Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

68 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:44:48

Gdzie te automatyczne wrota???? Tam tylko jakieś belki leżą ! Jutro jadę zrobić fotki i składam doniesienie do prokuratury !!! Skandal!!!! Jawne złodziejstwo i oszustwo!!!!!

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:57:08

chciał bym sie z Panem skontaktować ale jak bo tu nie chcę podawać swego maila ani nr telefonu

Pan Płowens dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie kłamie w żywe oczy że blokada przepływu wody na tzw.wrotach sztormowych umożliwia przepływ wody i ryb dołem.Sprawdzałem, nie ma przepływu dołem.

Budowa wrót sztormowych jest to wielkie nieporozumienie. Wlew wody z Bałtyku ratuje jezioro Jamno(badania i opracowania profesora Rzymkowskiego).Pan profesor wręcz proponował budowę drugiego kanału w części zachodniej.Jezioro Jamno jest podzielone na dwie części tzw.duże Jamno i Jamno Zachodnie. Duże Jamno poprzez wlewy wody z Bałtyku oraz Uniesty ma dosyć czystą wodę.II klasa czystości umożliwia uprawianie sportów wodnych, wędkowania,pływania. Jamno Zachodnie pozbawione dopływu czystej wody zamula się i zamienia w zbiornik gnilny.

Blokada przepływu wody została wymuszona na zarządcy wrót poprzez wpływowe środowisko wodniackie. Przystanie Trampu i WOPRu są czałkowicie zamulone.Brak swobodnego wypływania jednostek pływających.W związku z tym wymusili podniesienie poziomu wody.Poziom podniesiono w sposób prostacki poprzez zablokowanie przepływu na tzw. wrotach sztormowych.

Zapomniano o rybach.

W tej sprawie interweniuję od miesiąca.Wszystkie instytucje powołane do ochrony środowiska nie widzą problemu i ignorują moje działania.Zarządca wrót wręcz kłamie i oszukuje mnie i innych zainteresowanych.Dopiero artykuł w Głosie Koszalińskim spowodował jakiś odzew.Lecz na dzień dzisiejszy to nic nie zmieniło.Za parę dni szum ucichnie i wszystko zostanie po staremu.

Proszę każdego zainteresowanego dobrem jeziora Jamno oraz populacji leszcza w rejonie Kanału Jamneńskiego o wsparcie.

Z pozdrowieniem Krzysztof Najda

#43 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:44:02

Jestem zdziwiony, że podejmuje się Pani zajęcia stanowiska oczerniania wędkarzy bez wyjątku, nie poznając tematu dokładnie. Według Pani danych pozyskanych od przypadkowych informatorów wszyscy wędkarze wędkujący w Kanale Jamneńskim zabierają wszystkie "złapane" ryby. A tak nie jest, wśród tych wędkarzy są też i tacy którzy złowione ryby wypuszczają a nawet przenoszą powyżej wrót - sam tak zrobiłem i byłem świadkiem jak starszy wiekiem wędkarz przeniósł powyżej wrót złowionego sandacza (około 60 cm - teraz jest okres ochronny do końca maja). Jest mi bardzo przykro że w tym artykule wszystkich wędkarzy potraktowała Pani jednakowo. Proceder "łapania" leszcza w kanale trwa od wieków, tylko że w poprzednich latach mniejsza ilość wędkarzy (pseudo wędkarzy) łapała leszcze metodą tak zwaną na "szarpaka"(obciążenie i kilka kotwic),  dosłownie workami ryby były wyłapywane. Podaje Pani że 700 szt. dziennie ( przeliczę 700 x 2 kg średnio= 1,5 tony) a czy zastanowiła się Pani ile ton tej i innej ryby odławiają rybacy od strony morza i od strony Jamna zastawiając kanał sieciami w kanał od strony Jamna i morza? Czytam w Pani artykule o zakazie połowu w kanale przez wędkarzy kwiecień-czerwiec a co z rybakami z ich sieciami? Uciekanie się do zakazów świadczy o nieudolności, słabości i niekompetencji urzędów to jest najprostrze rozwiązanie, które często przynosi odmienny skutek.

Wspomnę tylko  jeszcze, że "wrota przeciwsztormowe" to jedno wielkie nieporozumienie.

Proszę w przyszłości nie traktować wszystkich wędkarzy jednakowo.

Pozdrawiam!

#44 ~endrju~

~endrju~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 22:19:14

tam nie bylo zadnego porzadnego wedkarza, bylem widzialem rok po roku jest to samo, szarpanie na malenkie blaszki z wiekimi kotwicami. Katastrfofa banda klosownikow w bialy dzien. takich frajerow powinno sie pokarac najsurowiej jak mozna. rzezniki palanty

Ty gamoniu ,widzisz tylko to co chcesz.Załóż okulary.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 06:24:31

Nie jestem wędkarzem  ale coś mi się wydaje że jak jest okres ochronny to nie wolno niektórych gatunkow ryb łowic .I zakaz ten powinien być respektowany zarówno przez wędkarzy czy rybaków.Wiem ze ten proceder kłusownictwa istnieje juz od lat ale nie miał takiego rozmiaru jak obecnie.tak dalej niech wszyscy postępują to za kilka lat te ryby będziemy oglądać na zdjęciach.Dziwię się też głupocie rybaków zawodowych że ich tak nazwę. Przecież oni sami sobie podcinają nogi bo jak wyłapią te ryby idące na tarło to populacja na pewno się zmniejszy i co będą łowić za rok czy dwa?To oni powinni też walczyć z tym procederem a nie jeszcze współuczestniczyć.Widać krótkowzroczne spojrzenie.Ale widać że teraz się liczy tylko kasa i kasa a co bedzie niedługo to nikogo nie interesuje. Odnośnie tych wrót przeciwsztormowych to nieporozumienie.Kto pamięta kiedy ostatni raz była zalana droga między Unieściem a Łazami? To było ładnych parę latek temu.Trzeba takie wrota jeszcze postawić w Dąbkowicach przeciez tam pare km dalej też jezioro ma ujście do morza czy Dębkach na Piaśnicy.Ale tam nie ma Koszalina które koniecznie dzięki obecnym władzom dążą do powstania miasta portowego.Tam nie ma wyprzedanych terenów pod hotele i pensjonaty jak za Unieściem.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 06:53:49

A może mi ktoś wytłumaczy sens postawienia tam znaku "Zakazu zatrzymywania". Dla mnie jedyną trafną odpowiedzią jest taka, że stoi tam tylko po to, żeby straż wiejska z wsi Mielno nabijała kabzę dla gminy.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 06:58:55

A może mi ktoś wytłumaczy sens postawienia tam znaku "Zakazu zatrzymywania". Dla mnie jedyną trafną odpowiedzią jest taka, że stoi tam tylko po to, żeby straż wiejska z wsi Mielno nabijała kabzę dla gminy.

Oj przecież o to chodzi!!!! 

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 07:20:20

Przeciez te wrota postawiono po to aby podnieść poziom lustra w jeziorze.A czemu obetonowano brzeg jeziora przy drodze miedzy Unieściem a Łazami? No bo jak podniesie sie poziom wody w jeziorze to żeby nie zalewała drogi!

#49 ~krzysztofnajda~

~krzysztofnajda~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:20:40

Zapłacili to łowią. Leszcz to ryba pospolita w Polsce i jest go pełno, nie ma wymiaru ochronnego, okresu ochronnego ani limitu połowu dobowego, więc można zabrać każdą rybę.

Nieprawda. Leszcz morski ma wymiar ochronny 40 cm i limit połowowy 7 szt (inspektorat rybołówstwa morskiego)

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 19:22:33

Nieprawda. Leszcz morski ma wymiar ochronny 40 cm i limit połowowy 7 szt (inspektorat rybołówstwa morskiego)

ty inspektor ;) na zezwoleniu jest limit 10 sztuk .

#51 ~ryniu~

~ryniu~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:12:14

a co z rybakami z morza gdzie sieci ustawiają na wiosnę  prawie do samego brzegu za trocią i leszczem patrzeć okolicę gąsek i całą linię brzegową przy ujściach do rzek i jezior nikt się tym za bardzo nie interesuje

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:49:54

Wrota na kanale to skandal ! 

#53 ~KARLINO~

~KARLINO~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 23:52:55

Ty gamoniu ,widzisz tylko to co chcesz.Załóż okulary.

ENDRJU Z OSY TO CWEL

#54 ~Kornelka~

~Kornelka~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 00:01:30

To do Q...zatrudnijcie więcej strażników. Wszystko zniszczą, zabić wszystko co polskie ryby też. Na koniec nas Polaków. Czytając wiadomości z naszego regionu,nie jestem juz pewna czy  żyję w kraju zwanym Polska ,czy w dżungli , gdzie człowieka tzreba szukać ze świecą. Obcy zagarniają lasy, rzeki, zwierzęta, cały dorobek naszych rodziców, a włazde mają to w d...oni mają kase i byt zapewniony ,nawet dla tzreciego pokolenia.

#55 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 18:25:42

ENDRJU Z OSY TO CWEL

Karliniaku na ciebie też przyjdzie pora!!!!!

#56 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 12:35:49

i dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze z rybostanem... wyłowić ile się da i nie patrzeć na konsekwencje .... to istana maskara ... sprawa godna nagłosnienia.

#57 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 12:55:52

To do Q...zatrudnijcie więcej strażników. Wszystko zniszczą, zabić wszystko co polskie ryby też. Na koniec nas Polaków. Czytając wiadomości z naszego regionu,nie jestem juz pewna czy  żyję w kraju zwanym Polska ,czy w dżungli , gdzie człowieka tzreba szukać ze świecą. Obcy zagarniają lasy, rzeki, zwierzęta, cały dorobek naszych rodziców, a włazde mają to w d...oni mają kase i byt zapewniony ,nawet dla tzreciego pokolenia.

Leszcz nie ma limitu ani wymiaru ochronnego, jest traktowany jako chwast. Uwagę trzeba zwrócić tym co stanowią prawo, Ci wędkarze go nie łamią....

#58 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 13:13:43

Wiadomo jak wyglada obecnie sytuacja na kanale?

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 13:48:48

Nie tylko ryby żyją w kanale,

tylko czekać jak wpuszczą "NAS" w kanał,

rozczarowania nie będzie wcale,

bo nie jest to żaden banał.

#60 ~QMAK-75~

~QMAK-75~
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 23:45:17

Komendant PSR łże jak pies i powinno się go wyp....lić z roboty w trybie dyscyplinarnym.Po to jest SSR aby wspierać ,,państwówkę''tyle że PSR najwyraźniej nie poprosiła o wsparcie.Winą za taki stan należy obarczyć WYŁĄCZNIE komendanta PSR!Nie wyobrażam sobie u mnie w Krakowie aby dochodziło do takich jaj.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych