Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Skomponuj hejnał dla Białego Boru :: zobacz komentowany artykuł

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Danuta~

~Danuta~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 19:46:01

Tu nie chodzi o ukraińskie piosenki tylko o wymyślenie czegoś ciekawego co byłoby hejnałem białoborskim.A jakbyśmy wykorzystali zespół z Przybrdy Katarzynki.One tak pięknie śpiewają.

#22 ~Jeszcze odrobinę cierpliwy~

~Jeszcze odrobinę cierpliwy~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 22:40:09

Jak to możliwe,że burmistrz chce hejnału za 1000 złotych a nic nie robi w kwestii zmiany nazw ulic.Widocznie p.Mikolajewski ma szczególny sentyment do żymierskiego i ,,bohaterskiej armii czerwonej".Mogę zrozumieć pewne ciągoty z racji dawnej przynależności ale nie mogę czekać do usr.......ej śmierci na inne nazwy naszych głównych arterii.Mamy forsę na Dni Białego Boru,na hejnał,na umorzenia podatków niektórym szczęśliwcom ,premie dla urzędników a nie mamy na tak ważną rzecz jaką jest wymazanie z pamięci Polaków szubrawca żymierskiego i okrutnej ,okupacyjnej armii.Czy Burmistrz Mikołajewski to rozumie ?

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 10:21:32

Nie mieszkam w Białym Borze. Byłem tam kilka razy. 

Miałem okazję poznać Pana Michała Kowalczyka.Pana w słusznym wieku ,z pochodzenia Ukrainiec ale jego poglądy na stosunki polsko-ukraińskie, ukraińsko-rosyjskie niejednego mogły by nauczyć . Co mnie zdumiało to jakim poważaniem cieszy się wśród miejscowej .społeczności.Chciałbym na starość czegoś takiego doświadczyć.Gdy młodzi i starsi pytają Jak zdrowie Panie Michale ? I nie jest to kurtuazja.

Jeśli chodzi o hymn B.B-ru. to nie wiem, ale o zmianę nazw ulic (Armi Czerwonej) spytajcie P. Michała.

Życzę zdrowia Panie Michale.

#24 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 15:10:03

Pan Michał nie ma mocy prawnej aby zmieniać nazwy ulic.Natomiast burmistrz powinien wiedzieć co jest dobre a co jest złe.A jak p.Mikołajewski ma chwilkę czasu to niech zapozna się z odpowiednimi rozporządzeniami.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 16:53:16

Może i nie ma mocy prawnej ale jest coś więcej .To co jest dobre a co złe historia ocenia przynajmniej tak powinno być.Jakie są wytyczne dla burmistrza.Gdzie są te wytyczne(rozporządzenia)? Podkładem do hymnu mógłby być soundtrack do piosenki "odna kałyna"  z polskim tekstem i wydźwiękiem. 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 18:54:41

Proponuję 'Znamy się tylko z widzenia"Posłuchajcie słów i przekaz piosenki. Po paru latach zmienicie hymn , ale do tego czasu będzie o Was głośno vide Słupsk.Nie fotoradary a szum wokół hejnału.70 lat po wojnie ,68 po Akcji Wisła, 26 lat wolnej Polski,  i dalej "tryzuby""polaczki".To nie jest Wasza wina tylko władzy która nie potrafi zintegrować obywateli tego kraju. Kiedyś był Żyd,Rom,teraz wyznawca Islamu,ale zawsze na podorędziu Ukrainiec.Przed tym należy się bronić.Niedługo Wasze miasto może być naznaczone i przed tym musicie się bronić.Za 1000 zł burmistrz może zamówić grajka na dancing( nie w Sylwestra) a nie kompozytora,

#27 ~Siala ,la,la,la~

~Siala ,la,la,la~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 17:40:02

Tylko Katarzynki z Przybrdy nas uratują.Niech wymyślą coś prostego ,coś za tysiaka.

#28 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 09:41:13

Radny z Grabowa Mieczysław Grabowski wyrasta w gm.Biały Bór na głównego zapychacza szpalt w Tygodniku Miasteckim.Tak konfliktowego człowieka już dawno nie widziałam a żyję już prawie 70 lat.Nasz Proboszcz tak bardzo przejął się zapowiedzią radnego o nie wpuszczeniu księdza do domu/kolęda/,że do tej pory stracił głos i bardzo płacze.Proponuję p.Grabowskiemu aby zapisał się na lekcje dobrego wychowania i zaliczył wizyty u dobrego psychiatry i psychologa.Najpierw trzeba być z sobą w porządku czyli spłacać długi i nie przysparzać wstydu wiosce.Zachowanie radnego Grabowskiego trąca impertynenctwem i brakiem jakiegokolwiek zahamowania w obrażaniu ludzi.

#29 ~Bronek~

~Bronek~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 11:06:25

N I C   D O D A Ć   N I C  U J Ą Ć   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#30 ~Bronisław~

~Bronisław~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2015 - 10:38:58

Chciałbym wiedzieć w jakim zakresie jest udzielana pomoc NTW gdzie prezesem jest radny Mieczysław Grabowski.Czy to są pieniądze podatników czy burmistrz z własnej kieszeni wspiera Towarzystwo?

Ksiądz Proboszcz nie powinien nawet pomysleć  o kolędzie w domu Grabowskiego.Bo jak to mówią nie tykaj .......................bo śmierdzi.

#31 ~Halinka~

~Halinka~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2015 - 15:13:38

BARKA  ZWYCIĘŻYŁA ! Hurra! Nadal będzie nam towarzyszyć i cieszyć serca.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 00:14:01

BARKA  ZWYCIĘŻYŁA ! Hurra! Nadal będzie nam towarzyszyć i cieszyć serca.

A jakieś konkrety? Bo jakoś cisza ze strony władz Gminy Biały Bór na ten temat?

#33 ~Zwolennik Barki~

~Zwolennik Barki~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 07:13:17

A z czego ma się cieszyć burmistrz?Czy ktoś widział p.Mikolajewskiego na niedzielnej mszy w Białym Borze? No,może jak są robione zdjęcia podczas dożynek.

#34 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 18:41:10

Barka pozostaje wiodącą melodią w Białym Borze.Dzięki zaangażowaniu kilku osób w zbieraniu podpisów mieszkańców gminy,mamy piękna pieśń,która codziennie o 12.00 godzinie bedzie nam przypominała Naszego Wspaniałego Papieża Jana Pawła II.

#35 ~aii czej~

~aii czej~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2015 - 13:06:34

Barka pozostaje wiodącą melodią w Białym Borze.Dzięki zaangażowaniu kilku osób w zbieraniu podpisów mieszkańców gminy,mamy piękna pieśń,która codziennie o 12.00 godzinie bedzie nam przypominała Naszego Wspaniałego Papieża Jana Pawła II.

Jakich prochów się nażarłaś!!!!!

#36 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2015 - 18:19:41

Byłam świadkiem jak nie tutejsi ludzie robili zakupy w delikatesach i jak usłyszeli Barkę to skomentowali krótko; Nasza pieśń.Czyż to nie jest piękne?Obcy potrafią docenić a niektórzy chyba z przekory krytykują i jeszcze ubliżają.Wstyd!

#37 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2015 - 19:13:00

Nie nie mówili.Jest pan źle wychowanym człowiekiem i bardo mi żal z tego powodu.

#38 ~Krystyna~

~Krystyna~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 16:18:22

Przepiękna pieśń,która powinna już na zawsze być z Białym Borem.Wielkie dzięki strażakom.

#39 ~Czesław~

~Czesław~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2015 - 19:29:35

Pieśń ,,Barka ''jest najlepszą dla Białego Boru.Pan burmistrz Mikołajewski powinien przekazać na ręce Proboszcza 1000 złotych jako nagrodę za tak trafny wybór mieszkańców.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2015 - 17:21:09

Popieram Czesława 1000 zł zdecydowanie należy się proboszczowi i jego wiernej ekipie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych