Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kosz-alina~

~kosz-alina~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 07:45:44

Ja jestem za tym aby edukację szkolną zlikwidowano w ogóle ..
Będą wakacje cały rok, przez co sezon turystyczny wydłuży się do 365 dni

#2 ~zadowolony~

~zadowolony~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 08:02:06

Ale jaja!
Chcieli dowalić nauczycielom, a wściekają się uczniowie i przedsiębiorcy!

#3 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 09:12:29

....a nauczyciele będą mieli jeszcze więcej wolnego czasu.

#4 ~javol~

~javol~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 09:26:03

nie rozumiem, dlaczego dzieci w szkole przeszkadzaja w zarabianiu kasy? podpowie ktos, bo co dzieci zamisast robic zmiane poscieli i scierania podlogi siedza w szkole? ech, ja ciemny

#5 ~fizol~

~fizol~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 09:27:10

Jasne a państwo da zarobić zwykłemu pracownikowi żeby wakacje trwały trzy miesiące

#6 ~has ngnor~

~has ngnor~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 09:50:36

o 365 dni się wydłużą wakcje mówisz ;DD widać od razu iloraz intelignecji ! jestem za tym zeby sie wczesniej kończyły tak jak to było wczesniej bo przedsiębiorcy mają racje !!!

ale o so chodzi?

#7 ~MARTA~

~MARTA~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:18:28

o 365 dni się wydłużą wakcje mówisz ;DD widać od razu iloraz intelignecji ! jestem za tym zeby sie wczesniej kończyły tak jak to było wczesniej bo przedsiębiorcy mają racje !!!

NIE NAPISAŁ "O" TYLKO "DO" - WIDAĆ INTELIGENCJI TO TOBIE BRAKUJE!

#8 ~xxxy~

~xxxy~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:23:12

Może lepiej w ogóle niech nie będzie roku szkolnego!!!! I tak nauczyciele maja wolnego dużo a płaczą że nie. Zarobki tez mają juz bardzo dobre, i noszą się jak nie wiem jak wyedukowani i najmądrzejsi. Sama znam kilku nauczycieli to pomimo, że tez mam studia jestem dla nich nie na tym poziomie. Tak, tak lepiej niech biedni nauczyciele juz nie pracują ale za to im zapłaćcie bo siedzenie w domu tez męczy. Co sie dzieje w tym kraju to o pomste do nieba woła.

#9 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:33:43

Jeżeli skraca się rok szkolny i odczuwają to nadmorscy hotelarze to trzeba również wprowadzić jeden termin ferii zimowych , żeby odczuli to górale!
Niech będzie sprawiedliwie!!

#10 ~eksbelfer~

~eksbelfer~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:37:13

A może tak jak było kiedyś (koniec lat siedemdziesiątych) - rok szkolny zaczynał się ok. 20 sierpnia a kończył ok. 10 czerwca? Zamiast 2 tygodni ferii w różnych terminach + prawie 2 tygodnie w okolicach świąt i nowego roku - równo dla wszystkich TYLKO RAZ 3 tygodnie na święta? Zamiast bezsensownych protestów zaproponować coś sensownego! Warto bowiem pamiętać, że "wielcy" reformatorzy edukacji sami są w zasadzie niereformowalni!

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:52:05

ludzie opanujcie się!! czy ktoś Wam bronił być nauczycielem? każdy może nim być i serdecznie zapraszam go gimnazjum to przekonacie się na własnej skórze jaka to prsta i przyjemna praca. Ja jestem nauczycielem kontraktowym, pracuję w szkole 3 lata i czasem zastanawiam się czy dobrą drogę w życiu wybrałam. To co się teraz dzieje w szkołach to trudno opisać słowami, dzieci to święte krowy a rodzice jeszcze gorzej. Głowa pęka a zarobki... nie wiem czy takie super, na rękę mam 1600 zł i jeszcze nigdy od 3 lat nie pracowałam 18 godzin!!! To apele, to zebrania, rady, szkolena, spotkania z rodzicami, poprawy klasówek i można tak wymieniać i wymieniać. pozdrawiam gorąco :)

#12 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:00:46

Jestem za . Ferie zostały podzielone na różne terminy ze względu na swobodniejszy przepływ turystów . Tylko , żę ci turyści w czasie ferii nie jadą nad morze tylko w góry , dzięki czemu "biedni" górale zamiast 2 tygodni mają 6 tygodni. A my nad morzem nawet nie dwa miesiące w całym roku , bo tak naprawdę zarabia się tylko miesiąc od 15 lipca do 15 sierpnia. A ludzie coraz częściej latem wyjeżdżają za granicę .

#13 ~piotr~

~piotr~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:04:05

Pomysł może i sensowny, ale co z nauczycielami? I tak już mają ponad 2 m-ce urlopu latem i 2 tygodnie zimą, jak im się jeden miesiąc bezpłatny zrobi to będzie płacz a jak się da 3 miesiące urlopu to będzie już przegięcie totalne i studia pedagogiczne będą miały jeszcze większe zatłoczenie

#14 ~maciek~

~maciek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:07:04

Kogoś mocno powaliło. A kto rodzicom da kasę na opieke na dzieci? A może też 3 miesięczny urlop dla rodzica na dziecko opłacany z pięniędzy właściceli pensjonatów? Jak nie umieją inaczej zdobyć klienta , to niech wybudują tam elektorwnię atomową, chociaż nie będzie problemu z edukacją.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:11:25

kolejna żenada. niektórym marzy sie komuna. właścicielom ośrodków radze by zajeli sie marketingiem, podnieśli jakośc swoich usług, obniżyli ceny i wreszcie zdali sobie sprawę,że mamy kapitalizm. idąc ich tokiem myślenia - proponuje centrom handlowym rozpocząc akcję " lekcje TYLKO do 11:00 by dzieci mogły sobie pobiegac po sklepach, piekarniom proponuje " praca tylko od 9:00 " by wszyscy mogli spokojnie zajść i kupic sobie chlebek , a wszystkim MZK " zakaz chodzenia pieszo między 8:00 a 18:00" co za bzdura.

#16 ~GOLLENBERG~

~GOLLENBERG~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:11:27

Ja jestem za tym aby edukację szkolną zlikwidowano w ogóle ..
Będą wakacje cały rok, przez co sezon turystyczny wydłuży się do 365 dni

No właśnie ,po co nam te głupie szkoły.Będzie więcj głąbów których będzie można zatrudnić nad morzem w obskurnych budach, na niewolniczych zasadach za najniższą krajową. Poszedłbym jeszcze dalej, taksiarze powinni wymusić aby komunikacja miejska funkcjonowała tylko od 10.oo do 13.oo, handlowcy powinni załatwić sobie jakieś święta, przynajmniej dwa razy w miesiącu a dziennikarze prasowi aby radio i telewizja nadawały tylko po godzinie dziennie i to najlepiej po północy.Głupota ludzka nie zna granic. ;)

#17 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:15:41

To ja im proponuję aby zatrudnili na ten okres wszystkich nauczycieli na zasadach takich jakie mają w szkołach.Jeśli oni chcą zarabiać to niech przynajmniej budżet państwa ma coś z tego.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:20:38

Popieram pomysł i życzę wypoczynku.

#19 Andrzej W

Andrzej W

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 710 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 11:21:27

Tak głupiego apelu dawno już nie było, może jeszcze zaapelujecie by ludziom paszporty odebrać. Niestety Bałtyk jest jaki jest zimny i zmienny, coraz więcej ludzi stać na wczasy w miejscach gdzie pogodę będą mieli pewną a ceny porównywalne jak nie niższe, do tego jeszcze koszmarny dojazd po naszych drogach. Dla turystyki nad Bałtykiem w takiej skali jaka była nie ma ratunku bo jest niekonkurencyjna i nie będzie wystarczy popatrzeć co się stało w byłym DDR, poza tym jest jeszcze grupa która nie ma dzieci w wieku szkolnym i logiczne by było skierowanie oferty do tych ludzi a nie pisanie śmiesznych apeli.

Użytkownik Andrzej W edytował ten post 03 marzec 2013 - 11:28:51

#20 ~El~

~El~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:23:15

nie rozumiem, dlaczego dzieci w szkole przeszkadzaja w zarabianiu kasy?

Dlatego, że dopóki dzieciaki siedzą w szkole (i już się nie uczą, bo pod koniec roku oceny na świadectwie są zwykle wystawione), dopóty rodzice nie pojadą z nimi na wakacje nad morze. W Mielnie jest tak od lat: czerwiec, upały, ale pusto - bo trwa rok szkolny.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skrócenie roku szkolnego, mielno, pomysł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych