Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:27:09

Niestety Bałtyk jest jaki jest zimny i zmienny, coraz więcej ludzi stać na wczasy w miejscach gdzie pogodę będą mieli pewną a ceny porównywalne jak nie niższe, do tego jeszcze koszmarny dojazd po naszych drogach. Dla turystyki nad Bałtykiem w takiej skali jaka była nie ma ratunku bo jest nie konkurencyjna i nie będzie...

Mimo zimnego Bałtyku i niepewnej pogody, w lipcu na plaży są tłumy. W apelu chodzi o to, żeby rodzice mogli brać urlopy już w czerwcu, gdy pogoda często jest lepsza niż w sierpniu, a nie mogą tego robić, bo dzieci wciąż chodzą do szkoły.

#22 ~e tam~

~e tam~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:28:24

dzieciaki i tak już głąbieją przez skrajnie niską jakość nauczania . jak rodzic nie zapłaci za dodatkowe zajęcia to ani polskiego, ani matmy , ani języka obcego nie nauczą. wf też tylko po łebkach- dzieci krzywe od ciężaru plecaków , nierozruszane . tylko religia 2 razy w tygodniu, a teraz jeszcze 3 dni laby , bo rekolekcje . lekcji nie ma , za to modły i modły.

#23 ~esa~

~esa~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:28:37

Prawda jest taka ,że mało który uczeń po klasyfikacji ocen chodzi do szkoły . Pojawia się tylko odebrać śwaidectwo. Ja to nawet synowi jak wiem , że gdzieś wcześniej wyjeżdża nie karzę czekać na rozdanie świadect. Odbierze je we wrześniu.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:37:27

dzieciaki i tak już głąbieją przez skrajnie niską jakość nauczania . jak rodzic nie zapłaci za dodatkowe zajęcia to ani polskiego, ani matmy , ani języka obcego nie nauczą. wf też tylko po łebkach- dzieci krzywe od ciężaru plecaków , nierozruszane . tylko religia 2 razy w tygodniu, a teraz jeszcze 3 dni laby , bo rekolekcje . lekcji nie ma , za to modły i modły.

Bo chcą wymodlić sobie dłuższe wakacje.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:39:42

Czyli niby nasz minister a ślepy i głuchy na to co się tutaj dzieje. Ale co PO rządach Tuska dobrego dla obywateli można było się spodziewać. A nie wszystkich stać jak skarbnika PO Drzewieckiego na wyjazd na Florydę, aby żona mogła tam z narzeczoną Janowskiego kraść futra. :(My tu tubylcy chcemy tylko ukraść pogodę dla turystów i wczasowiczów. Więc wszyscy byliby tu zadowoleni. :)

#26 ~e tam~

~e tam~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 11:46:19

Bo chcą wymodlić sobie dłuższe wakacje.

chyba tak

#27 Andrzej W

Andrzej W

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 710 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 11:50:07

Mimo zimnego Bałtyku i niepewnej pogody, w lipcu na plaży są tłumy. W apelu chodzi o to, żeby rodzice mogli brać urlopy już w czerwcu, gdy pogoda często jest lepsza niż w sierpniu, a nie mogą tego robić, bo dzieci wciąż chodzą do szkoły.

Kompletnie nie macie pojęcia o przyczynach, więcej ludzi już nad Bałtyk nie przyjedzie bo po prostu ich nie stać albo nie dostaną urlopu obojętnie w jakim terminie są wakacje. Ci którzy mają pieniądze też nad Bałtyk nie przyjadą bo po co jak można na południe, jedyny plus przeniesienia wakacji na czerwiec to możliwość tańszego wypoczynku np w Chorwacji gdzie sezon zaczyna się w lipcu.

#28 ~maciora~

~maciora~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 12:29:08

Ja jestem za tym aby edukację szkolną zlikwidowano w ogóle ..
Będą wakacje cały rok, przez co sezon turystyczny wydłuży się do 365 dni

jestem za :)

o 365 dni się wydłużą wakcje mówisz ;DD widać od razu iloraz intelignecji ! jestem za tym zeby sie wczesniej kończyły tak jak to było wczesniej bo przedsiębiorcy mają racje !!!

ty zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz. naucz się czytać ze zrozumieniem,

#29 ~wójek~

~wójek~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 12:33:09

Kto komu zabrania wziąć urlop w czerwcu a dziecko zwolnić z zajeć szkolnych? wystarczy zadzwonić lub pójsć do szkoły i usprawiedliwić nieobecność dziecka na przyszłe 2 tygodnie.

#30 ~ormowco-zomowiec~

~ormowco-zomowiec~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 12:40:54

Zbarać ludziom paszporty i lać ich pało ile wlezie. a komu mało to poprawić !

#31 ~...~

~...~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 12:47:10

Nie rozumiem tych, którym nie podoba się ten pomysł i uważają to za śmieszny wymysł. Rok szkolny został wydłużony chyba 2 lata temu a wcześniej przez wiele, wiele lat wakacje zawsze zaczynały się właśnie w piątek po 18 czerwca i wszystkim to wtedy odpowiadało. W tym apelu chcą tylko, aby do tego wrócić. Uparliście się na tych nauczycieli i tylko ich widzicie w tej całej sytuacji. Boli Was, że nauczyciele będą mieli niby kilka dni więcej wolnego? Rok szkolny wydłużono dopiero dwa lata temu a nie 30 lat temu, żeby wrócenie do tego było jakimś szokiem i kłopotem jak to ktoś napisał dla rodziców. Pamiętam jak wakacje zaczynały się właśnie mniej więcej ok. 19.-23.06. Wtedy nikt nie marudził, że to za wcześnie i rodzice nie mają co z dziećmi zrobić, bo sami są w pracy.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 13:03:18

Zasada jest prosta. Kto ma pieniądze to wybiera się za granicę, kto ma ich zdecydowanie mniej to jedzie nad Bałtyk w którym woda jest zimna a lato jest takie jakie jest (w zeszłym roku było pizdowate-przypomnę) Poza tym...kicz. Kicz wszechpanujący rodem z głębokiej komuny, drożyzna, brud i mało atrakcji. Smażalnie gdzie ryba dla 3 osób kosztuje prawie 120 złotych, klient traktowany jak bankomat. W Mielnie karuzela w "wesołym" (dosłownie) miasteczku na błocie budząca respekt i podziw dla korzystających z niej . Dojazd nad morze tragiczny, ścisk i tłok, oraz dużo fororadarów i polującej straży mniejskiej.

#33 ~toja~

~toja~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 13:10:30

o 365 dni się wydłużą wakcje mówisz ;DD widać od razu iloraz intelignecji ! jestem za tym zeby sie wczesniej kończyły tak jak to było wczesniej bo przedsiębiorcy mają racje !!!

Ni nie wiem, czy Ty posiadasz jakas inteligencje. Osoba napisala, ze wydluzy sie do 365 dni, co jest gramatycznie poprawne i logiczne. Ty natomiast masz problemy ze zrozumieniem tekstu, lub w ogole z czytaniem, skoro napisalas, ze wydluzy sie o 365 dni. Ponadto nie zrozumialas ironii tej osoby.

#34 ~toja~

~toja~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 13:15:38

Zasada jest prosta. Kto ma pieniądze to wybiera się za granicę, kto ma ich zdecydowanie mniej to jedzie nad Bałtyk w którym woda jest zimna a lato jest takie jakie jest (w zeszłym roku było pizdowate-przypomnę) Poza tym...kicz. Kicz wszechpanujący rodem z głębokiej komuny, drożyzna, brud i mało atrakcji. Smażalnie gdzie ryba dla 3 osób kosztuje prawie 120 złotych, klient traktowany jak bankomat. W Mielnie karuzela w "wesołym" (dosłownie) miasteczku na błocie budząca respekt i podziw dla korzystających z niej . Dojazd nad morze tragiczny, ścisk i tłok, oraz dużo fororadarów i polującej straży mniejskiej.

Zgadzam sie sie z Toba, jedynie mam watpliwosci, czy rzeczywiscie wyjezdzaja za granice, ci bardziej zamozni, czy ci bardziej rozsadniej myslacy. Przeciez ceny duzo nie odbiegaja od tych w innych krajach.

#35 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 13:21:00

taaa, potem dopiero rozpęta się burza, że nauczyciele weekendy wolne, ferie, święta, to jeszcze wakacje wydłużone.
Nie dość, że pokolenia coraz słabsze, pisać ani czytać ze zrozumieniem nie potrafią, wszelkie jakieś dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie, to jeszcze chcą obcięcia roku szkolnego.
Dawniej też kończyło się na koniec czerwca, a do szkoły chodzili też w soboty. Wilk był syty i owca cała. Ludzie uczyć się musieli, a jak nie pasowało to do roboty. Nauczyciele też robili w soboty, więc inni się ich nie czepiali.
A najlepiej to w lipcu też do szkoły. Po co nauczyciele sami w wakacje w szkole? Do ławek mają mówić? Chore czasy.

#36 ~xxxx~

~xxxx~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 15:21:20

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł.Dzieciaki w czerwcu i tak nudza się w szkole ,chodzą tylko Ci co muszą tzn. uczniowie którzy muszą coś jeszcze zaliczyc ,albo Ci którzy starają się pod koniec roku żeby zdac.
Popatrzmy realnie na ten problem, właścicielom kurortów nad morskich przybędzie turystów,dzieciaki nie bedą się nudzic w szkole czekając na wakacje,bo nie oszukujmy się to chodzenie do szkoły to naprawdę farsa jeśli chodzi o czerwiec.Sama jestem matka trójki dzieci i widzę co się dzieje ,one w czerwcu są juz zmęczone czekają na wakacje,,tym bardziej gdy pogoda dopisuje a tu trzeba w szkole siedziec,nastolatków się nie upilnuje,wychodzi do szkoły ale nie zawsze do niej trafia. Myślę ze wszystkim wyszło by to na dobre.
SPRÓBUJCIE Z TYM TEMATEM PODEJŚC JESZCZE RAZ DO NASZEGO URZĘDU MIASTA ,WŁAŚNIE MIEJSCE PANA KRZYŻANOWSKIEGO OBEJMUJE PAN LEOPOLD OSTROWSKI DYREKTOR GIMNAZJUM NR 6 .MOŻE WARTO ZGŁOSIC JESZCZE RAZ PROBLEM.

#37 ~maciora~

~maciora~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 15:36:51

podejrzewam że gadyby nie było tam tak drogo jak jest, gdyby oferowali lepsze warunki pobytu oraz rozsądniejsze ceny to problem sam by się rozwiązał ,a tak sami są sobie winni. wprowadzili jakieś śmieszne opłaty klimatyczne,opłaty za ścieki wody deszczowej z np.dachów (szok) , teraz dziwne opłaty za śmieci. Kawa kosztuje 8 złotych, lody kręcone po 12, woda mineralna 1 litr 3 złote, dziadostwo. Pozabierać prawa jazdy niech jeżdzą PKSami przecież one tak kiedyś prężnie działały i było dobrze. Argumenty tych "przedsiębiorców" są jak sraczka - nie trzymajo się kupy.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 17:27:00

I tutaj Ciebie w 250% popieram,po co te matoły uczyc życie ich nauczy a jakie oszczędności ,nauczyciele na bruk a co , razem z nimi katecheci i tu trochę gorzej bo juz słysze wrzask czarnych,szkoły przerobić na schroniska i domy wczasowe, ceny spadną i ile kasy zostanie do podziału

#39 ~ormowiec-zomowiec~

~ormowiec-zomowiec~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 17:36:44

Lać pało ile wlezie , nie oszczędzać !!!

#40 ~W~

~W~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 19:12:09

"...wypunktował, że i przed zmianami bywało, że rok szkolny kończył się 25 czerwca, a do tego dodał, że teraz dyrektorzy szkół dysponują większą liczbą dni wolnych w ciągu roku. To na dowód tego, że zmniejszenie dochodów w turystyce o 30 procent nie wynika ze zmiany terminu zakończenia roku szkolnego."

Boże, czy Ty to widzisz! Tak samo całkiem przypadkowo zaraz po wprowadzeniu gimnazjów wzrosła przestępczość w śród młodzieży szkolnej...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skrócenie roku szkolnego, mielno, pomysł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych