Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ąri~

~ąri~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 15:50:36

gdy jajka ci zmarzną na mrozie
sauna na podczerwień ci pomorze

#2 ~bolec~

~bolec~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 16:23:18

tobie już nic nie "pomorze"

#3 ~~ania~~

~~ania~~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 20:05:26

a czy w tym zadupionym koszalinie jest takie cos jak sauna na podczerwien bo chetnie bym skorzystala!!

#4 ~Kołobrzeżaninka~

~Kołobrzeżaninka~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 20:30:19

W kołobrzegu jest na basenie Bałtyk. A w koszalinie ? - raczej wątpię ;) ania ma rację ze to zadupiony koszalin :)

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 21:36:50

kołobrzeżanka - to mieszkanka Kołobrzegu, a "kołobrzeżaninka" - to kto? :D

#6 ~kurs masaz tajski~

~kurs masaz tajski~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2011 - 05:12:46

Wskazania do stosowania tajskiej sauny ziolowej:

I. Choroby układu oddechowego

1. Profilaktyka tzw. chorób z przeziębienia.

2. Przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych: naczyniowo- ruchowy nieżyt błony śluzowej nosa, nieżyt prosty zanikowy niecuchnący nosa i gardła, przewlekły przerostowy nieżyt nosa, gardła, krtani i tchawicy.

3. Przewlekłe zapalenie zatok bocznych nosa nieoperacyjne oraz 2 - 3 tygodnie po zabiegu.

4. Stany wyczerpania głosowego.

5. Przewlekłe, nieswoiste nieżyty oskrzeli .

6. Astma oskrzelowa w okresie remisji i pełnej wydolności krążeniowo-oddechowej, nie wymagająca stosowania leków.

II. Choroby układu ruchu

1. Łagodne postacie gośćca przewlekłego postępującego (GPP).

2. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa przy dobrym stanie ogólnym.

3. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa (zespół szyjny, zespół lędźwiowy z objawami korzonkowymi) i stawów.

4. Choroby neurotroficzne narządów ruchu ( zapalenie okołobarkowe, zespół bark - ręka, neurotroficzne zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych w toku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa).

5. Artropatie : łuszczyca i dnawa.

6. Gościec zwyradniając kostno - stawowy przy pełnej sprawności ruchowej.

7. Gościec mięśniowo - ścięgnisty.

III. Choroby ortopedyczno - urazowe

1. Stany pourazowe kości i stawów (po złamaniach i zwichnięciach).

2. Stany pooperacyjne kości i stawów przy pełnej sprawności ruchowej.

3. Stany po zapaleniu stawów, mięśni, wiązadeł torebek stawowych z utrzymującym się upośledzeniem funkcji.

4. Stany po zapaleniu gruźliczym kości i stawów wygojone klinicznie i radiologicznie.

5. Stany pourazowe tkanek miękkich (mięśni, więzadeł, torebek stawowych).

IV. Choroby układu nerwowego

1. Zespoły korzonkowe, szczególnie w zakresie nerwu kulszowego na tle zmian zwyrodnieniowych.

2. Dyskopatie, lumbalgie, niektóre neuralgie.

3. Chwiejność układu wegetatywnego, nerwice wegetatywne, neurastenie, zaburzenia snu itp.

V. Choroby kobiece

1. Następstwa po zapaleniu narządów płciowych w obrębie macicy, przydatków, omacicza, otrzewnej miednicy małej (zrosty, przemieszczenia).

2. Stany pooperacyjne: stany po operacjach doszczętnych, zachowawczych i plastykach w obrębie narządów rodnych.

3. Zaburzenia cyklu miesiączkowego: zmiany pozapalne jajników, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączkowanie.

4. Opóźnione dojrzewanie płciowe wskutek przyczyn ogólno- ustrojowych, pierwotnego niedorozwoju jajników pochodzenia podwzgórzom – przysadkowo - jajnikowego.

5. Niepłodność przy współistniejących innych schorzeniach narządów rodnych.

6. Oziębłość płciowa.

7. Ciąża i okres połogu.

VI. Choroby dziecięce

1. Nieżyty górnych dróg oddechowych: częste katary nosa, nawracające zapalenia uszu, anginy, podgłośniowe zapalenia krtani.

2. Profilaktyka schorzeń tchawicy i oskrzeli.

3. Nadmierna pobudliwość nerwowa, trudności w zasypianiu i płytki sen, zaburzenia łaknienia.

4. Zaburzenia rozwoju fizycznego, otyłość.

5. Paraliż dziecięcy.

VII. Choroby skóry

1. Alergiczne choroby skóry: świerzbiączka, nurodermit, pokrzywka neurogenna, niektóre suche egzemy.

2. Trądzik młodzieńczy i zawodowy.

3. Nawrotowe ropne zapalenia skóry (pyodermie):czyraczność, przewlekłe zapalenie mieszków włosowych (w okresie remisji).

4. Choroby świądowi skóry: świąd uogólniony neurogenny, świąd zlokalizowany.

5. Schorzenie łojotokowe skóry (w okresie remisji).

VIII. Choroby układu trawienia

1. Zaburzenia czynnościowe żołądka, jelit i pęcherzyka żółciowego z objawami skurczowymi.

2. Przewlekłe nieżyty żołądka i jelit.

3. Choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy w okresie pełnej remisji.

4. Stany po operacjach wykonanych w związku z chorobą wrzodową po upływie co najmniej trzech miesięcy od wykonania zabiegu.

IX. Choroby układu krążenia

1. Neurogenne zaburzenia rytmu serca.

2.Nerwica sercowo-naczyniowa przy dobrym stanie ogólnym bez zmian organicznych w mięśniu sercowym.

3. Choroby naczyń obwodowych na tle czynnościowym.

4. Stany po przebytym zapaleniu żył, nie wcześniej jednak niż po sześciu miesiącach od ustąpienia stanu zapalnego.

5. Sauna może być stosowana po przebytych chorobach serca, po których co najmniej przez rok nie było jakichkolwiek zaostrzeń chorobowych lub niewydolności krążenia.

Sprowadzamy z tajlandii suszone ziola do sauny/lazni parowej (mozna je rowniez uzywac w saunie finskiej i w kazdym innym rodzaju sauny).

Ziola zawiniete sa w plotno, z uchwytem chroniacym palce od wysokiej temperatury. Swietnie zdaja egzamin w domowym spa, bo nie wymagaja wiedzy przygotowania mieszanek samemu.

Woreczki wklada sie do wrzacej wody, umieszcza nad para lub przy kamieniach, zeby wydobyc z nich lecznicze wlasciwosci.

Dzieki wysokiej jakosci ziol, jeden woreczek wystarczy na wiele godzin gotowania/parowania lub mozna go uzyc wielokrotnie przy krotszych sesjach. Kazdy woreczek jest pakowany hermetycznie i moze byc przechowywany do 2 lat.

Ziola wplywaja leczniczo nie tylko na skore, ale rowniez na uklad oddechowy przez inhalacje - aromaterapia jest drugorzedna, aczkolwiek moze byc wazna dla osob zdrowych.

Sklad orientalnych ziol, ich medyczne wlasciwosci i zdjecia https://sites.google...plami-ziolowymi

Tych samych woreczkow mozna rowniez uzyc do tajskiego masazu stemplami ziolowymi po saunie lub uzyc wywaru do jacuzzi.

Waga 170g, cena 10zl/szt (wlaczajac koszt przesylki). Mozemy wyslac jedno opakowanie jako probke - 5zl za zaliczeniem pocztowym.

Tajska sauna ziolowa jest czescia oriantalnych rytualow spa, w Polsce do tej pory jedynie w nielicznych miejscach.

http://massagethai.info

#7 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:22:21

Ja na całe szczęście nie musze szukać miejsc, w których mozna skorzystać z takich saun, bo kupiłam ją sobie do domu. Korzystam z niej regularnie 2 razy w tygodniu i czuje sie dużo lepiej zarówno psychicznie i fizycznie. Człowiek po skorzystaniu z takiej sauny czuje się odprężony, zdrowszy i przede wszystkim szczuplejszy. Schudłam 5 kilo w 3 misiące bez żadnych ćwiczeń moze to nie jakaś wielka rewelacja ale biorąc pod uwage to, ze w ogole nie cwicze bo nie mam kiedy a wchodze tylko do sauny kilka razy w tyg to jak dla mnie to duzo. Gdyby ktoś chciał pójść w moje ślady i kupić taką saune to polecam firmę z Chorzowa tu jest link. www.infrasauna.pl nie dość, ze mają tanie te sauny bo ja płacilam coś w granicach 4 tysięcy to jeszcze w dodatku mają duzy wybor i doradzają w przeciwieństwie do niektórych firm, z którymi miałam do czynienia i którzy nawet nie wiedzieli ile promienników ich sauny mają ;/

#8 dominik

dominik

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 07 październik 2011 - 12:25:01

Generalnie sauna na podczerwień jest dla naszego zdrowia znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż sauny konwencjonalne z tego względu, że temperatura w nich jest znaczenie niższa, a tym samym można w nich dłużej posiedzieć. Nawet osoby, które nie mogły korzystać np. z sauny suchej, mają możliwość korzystania z sauny na podczerwień. Przy czym pomoże sauna na podczerwień? Na pewno jest pomocna przy odchudzaniu, walce z cellulitem, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, zmniejsza odczuwalny ból jak i poprawia cyrkulację krwi w organizmie. Tutaj jest sporo napisane na temat zalet takiej sauny --> http://www.irmsauna....-sauny-infrared

#9 ~piotrek~

~piotrek~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 14:55:10

Teraz szkoda już kasy na chodzenie do spa, by posiedzieć w saunie. Jeśli faktycznie często korzystacie z sauny, to znacznie korzystniejszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup sauny na podczerwień. Nie przeliczałem po jakim czasie się zwróci taka inwestycja, ale długo na to czekać nie trzeba, szczególnie że teraz znacznie więcej korzystam z sauny. IRM Sh200 było dla mnie rozwiązaniem optymalnym. Nie wykorzystuje bardzo dużo energii elektrycznej, nie wymaga odrębnego pomieszczenia. Jest po prostu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają korzystać z sauny.

#10 ~Romana~

~Romana~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 11:25:33

Ja też tak jak poprzednik polecam kupienie sauny zamiast chodzenie i płacenie kope kasy za jedna sesje. Ja sie wygrzewam w Lagunie Dark Carbon z firmy Krist. Uwielbiam jąąąąąą :D i of course Polecaaaam :D

#11 ~Eleminanta~

~Eleminanta~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 13:38:49

Też mam od nich saune :) A panie i panowie powiedzcie mi wy też dostaliście lampe na podczerwień gratis do niej? Bo ja dostałam ale nie za bardzo wiem gdzie ja zamontowwać i myslalam ze mi pomozecie :D

#12 ~Edek~

~Edek~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2012 - 10:53:38

Tiaaaa, też mam tą saune co Romana i tak jak Eleminanta dostałem z żoną lampę na podczerwień gratis. My ją mamy powieszoną przed wejściem do domku przy drzwiach pod zadaszeniem i jak ktoś chce wyjsc zaplić to sobie ja włącza i ma ciepło :D Znajomy sobie taką kupił i ma powieszoną w łazience i przed kąpielą podobno sobie puszcza, bo lubi "saune" w łazience :) także kto jak woli :)

#13 ~Kryspin~

~Kryspin~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 12:11:37

Widzę, ze nie tylko my mamy od nich saunę :) Apropos gratisowej lampy - nie chce ktoś jej kupić, bo nie mamy gdzie jej powiesić :P ?

#14 ~Miroo~

~Miroo~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 11:46:46

o tej firme mówicie? www.infrasauna.pl ? Właśnie przymierzam się z żoną do zakupu takiej sauny i chyba też wybierzemy jaąs od nich bo mają całkiem dobre ceny :)

#15 ~Kryspin~

~Kryspin~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2012 - 10:34:15

Tiaaaa ;]

#16 Ancymonek

Ancymonek

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 09:54:14

Witam Przez tą wydłużającą się zimę zacząłem się zastanawiać nad zakupem sauny infrared. Czytając nie które opinie :D można rzec że zostały zareklamowane w komiczny sposób. Dodatkowo taką saunę posiada znajomy i miałem okazję testować na sobie zdecydowałem się na zakup jednak mniej wypasionego egzemplarzu. Skupiłem się na firmie Haakala ze względu na cenę. Nie kupuję jej dla szpanu czy lansu przed gośćmi. Ma mieć przeznaczenie typowo rekreacyjne i zdrowotne (plecy/kręgosłup). Dość sporo opinii pozytywnych wyczytałem o tym modelu Haakala Lahti. Dla mnie jest to najbardziej przystępne rozwiązanie cenowe. Planuje co najmniej 3 razy w tygodniu z niej korzystać.

#17 ~Matias~

~Matias~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:00:26

A CO powiecie na taki model? http://infrasauna.pl/sauna3hc.htm

#18 ~Stanisława~

~Stanisława~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 12:41:50

Może warto zakupić saunę do domu? Osobiście Zawsze marzyłam o saunie w domu, ale na razie muszą wystarczyć mi wanny z hydromasażami .Ale nie powiem przy najbliższym remoncie pomyślę o fińskiej saunie. Słyszałam, że w 5000 można sie zmiescić.

#19 ~naew3~

~naew3~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 13:37:46

Ja to wiedziałem od dawna, że muszę mieć saunę w domu, pozostawało tylko zgromadzić fundusze i wybrać projekt sauny. Popytałem znajomych, poczytałem w necie i postawiłem na markę Infraline -infraline.pl. Sauna od nich stoi już od pół roku i wszystko ładnie pracuje. Piec się szybko nagrzewa, nie pobiera przy okazji za dużo prądu, także to też duży plus. Pod względem wizualnym też mi się wszystko bardzo podoba. Eleganckie, doszlifowane, wykończone drewno, efekt jest jak z filmowych willi ;->

#20 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 22:04:17

Ja to wiedziałem od dawna, że muszę mieć saunę w domu, pozostawało tylko zgromadzić fundusze i wybrać projekt sauny. Popytałem znajomych, poczytałem w necie i postawiłem na markę Infraline -infraline.pl. Sauna od nich stoi już od pół roku i wszystko ładnie pracuje. Piec się szybko nagrzewa, nie pobiera przy okazji za dużo prądu, także to też duży plus. Pod względem wizualnym też mi się wszystko bardzo podoba. Eleganckie, doszlifowane, wykończone drewno, efekt jest jak z filmowych willi ;->

ależ pięknę seo :P Kiciory wstawiasz mistrzu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych