprezy z okazji Dnia Dziecka, w Strzekęcinie i w Dunowie. Wójt raczył zaszczycić swoją obecnością tylko tę drugą miejscowość (tajemnicą poliszynela jest, iż sołtys Dunowa i wójt mają zbliżone poglądy) A co z dziećmi ze Strzekęcina? Są gorsze? Dla nich wójt nie miał już słodyczy? Nie stał się dobrym wujkiem? Niektórzy zaraz zarzucą mi, że impreza organizowana była przez osobę prywatną na jej terenie, a przecież wójt mógł okazać minium dobrej woli i przybyć. Prawda jest taka, że nasz szanowny gospodarz wybiera się tam gdzie są jego poplecznicy. Szkoda słów. Pozdrawiam! Ireneusz Ptak

Tak sobie czytam te wpisy na forach i ty Ptak już piszesz na dwóch,nie szkoda ci czasu i energii przecież możesz ją lepiej wykorzystać.Piszesz tu cytuję''szkoda słów''więc po kiego przesiadujesz przed kompem,jest ciepło,słoneczko grzeje wybierz się z rodzinką na spacer,nad jeziorko,a ty co siejesz nienawiść i doszedłem do przekonania iż musisz być sfrustrowanym człowiekiem po prostu żal mi ciebie.

#6 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 07:10:47

Tak sobie czytam te wpisy na forach i ty Ptak już piszesz na dwóch,nie szkoda ci czasu i energii przecież możesz ją lepiej wykorzystać.Piszesz tu cytuję''szkoda słów''więc po kiego przesiadujesz przed kompem,jest ciepło,słoneczko grzeje wybierz się z rodzinką na spacer,nad jeziorko,a ty co siejesz nienawiść i doszedłem do przekonania iż musisz być sfrustrowanym człowiekiem po prostu żal mi ciebie.

Żałuj może siebie- dobrze! Do mojego życia rodzinnego się nie wtrącaj (ja nie wtrącam się do Twojego) i nie karz mi spacerować. Mieszkam w wolnym kraju i mogę robić to na co mam ochotę (nie łamiąc obowiązujących norm). Nienawiści nie sieję, jeśli wogóle rozumiesz to słowo. Staram się zwrócić uwagę na absurdy i obłudę ukazującą się w poczynaniach wójta i jego podwładnych. A Ty jeśli jesteś jego polecznikiem, weź przykład z innych i zamilknij, a nie zaśmiecaj niepotrzebnie wątku swymi powtarzającymi się postami (nic nie da Ci zmienienie nicku)
Pozdrawiam! Irfeneusz Ptak

#7 ~4x4~

~4x4~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 17:17:01

To kto go osadzil na osi ?

#8 ~Jaro 6~

~Jaro 6~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 17:59:13

Biedny Ptaku uprzejmie informuję ,że na dniu dziecka w Strzekęcinie byli też poplecznicy pana wójta był Mietek , był Jacek , był Leszek , była Karolina oraz 5 harcerzy , którzy prowadzili konkursy rekreacyjne , Człowieku lecz się na nogi bo na głowę to już za późno . Napisz co ty w ogóle zrobiłeś tak od siebie dla gminy, twojej miejscowości , dla twoich współmieszkańców a nie ciągle narzekasz . Moje zdanie jest takie , że gdyby wójt był tylko w Strzekęcinie to było by źle ponieważ nie było go w Dunowie , a gdyby był w Dunowie i w Strzekęcinie to byś narzekał ,że bawi się na różnych imprezach . Biedny Ptaszku nie zauważyłeś tylko jednego ,że pan Wójt Ryszard Osiowy w sobotę uczestniczył na III Ekologicznym Festynie Rodzinnym w Niedalinie a poprzedni twój Wójt nie raczył przybyć osobiście ani razu .

#9 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 13:56:14

Biedny Ptaku uprzejmie informuję ,że na dniu dziecka w Strzekęcinie byli też poplecznicy pana wójta był Mietek , był Jacek , był Leszek , była Karolina oraz 5 harcerzy , którzy prowadzili konkursy rekreacyjne , Człowieku lecz się na nogi bo na głowę to już za późno . Napisz co ty w ogóle zrobiłeś tak od siebie dla gminy, twojej miejscowości , dla twoich współmieszkańców a nie ciągle narzekasz . Moje zdanie jest takie , że gdyby wójt był tylko w Strzekęcinie to było by źle ponieważ nie było go w Dunowie , a gdyby był w Dunowie i w Strzekęcinie to byś narzekał ,że bawi się na różnych imprezach . Biedny Ptaszku nie zauważyłeś tylko jednego ,że pan Wójt Ryszard Osiowy w sobotę uczestniczył na III Ekologicznym Festynie Rodzinnym w Niedalinie a poprzedni twój Wójt nie raczył przybyć osobiście ani razu .

Jaro 6 leczyć to Ty się zacznij, bo widać ze sklerozę to masz postępującą. Mieciu był, bo była kasa, a tam gdzie jest kasa jest Mieciu!!! Też on prowadził wszelkie konkurencje!!! Trzeba było Jaro 6 ruszyć te swoje cztery litery i udać się do Strzekęcina i naocznie zobaczyć co było, a nie wypisywać brednie (jak czynisz to od kampanii przedwyborczej). W przeciwieństwie do Ciebie byłem na terenie pałacu od początku imprezy do jej samego końca. Jeśli chodzi o poprzedniego wójta, to po Twojej wypowiedzi widać, iż na żadnej z III edycji Dnia Radwi nie byłeś, bo bredzisz...Pan Szczepanik był i osobiście z nim się witałem, a Twój obecny wójt R.O. siedział w namiocie i polewał kiełbasę przedwyborczą (mam nadzieję, iż Jesteś na tyle kumaty, że zrozumiesz o co chodzi). A obowiązkiem wójta powinna być obecność (choćby na chwilę) na wszelkich imprezach organizowanych na terenie gminy. W końcu jest gospodarzem (chyba, że tylko z nazwy)
P.S. Użytkowniku 4x4 albo może Panie wójcie?, skończ Pan te śmieszne żarty, bo widać iż nie wychodzą one Panu!!!
Może warto w trakcie wizyt w szkołach w gminie zapytać się polonistów o zasady odmiany nazwisk, a nie palić z siebie głupa...
P.S. Jaro 6 mam nadzieję, że udasz się w końcu dolekarza by wybił Tobie z tej pustej mózgownicy Twe wszystkie brednie jakie posiadasz. Z pozdrowieniami Ireneusz Ptak

#10 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 14:01:33

Jaro 6 jeszcze jedno! Pisałeś o poplecznikach pana wójta, w tym o jakimś Leszku? Czyżby chodziło Tobie o znanego w Strzekęcinie i Świeszynie Leszka zwanego Suzanem? Nie wiedziałem, iż wójt ma takich popleczników? Czyżby wygrał głosami ludzi pokroju biednego Suzana? Pozdrawiam Ciebie jeszcze raz Biedaku!

#11 ~Jaro6~

~Jaro6~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 20:37:20

Jaro 6 jeszcze jedno! Pisałeś o poplecznikach pana wójta, w tym o jakimś Leszku? Czyżby chodziło Tobie o znanego w Strzekęcinie i Świeszynie Leszka zwanego Suzanem? Nie wiedziałem, iż wójt ma takich popleczników? Czyżby wygrał głosami ludzi pokroju biednego Suzana? Pozdrawiam Ciebie jeszcze raz Biedaku!

Ptaku widzę ,że psychiatra to dla ciebie już za mało tobie to tylko modlitwa została .
Pan Szczepanik nie był na II Ekologicznym Festynie nawet wtedy gdy festyn był również dniem Świeszyna ,tylko dla tego , że odpowiedzialnym za cały festyn był pan Józef Rutkowski. Nie pisz głupot.. Nie znam żadnego Suzana . Jeżeli wypisujesz głupoty o kasie dla Mietka to podaj jaką sumę on dostał za pomoc przy organizacji imprez na terenie naszej gminy i od kogo , a jeżeli nie wiesz to może ty mu zapłacisz .To są sołectwa w których Mietek pomagał przy dniu dziecka w 2010r Strzekęcino ,Niedalino . Zegrze Pomorskie , Rosnowo , oraz festyn w Strzekęcinie ,w 2009r pomagał jeszcze w Niekłonicach i Konikowie . Powiedz za co tak nienawidzisz nowego Wójta , Mietka , Jacka, człowieku przecież oni ci nic złego nie zrobili. Zorganizuj coś od siebie dla paru osób a nie tylko narzekasz.

#12 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2011 - 11:53:05

Jaro 6 leczyć to Ty się zacznij, bo widać ze sklerozę to masz postępującą. Mieciu był, bo była kasa, a tam gdzie jest kasa jest Mieciu!!! Też on prowadził wszelkie konkurencje!!! Trzeba było Jaro 6 ruszyć te swoje cztery litery i udać się do Strzekęcina i naocznie zobaczyć co było, a nie wypisywać brednie (jak czynisz to od kampanii przedwyborczej). W przeciwieństwie do Ciebie byłem na terenie pałacu od początku imprezy do jej samego końca. Jeśli chodzi o poprzedniego wójta, to po Twojej wypowiedzi widać, iż na żadnej z III edycji Dnia Radwi nie byłeś, bo bredzisz...Pan Szczepanik był i osobiście z nim się witałem, a Twój obecny wójt R.O. siedział w namiocie i polewał kiełbasę przedwyborczą (mam nadzieję, iż Jesteś na tyle kumaty, że zrozumiesz o co chodzi). A obowiązkiem wójta powinna być obecność (choćby na chwilę) na wszelkich imprezach organizowanych na terenie gminy. W końcu jest gospodarzem (chyba, że tylko z nazwy)
P.S. Użytkowniku 4x4 albo może Panie wójcie?, skończ Pan te śmieszne żarty, bo widać iż nie wychodzą one Panu!!!
Może warto w trakcie wizyt w szkołach w gminie zapytać się polonistów o zasady odmiany nazwisk, a nie palić z siebie głupa...
P.S. Jaro 6 mam nadzieję, że udasz się w końcu dolekarza by wybił Tobie z tej pustej mózgownicy Twe wszystkie brednie jakie posiadasz. Z pozdrowieniami Ireneusz Ptak

Panie Ptak jestem ciekawy jaki masz ukryty cel w pisaniu takich banialuk ,Mietek to powinien podać cię do sądu za te obrażliwe rzeczy które o nim wypisujesz ,tyle już lat Mietek działa na terenie naszej gminy,tyle zrobił dla naszych dzieci i robił to wszystko za darmo a w niektórych przypadkach dokładał z własnej prywatnej kieszeni ,nie wiem skąd masz takie informacje napisz ile i skąd brał za to wynagrodzenie i badż wtedy wiarygodny,dlaczego nie ruszysz się od komputera i popytaj ludzi o Mietka,każdy ci odpowie jakim jest on wspaniałym człowiekiem,ale ty od tych wypisywania bzdur to straciłeś kontakt z rzeczywistym światem.Ps.od razu ci piszę .że nie jestem poplecznikiem wójta,jeżeli chcesz dam ci namiar na dobrego psychiatrę,a ty Mieciu nie przejmuj się takimi idiotami i działaj dalej.

#13 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2011 - 22:41:50

Użytkowniku Marku do sądu, to teraz ja mogę Ciebie podać za obraźliwe słowa w stosunku do mojej osoby (patrz: idiota). Pisząc o Twoim ulubionym Mieciu miałem na myśli obecny stan. Czytaj ze zrozumieniem człowieku! Bzdury wypisujesz Ty i Tobie podobni, a jeśli chcesz wiedzieć, to o Miecia ludzi nie będę pytał. Wystarczy mi zdanie jakie sam na temat Jego osoby sobie wyrobiłem...Chwała mu za wcześniejsze dokonania i społecznictwo, ale ja nie pozwolę sobie by On obrażał publicznie mnie.

Ty normalnie puknij się w ten durny łeb,miałeś podać jakie imprezy i ile pieniędzy brał Mietek i co nie napisałeś,a człowieka oczerniasz a jeszcze napisz kiedy Mietek obraził cię publicznie.Mam nadzieję panie Ptaku ,że odpowie pan na moje pytania.

#14 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 21:56:31

Ty normalnie puknij się w ten durny łeb,miałeś podać jakie imprezy i ile pieniędzy brał Mietek i co nie napisałeś,a człowieka oczerniasz a jeszcze napisz kiedy Mietek obraził cię publicznie.Mam nadzieję panie Ptaku ,że odpowie pan na moje pytania.

Użytkowniku Marku durny łeb, to masz Ty i radzę Tobie byś wsadził go sobie do wiadra z zimną wodą, może trochę złagodzi Twój vulgaris verba Wróć do szkoły i naucz się czytać, a nie przekładać oczyma po tekście. Nigdzie nie napisałem że Mietek bierze, jak piszesz pieniądze, nie moja wina iż Jesteś tak tępy, że nie rozumiesz co czytasz :(:(:(
Poza tym nie Twoja sprawa gdzie i kiedy Twój idol Mieciu mnie publicznie obraził.
Mam nadzieję, że Twój zakuty łeb przyjmie do siebie, to co napisałem. Pozdrawiam! Ptak

#15 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 23:04:17

Użytkowniku Marku durny łeb, to masz Ty i radzę Tobie byś wsadził go sobie do wiadra z zimną wodą, może trochę złagodzi Twój vulgaris verba Wróć do szkoły i naucz się czytać, a nie przekładać oczyma po tekście. Nigdzie nie napisałem że Mietek bierze, jak piszesz pieniądze, nie moja wina iż Jesteś tak tępy, że nie rozumiesz co czytasz :(:(:(
Poza tym nie Twoja sprawa gdzie i kiedy Twój idol Mieciu mnie publicznie obraził.
Mam nadzieję, że Twój zakuty łeb przyjmie do siebie, to co napisałem. Pozdrawiam! Ptak

. Mieciu był, bo była kasa, a tam gdzie jest kasa jest Mieciu> To twoje słowa Ptaku,a teraz się wypierasz no ale tego właśnie spodziewałem się po tobie bełkotu i niczego więcej,żadnych konkretów na zadane ci pytania,a co do obrażania cię publicznie to nie wierzyłem tobie bo znam Miecia mojego idola osobiście i jestem pewny,że nie zniżyłby się do twojego poziomu który równa się zeru.

#16 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:38:14

. Mieciu był, bo była kasa, a tam gdzie jest kasa jest Mieciu> To twoje słowa Ptaku,a teraz się wypierasz no ale tego właśnie spodziewałem się po tobie bełkotu i niczego więcej,żadnych konkretów na zadane ci pytania,a co do obrażania cię publicznie to nie wierzyłem tobie bo znam Miecia mojego idola osobiście i jestem pewny,że nie zniżyłby się do twojego poziomu który równa się zeru.

I co można rzec o Tobie. Niestety Twój chory umysł słowa " Mieciu był, bo była kasa, a tam gdzie jest kasa jest Mieciu" odbiera tylko jednoznacznie. Nie moja wina, że zostałeś wychowany na souvenirach i tym podobne, dlatego te słowa tak pojmujesz. Co w tym złego, że Twój Idol jest tam gdzie kasa, gdzie może ją dostać. Przecież On wykorzystuje ją dla dzieci - nieprawdaż?, a nie dla siebie. Nigdzie nie napisałem, że bierze kasę do kieszeni jak Ty to uważasz i cały czas spamujesz tymi bredniami. To źle jak twój Idol potrafi wykorzystać okazję by zarobić i wykorzystać pieniądze na zaszczytne cele? Pewnie dla Ciebie tak, bo Ty uważasz,że lepiej iść i prosić,może ktoś da. Jakbym napisał, np. X był, bo była impreza, a tam gdzie impreza jest X - to dla Ciebie jednoznaczne by było, iż tego człowieka obmawia się o pijaństwo? Tak? Pisałem Tobie i Tobie podobnym - patrz Jaro 6 wroćcie się do szkoły, przypomnijcie co to są porównania, metafory, oksymorony itd. Wy pewnie z tych lekcji wynieśliście wiedzę o epitetach, bo tak gromko i luzacko rzucacie nimi w człowieka. Powiem Tobie jedno. Jako organizator i społecznik Twój Idol ma u mnie plus i szacunek. Ale jako prywatna osoba nie. Nie bełkocz z tą swoją niewiarą, a w odpowiedzi na to, czy Twój Idol zniżyłby się do mojego poziomu, powiem tyle, że dla niego i tak byłoby za wysoko.
Pozdrawiam Ciebie bełkoczący naiwniaku. Ptak!

#17 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:57:34

Ptaku widzę ,że psychiatra to dla ciebie już za mało tobie to tylko modlitwa została . Pan Szczepanik nie był na II Ekologicznym Festynie nawet wtedy gdy festyn był również dniem Świeszyna ,tylko dla tego , że odpowiedzialnym za cały festyn był pan Józef Rutkowski. Nie pisz głupot.. Nie znam żadnego Suzana . Jeżeli wypisujesz głupoty o kasie dla Mietka to podaj jaką sumę on dostał za pomoc przy organizacji imprez na terenie naszej gminy i od kogo , a jeżeli nie wiesz to może ty mu zapłacisz .To są sołectwa w których Mietek pomagał przy dniu dziecka w 2010r Strzekęcino ,Niedalino . Zegrze Pomorskie , Rosnowo , oraz festyn w Strzekęcinie ,w 2009r pomagał jeszcze w Niekłonicach i Konikowie . Powiedz za co tak nienawidzisz nowego Wójta , Mietka , Jacka, człowieku przecież oni ci nic złego nie zrobili. Zorganizuj coś od siebie dla paru osób a nie tylko narzekasz.

Szanowny Jaro 6 widzę, że Jesteś pokroju użytkownika Marka, tzn. zaślepiony w jednym i szukający dziury w całym. Odpowiedź na słowa o kasie... masz post wyżej, nie mam zamiaru jeszcze raz dla Ciebie tego pisać, wychodząc z założenia, że i tak nie zrozumiesz. Pokaż mi gdzie w moich postach jest nienawiść, czy Ty wogóle rozumiesz to słowo? Nie narzekam, tego słowa też pewnie nie rozumiesz. Jak co odsyłam do Słownika Języka Polskiego - tam dokładnie wyjaśnione są znaczenia tych słów. Ja mój Drogi adwersarzu, staram się pokazać absurdy jakie zachodzą w tej gminie przy udziale wspomnianego wójta i jego zwolenników. Nie mam zamiaru o tym pisać. Wszystko zostało napisane w tym wątku i w tym poprzednim o byłym wójcie P. Szczepaniku, nie tylko przeze mnie, ale też przeż innych użytkowników widzących te absurdy.
Tak na marginesie powiedz mi Panie Jaro 6, co to za gmina, która nie ma gospodarza na imprezie organizowanej przez nią. Piszę teraz o I Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świeszyno i Prezesa KKPN Bałtyk. Kto rozpoczął ten turniej? Człowiek z klubu Bałtyk i to na prośbę pani Łyczko? To od czego Ona jest? Wójta nie było. Przyjechał dopiero o 11:45, by zobaczyć końcówkę zawodów i wręczyć nagrody i puchar. Przecież pani Łyczko powinna to zrobić. Nie będę wspominał o organizacji turnieju, panującym bałaganie, w którym nie mogły się odnaleźć dzieci z klubu osiedlowego z ulicy Wenedów.
I znowu odtrąbiony zostanie kolejny wielki sukces nowego wójta: łączone klasy, turniej piłkarski itd.
Żenujące. Pozdrawiam! Ptak
P.S. Z "sympatii" do mego adwersarza przypominam o zaglądnięciu do SJP. :)

#18 ~smutas~

~smutas~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 20:45:57

Dziwny ptaku piszesz co ci ślina przyniesie jesteś jak Jarek lub Zbyszek z PISu chlapniesz coś a póżniej mówisz co innego . Przestań pisać głupoty i nie ubliżaj innym tym co mają inne zdanie niż ty . Masz prawo mieć inne zdanie tylko pisz prawdę . Znam ludzi co na drogę czekali 10 lat a w zimę pogotowie jechało 3godz. dwa kilometry . Jedna wizyta u pana wójta i droga zmieniła się nie do poznania. Teraz mają dobry dojazd do swojej posesji . Piszesz uchybienia w pracy wójta ale nie czepiaj się głupot ,tak jak czepiasz się spóźnienia na turniej, dlaczego nie zapytasz się o to , Widocznie miał coś ważniejszego na przykład ,, Siemionalia'' Mam nadzieję ,że ty również zauważasz pozytywy w działaniu wójta i rady . Ginie powoli śmietnik w Dunowie. Niedługo będzie przetarg na dowozy dzieci do szkoły zaproponuj lepsze rozwiązanie niż to obecne.Ruszyły projekty unijne, Włącz się w pracę gminy ,a nie tylko krytykujesz, może masz inne spojrzenie na temat działania naszej gminy i jej rozwój .Ja również widzę jeszcze różne niedociągnięcia, ale wolę rozmawiać spokojnie z radnymi lub wójtem a nie pisać na tym forum ,bo to nic nie zmieni. Niestety są forumowicze którzy tylko czekają na wpis ,żeby dołożyć a nie podyskutować w temacie

#19 ~Ireneusz Ptak~

~Ireneusz Ptak~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:21:52

Dziwny ptaku piszesz co ci ślina przyniesie jesteś jak Jarek lub Zbyszek z PISu chlapniesz coś a póżniej mówisz co innego . Przestań pisać głupoty i nie ubliżaj innym tym co mają inne zdanie niż ty . Masz prawo mieć inne zdanie tylko pisz prawdę . Znam ludzi co na drogę czekali 10 lat a w zimę pogotowie jechało 3godz. dwa kilometry . Jedna wizyta u pana wójta i droga zmieniła się nie do poznania. Teraz mają dobry dojazd do swojej posesji . Piszesz uchybienia w pracy wójta ale nie czepiaj się głupot ,tak jak czepiasz się spóźnienia na turniej, dlaczego nie zapytasz się o to , Widocznie miał coś ważniejszego na przykład ,, Siemionalia'' Mam nadzieję ,że ty również zauważasz pozytywy w działaniu wójta i rady . Ginie powoli śmietnik w Dunowie. Niedługo będzie przetarg na dowozy dzieci do szkoły zaproponuj lepsze rozwiązanie niż to obecne.Ruszyły projekty unijne, Włącz się w pracę gminy ,a nie tylko krytykujesz, może masz inne spojrzenie na temat działania naszej gminy i jej rozwój .Ja również widzę jeszcze różne niedociągnięcia, ale wolę rozmawiać spokojnie z radnymi lub wójtem a nie pisać na tym forum ,bo to nic nie zmieni. Niestety są forumowicze którzy tylko czekają na wpis ,żeby dołożyć a nie podyskutować w temacie

Drogi smutasie, a czy ja napisałem, że czepiam się spóźnienia wójta??? Przeczytaj tekst ze zrozumieniem. Zapytałem od czego jest Pani, która de facto zastepowała wójta do Jego przybycia. Czy Ona nie mogła w Jego imieniu dokonać uroczystego otwarcia. Napisałeś ginie powoli śmietnik w Dunowie, tzn jak powoli, do końca kadencji obecnego wójta???
Napisz mi komu ubliżyłem??? Jesteś następny w kolejce do lektury SJP. Jakby co, to na razie mnie ubliżono. Nikogo nie wyzwałem od durniów, idiotów. A Twoi poprzednicy to uczynili. Co do przewozów. Za poprzedniego wójta było idealne. Gmina miała swoje autobusy i też było za drogo, trzeba było oddać PKS-owi. Też nied pochwala tego czynu, a czy ktoś rozliczył z tego ówczesnego wójta, radę??? Więc teraz nie narzekajcie. Pokaż mi te projekty unijne. Za wcześnie nie chwal, gdyż od samego projektu do jego zatwierdzenia droga jeszcze bardzo daleka. Krytykuję tylko te rzeczy, które według mnie (i nie tylko) są nie na miejscu. Niestety Drogi adwersarzu ja nic nie mogę zrobić w sprawie łączenia klas, nie mogli rodzice dzieci,nauczyciele. Ktoś się uparł, że najlepiej oszczędności poszukać w oświacie i znalazł (niestety tak to jest w naszym kraju, a ja myślałem, że przynajmniej tutaj wójt okaże się swoją odmiennością - myliłem się). A rozmowy z radnymi nic nie dadzą, gdyż i tak nie mają oni głosu na decyzję wójta. Z wójtem też nie da się rozmawiać, gdyż jak zauważyłem, jest to człowiek, który nie znosi sprzeciwu,krytyki oraz nie umie przyznawać się do błędów. Jeśli Ty potrafisz - spróbuj może coś zdziałasz. Powodzenia. Pozdrawiam! Ptak
P.S. Nazwisko zapisuje się z wielkiej litery!
P.S.2 Proszę, nie porównuj mnie do Twoich sympatyków z PIS-u.

#20 ~PK~

~PK~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 09:26:54

W związku z tym, że hm.... dyskusja przenosi się z wójta Szczepanika tutaj, przerzucam posty.

Powinno Was zainteresować. Gmina staje się sławna. Artykuł z Rzeczpospolitej.

http://www.rp.pl/artykul/649461.html

Komentowany w artykule wyrok.

http://orzeczenia.ns.../doc/1E13402D00

I jeszcze jeden świadczący o celowym niedotrzymywaniu terminów administracyjnych.

http://orzeczenia.ns.../doc/764B778D9

Moje pytania do Pana radnego:
1. Kiedy gmina wykupi teren planowanej inwestycji z rąk prywatnych, ile to będzie nas, podatników kosztować?
2. Na jaką kwotę szacuje gmina koszt budowy cmentarza w wybranej przez siebie lokalizacji?
3. Dloaczego radca prawny gminynie pojawia się na rozprawach?

...................................................................................

W sprawie cmentarza.
Sprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Szczecinie dotycząca warunków lokalizacji cmentarza jest zawieszona do czasu rozpatrzenia prośby o kasację w swprawie uchylonej uchwały RG, złożonej przez radę Gminy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Czas oczekiwania to około 8 miesięcy, więc widać, że nie chodzi tu o to, żeby cmentarz zrobić, tylko pokazać, że się robi...

Krótko napiszę, co zarzucamy, ile bdezie kosztować cmentarz w nowej lokalizacji i dlaczego nas na to nie stać.
Lokalizacja strefy sanitarnej 50m na terenie prywatnym narusza interes prawny skarżących, co potwierdził WSA
Badania geotechniczne zostały przeprowadzone metodyką "pod fundamenty", forma badań pod cmentarz jest opisana w rozp. min infrastruktury z 2008r
Decyzja Sanepidu jest decyzją warunkową pod rygorem wykonania drenażu odprowadzającego wodę gruntową stwierdzoną w w.w. badaniach w miesiącu maju.

Żeby zrealizować inwestycję należy kolejno:
1. wykupić grunt pod cmentarz 0,8- 1mln zł
2. zapłacić odszkodowania z tytułu tzw. złego sąsiedztwa za grunty w strefie 50m. Tym, którym nie wydano w terminie warunków zabudowy powołując się na cmentarz, którego nie ma dodatkowo za zwłokę w opóźnieniu inwestycji. 0,8 mln
3. zaprojektować i zbudować drenaż 0,9 mln. (tak kosztowna jest melioracja glin piaszczystych i piasków gliniastych dodatkowo na poziomie poniżej 2,5 metra)
4. wykonać badania geotechniczne wykazujące, że nasze pieniądze z pktu 3. nie poszły w błoto i to działa.
5. ogrodzić, zbudować zieleń, kwatery 0,2mln.
6. rozwiązać problem wody podrenarskiej - w związku z przekroczoną zawartością fosforanów i azotanów nie będzie jej można zrzucić do wód powierzchniowych.

Bardzo delikatnie licząc, wychodzi 2,5-3 mln. Tak się to ma do kosztów sprzątnięcia i ogrodzenia cmentarza poniemieckiego. O budżecie nie wspominam, bo tego nie wytrzyma. Bogaty samorząd (Szczecinek) jakoś nie porwał się na budowę cmentarza na terenie o niewłaściwych stosunkach wodnych.

I jeszcze pytanie do Pana Czemko i Osiowego.
Kiedy odbędą się rozmowy w sprawie cmentarza o czym zapewnialiście tak żarliwie dwa dni przed drugą turą???

Przypominam o zapłacie grzywny i zwrocie kosztów sądowych wraz z odsetkami ustawowymi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych