Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

115 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 14:07:47

Witam !

Mam ten sam problem i bardzo bym chciał żeby się ktoś, kto coś takiego rozwiązał wypowiedział w jaki sposób to załatwił. Mi energa założyła wadliwy licznik na już na początku użytkowania nowo wybudowanego domu, nie przyszło mi nawet do głowy, że coś takiego może się zdarzyć więc nawet na niego nie patrzyłem, ale po dwóch miesiącach od 20 maja do 20 lipca przyszedł rachunek ponad 1500 złi wskazanie licznika ok 1800 kwh. Zadzwoniłem, zgłosiłem awarię i oczywiście zapłaciłem rachunek czekając aż przyjadą wymienić mi licznik. Czekałem 14 dni i nic więc zadzwoniłem znowu na tę durną infolinie Pani oczywiście zapewniała mnie, że zgłoszenie zostało wysłane do działu technicznego, i że nie ma pojęcia czemu to tak długo trwa, oraz że zgłosi jeszcze raz. Panowie z energii przyjechali po ponad 3 tygodniach od zgłoszenia i na pytanie czemu to tak długo to trwało odpowiedzieli zdziwieni że oni dostali zgłoszenie 3-4 dni wczesniej. Po pomiarach wyszło im rzekomo wszystko w porządku, ale nie zgodziłem się z tą opinią i zażądałem wysłania licznika do ekspertyzy bo w domu mam wszystko energooszczędne. Licznik do ekspertyzy zabrali powiesili drugi, minęły od sierpnia 2 miesiące wyniku ekspertyzy jak nie było tak nie ma, ale za to zamiast ewentualnej korekty  przyszedł kolejny rachunek na kwotę ok 1300 zł. Gdzie jak wół wynika z niego że przed zmianą licznika (okres około miesiąca) wskazanie pokazało ok 1400 kwh, a po zmianie w zbliżonym okresie tylko 66 kwh. Dzwoniłem więc znowu kilka krotnie do biura obsługi klienta i nic napisałem kilka wiadomości przez ebok i zadnej odpowiedzi przez 3 tygodnie, normalnie brak mi słów. 

Bardzo bym prosił jeżeli ktoś wie jak niech napisze jak to konkretnie ugryźć bo dla mnie jest to istne wyłudzenie pieniędzy.

Witam.Jestem dokładnie w tej samej sytuacji do tej pory miałam rachynki 88zł drugi 39zł i trzeci 39zł. a teraz mam rachyunek 2000zł.zabrali pare dni temu licznik do ekspertyzy i czekam ale rachunek każą mi zapłacić ale ja niemam zamiaru bo ja tyle pradu nie zużyłam,mam nowy dom i wszystko jest enegrooszczędna i ide z tym do sądu.

#102 ~Alan~

~Alan~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2015 - 10:48:44

Witam.Jestem dokładnie w tej samej sytuacji do tej pory miałam rachynki 88zł drugi 39zł i trzeci 39zł. a teraz mam rachyunek 2000zł.zabrali pare dni temu licznik do ekspertyzy i czekam ale rachunek każą mi zapłacić ale ja niemam zamiaru bo ja tyle pradu nie zużyłam,mam nowy dom i wszystko jest enegrooszczędna i ide z tym do sądu.

Informuje wszystkich klientów którzy podpisali umowę z Energią dla Firm - że mogą zgłaszać sprawy do Wydziały Kryminalnego ponieważ jest setek firm które zostały oszukane co do cen i wolumenów zużycia. 

#103 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2015 - 13:11:45

Podpisałem umowę z Energią Dla Firm. Wpakował mnie w to Szymon Stosik. Przestrzegam przed tym oszustem. Miało być taniej i cena miała być stała przez 4 lata, a tym czasem na podpisanie umowy przyjechał jak wiedział że wyjeżdżam do Niemiec i nie będę miał czasu sprawdzać wszystkiego. Podpisałem umowę na której jest co innego niż zapewniał mnie szczerze chcący pomóc przedstawiciel. Do tego Enea przysłała mi rachunek 440 zł za zerwanie umowy, a w Energii płaci się z góry. Czyli jestem 800zł w plecy na dzień dobry a do tego mam wyższe ceny.

#104 ~Tomasz Boryn~

~Tomasz Boryn~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 09:07:32

Mnie np wyssał mój dystrybutor jak zmieniłem sprzedawcę na Energie2. Podnieśli mi prawie rachunki za przesył o 100%. uważam, ze trzeba walczyć z tymi duzymi koncernami i wspierać te małe firmy.

#105 ~Optik~

~Optik~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2016 - 13:23:45

Nie dajcie się ludzie nabrać na pozytywne komentarze. Jestem ich klientem i srogo tego pożałowałem. ODRADZAM!!!!!

#106 ~Oburzony~

~Oburzony~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:28:05

Energia dla firm chyba ma takie hobby, że lubi górować nad innymi dostawcami energii ilością spraw w prokuraturze.

Te ich długopisowe wykreślanki/dopisywanki/kserowanki, które nazywają umowami, to jest po prostu jakaś tragikomedia.

Przepraszam, komedia to by była gdyby Energia dla Firm z uporem maniaka nie próbowała traktować poważnie dokumentów które:

a) mają dopisane zera do cen/zużycia etc.

B) bardziej zawoalowanych typu: skreślenie roku, później dopisanie obok(w następnej sekcji) roku następnego, na który niby jest zawarta umowa - oczywiście wszystko z dużo większymi stawkami

c) bądźmy szczerzy: patrząc na postępujący trend, jeszcze wiele innych "kreatywności" zostało "do odkrycia", które nieraz klienta zdołają zadziwić (tyle, że zdziwienie raczej nie będzie wtedy dominującym odczuciem)

i tak po prostu dalej sobie będzie, dopóki porządnie nie weźmie się za nich odpowiedni organ ścigania

#107 ~kornelia~

~kornelia~
  • Goście

Napisano 09 październik 2016 - 15:35:18

To co ja moge tutaj powiedzieć to tyle ze w momencie podpisania umowy należy przesłać faktury za prąd z ostatnich czterech miesięcy. Na ich podstawie zostanie przeliczony i zmieniony wolumen zużycia energii – kolejne faktury prognozowe będą wystawiane w oparciu o zmiany. A wiele osób tego nie robi, albo robi to zle i potem okazuje się ze rachunki sa niestety zawyżone.

#108 ~lusia~

~lusia~
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 18:19:20

Dla mnie szczerze mówiąc sa jednymi z lepszych dostawców. My szukając tego odpowiedniego patrzyliśmy głównie na cenę. I tu faktycznie wszystko się zgadza. Obsługa klienta zawsze pomocna. Jak dla mnie wszystko naprawde jest ok.

#109 ~Elektron~

~Elektron~
  • Goście

Napisano 05 maj 2017 - 22:06:24

Krótko mówiąc:
są też uczciwi doradcy w Energii Dla Firm i tacy tylko tam zostaną, jest nowy prezes i robi tam porządki!

+ niższe ceny (energia czynna i opłata handlowa) to przychodzi na fakturze z E.D.F., a znika z faktury od dostawcy np. Energa-Obrót, Enea itp...
+ fachowe doradztwo doboru parametrów przesyłowych (moc umowna, stawki zmienne przesyłowe, taryfy, energia bierna indukcyjna, stawki stałe) to przychodzi na fakturze od dystrybutora np. Energa-Operator, Enea, PGE, Tauron, Inoggy...

- do rozliczeń rzeczywistych potrzebne przedstawienie 3 terminowo opłaconych faktur wraz z potwierdzeniem płatności,
w innym przypadku rozliczenia szacunkowe i korekty tj. 1/12 co miesiąc na podstawie zużycia z poprzedniego roku wyliczanego na podstawie przedstawionych faktur, nazywa się to w umowie Deklarowane zużycie

Rozumiem, że nie każdy jest biegły w sprawach umów na energię więc patrzcie na szczegóły w kontrakcie (umowie):

* stawka za energię czynną za MWh
* opłata handlowa
* deklarowane zużycie roczne
* okres wypowiedzenia umowy odrazu potwierdzony telefonicznie u obecnego sprzedawcy

A BĘDZIECIE ZADOWOLENI !!!

szczególnie jak trafi do was Pan Kamil pracujący na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, który rzetelnie doradza i nie ściemnia, a jeżeli ma być drożej to nic nie proponuje. takich to ze świecą szukać.

Dla niewiernych, że można, powiem, że Tak, są w E.D.F. nieoszukani, zadowoleni klienci, którzy płacą mniej.

czekam na ich komentarze

Ludzie otwórzcie się, zaufajcie (ale sprawdźcie) i pozbądźcie się tej matematyczno-ekonomicznej ignorancji z waszych serc i umysłów i pytajcie o szczegóły kalkulacji oszczędności. 
Odpisz

#110 ~stachura~

~stachura~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 15:16:25

Nie wiem jak było wcześniej, bo dosyć krótko mam u nich umowę ale teraz nie ma co narzekać. Dokładnie sprawdzam każdą fakturę i póki co wszystko się zgadza i żadnych dodatkowych kosztów nie naliczają ponad to co mówił sprzedawca.

#111 ~real~

~real~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 16:11:05

Nie chcecie mieć takich przykrych niespodzianek? Nic prostszego. Zaufajcie firmie Axpo a miesiąc w miesiąc będziecie mieć rachunki niższe o kilkanaście procent. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Odkąd jestem w Axpo to co miesiąc przeliczam o ile moje oszczędności na prądzie wzrosły. Ogólnie mówiąc jest to fachowy i uczciwy dostawca. Wiem coś o tym, bo przekonałem się na własnej skórze. 

#112 ~BezStrat~

~BezStrat~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 17:11:54

Problem z Energią dla Firm chętnie pomogę @ bezstrat@gazeta.pl

#113 ~konsultacje na wakacje~

~konsultacje na wakacje~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:53:25

Krótko mówiąc:
są też uczciwi doradcy w Energii Dla Firm i tacy tylko tam zostaną, jest nowy prezes i robi tam porządki!

+ niższe ceny (energia czynna i opłata handlowa) to przychodzi na fakturze z E.D.F., a znika z faktury od dostawcy np. Energa-Obrót, Enea itp...
+ fachowe doradztwo doboru parametrów przesyłowych (moc umowna, stawki zmienne przesyłowe, taryfy, energia bierna indukcyjna, stawki stałe) to przychodzi na fakturze od dystrybutora np. Energa-Operator, Enea, PGE, Tauron, Inoggy...

- do rozliczeń rzeczywistych potrzebne przedstawienie 3 terminowo opłaconych faktur wraz z potwierdzeniem płatności,
w innym przypadku rozliczenia szacunkowe i korekty tj. 1/12 co miesiąc na podstawie zużycia z poprzedniego roku wyliczanego na podstawie przedstawionych faktur, nazywa się to w umowie Deklarowane zużycie

Rozumiem, że nie każdy jest biegły w sprawach umów na energię więc patrzcie na szczegóły w kontrakcie (umowie):

* opłata handlowa
* okres wypowiedzenia umowy odrazu potwierdzony telefonicznie u obecnego sprzedawcy

szczególnie jak trafi do was Pan Kamil pracujący na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, który rzetelnie doradza i nie ściemnia, a jeżeli ma być drożej to nic nie proponuje. takich to ze świecą szukać.

Dla niewiernych, że można, powiem, że Tak, są w E.D.F. nieoszukani, zadowoleni klienci, którzy płacą mniej.

czekam na ich komentarze

Ludzie otwórzcie się, zaufajcie (ale sprawdźcie) i pozbądźcie się tej matematyczno-ekonomicznej ignorancji z waszych serc i umysłów i pytajcie o szczegóły kalkulacji oszczędności. 
Odpisz

Krótko mówiąc:

* opłata handlowa

czekam na ich komentarze

Odpisz

a co z takimi pozycjami z rachunku jak :

1. stała przesyłowa

2. stawka opłaty przejsciowej

3. składnik zmienny stawki sieciowej

4. stawka jakosciowa

5. opłata OZE

#114 ~panga jamnenska~

~panga jamnenska~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:54:00

Krótko mówiąc:

* opłata handlowa

czekam na ich komentarze

Odpisz

a co z takimi pozycjami z rachunku jak :

1. stała przesyłowa

2. stawka opłaty przejsciowej

3. składnik zmienny stawki sieciowej

4. stawka jakosciowa

5. opłata OZE

#115 kazimiera

kazimiera

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 12:21:45

Ja się kompletnie na tym nie znam. Nie będę mógł niestety pomóc...

#116 ~Zawiedziony odbiorca prądu~

~Zawiedziony odbiorca prądu~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:03:21

Pracownikom firmy Axpo już dziękujemy (za kryptoreklamę)....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych