Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tragiczny wypadek w Sianowie :: zobacz komentowany artykuł

50 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 19:16:35

Nie było ronda nie było wypadków.Tak kosmicznego ronda nie ma w całym wszechświecie. Brawo osoby decyzyjne.

#2 ~ADAM 50~

~ADAM 50~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 19:37:26

Mieszkam 50 lat w Sianowie i gdy był stary tzw. skwerek nie pamiętam, żeby była jakaś poważniejsza stluczka, a Pan Burmistrz w mądrych słowach "DLA BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW" zafundował nam to "RONDO" no i ma. Chciałem dopisać coś jeszcze ale w obliczu tej TRAGEDII skończę.

#3 ~sylwia~

~sylwia~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 19:50:18

Przez te rondo sa same problemy kierowcy ciagle sie myla jak maja jechac stala sie tragedia chlopak mial tyle planow byl mlody jest mi przykro znalam chlopaka i wiem jaki bul przezywa teraz rodzina

#4 ~MrJo62~

~MrJo62~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 19:58:31

Zrzucanie winy na rondo jest typowym sposobem myślenie pewnej, mam nadzieję wąskiej grupy mieszkańców Sianowa. Czy to rondo czy to skwerek, jadąc rowerem, motorem, samochodem czy nawet furmanką należy MYŚLEĆ I UWAŻAĆ.

Wyrazy współczucia dla rodziny chłopaka.

#5 ~kr~

~kr~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 20:18:59

Dla tej rodziny to jest tragedja naprawde zwłaszcza dla matki , syn starszy chodził z moim synem do szkoły Anetko  moje współczucia { *****}

#6 ~BJ~

~BJ~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 21:16:47

Boże ! Zabrałeś młode życie ! Po co ? Dokładnie 19.07.2005 roku moje  14-letnie dziecko cudem ocalało z wypadku! Łączę się z Wami w bólu, płaczę razem z Wami !

#7 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 21:31:57

Panie burmistrzu nie rondo tam potrzebne tylko obwodnica, aby ciezkie samochody i tiry nie jezdziły przez Sianow ile jeszcze ludzi musi zgniac aby władze pomyslały o obwodnicy straszna tragedia brak słow.Juz wczesniej tez było potracenie przez tira ktory wjechał na chodnik i potracil kobiete z dzieckiem cudem nie zgineły.Po to zostaliscie wybrani aby polepszac ludzia byt i by czuli sie bezpiecznie na drodze i chodniku -wspólczucia rodzinie 

#8 ~takatamsianowianka~

~takatamsianowianka~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 21:52:25

Do Burmistrza to trzeba się wybrać... jak nie poskutkuje to zmienić!!!!

#9 ~WiesłaWunio~

~WiesłaWunio~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:09:55

Moim zdaniem to "rondo" jest winne zajściu i tyle. Po mojemu jest: krzywe, źle zrobione (ostatnio nawet się zapadało) i źle wyprofilowane. Co więcej utrudnia życie kierowcą, pieszym, rowerzystom a teraz to już w ogóle. Kto zadecydował o jego powstaniu? Teraz to nie istotne ale rodzinie należy się odszkodowanie i to duże i nie ze środków gminy (naszych wszystkich) ale z prywatnej kieszeni osoby, która chciała zrobić nam rondo (ciekawe czy ta osoba w ogóle mieszka w Sianowie...) Wyrazy współczucia dla rodziny jestem z WAMI!

ps. MrJo62 w urzędzie pracujesz? Zrób ankietę w Sianowie i zapytaj się ludzi czy są zadowoleni z tego czegoś? hm? Niech burmistrz da Ci pieniądze, nawet gminne nie swoje - jestem w stanie się na to zgodzić. I zobaczysz co mieszkańcy myślą na ten temat. Moim zdaniem DYMISJA!!

#10 ~AMO~

~AMO~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:12:56

Ludzie, tak na maginesie to rondo jest na drodze powiatowej, a nie gminnej !!! Trzeba współczuć rodzinie, a nie zwalać winę na innych.

#11 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:20:23

Teraz trzeba odnaleźć architekta tego ronda i pociągnąć do odpowiedzialności, oraz aby się wypowiedział w jakim celu stworzono to rondo. Podejrzewam że budowa ronda nie miała na celu poprawy bezpieczeństwa, ale ktoś przygarnął pieniądze za budowę.

#12 ~KRZYŚ~

~KRZYŚ~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 00:06:13

ZAMKNĄĆ ŻWIROWNIE I NIE BĘDZIE SZALEJĄCYCH WYWROTEK.

#13 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 05:25:25

W czoraj  jechałam rowerem po chodniku orzez ul Piastów i zastanawiałam sie nad tym rondem , a tu o 13 tej straszna tragedia zgineło młode zdolne zycie . Przed kilkoma  laty sam Pan burmistrz składał mu gratulacje za osiągniecia w nauce . Wielkie współczucia dla rodziny {******}

#14 ~MrJo62~

~MrJo62~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 07:05:09

Moim zdaniem to "rondo" jest winne zajściu i tyle. Po mojemu jest: krzywe, źle zrobione (ostatnio nawet się zapadało) i źle wyprofilowane. Co więcej utrudnia życie kierowcą, pieszym, rowerzystom a teraz to już w ogóle. Kto zadecydował o jego powstaniu? Teraz to nie istotne ale rodzinie należy się odszkodowanie i to duże i nie ze środków gminy (naszych wszystkich) ale z prywatnej kieszeni osoby, która chciała zrobić nam rondo (ciekawe czy ta osoba w ogóle mieszka w Sianowie...) Wyrazy współczucia dla rodziny jestem z WAMI!

ps. MrJo62 w urzędzie pracujesz? Zrób ankietę w Sianowie i zapytaj się ludzi czy są zadowoleni z tego czegoś? hm? Niech burmistrz da Ci pieniądze, nawet gminne nie swoje - jestem w stanie się na to zgodzić. I zobaczysz co mieszkańcy myślą na ten temat. Moim zdaniem DYMISJA!!

1.Nie pracuję w urzędzie.

2.Przez to rondo przejeżdżam kilka razy dziennie i nie mam z tym żadnych problemów.

3.Ankieta-bardzo ciekawy pomysł.Jakiejś grupie mieszkańców Sianowa nie podoba się nic (taka już nasza natura Polaka-nic nie robić tylko krytykować) ale myślę, że nie wszystkim.

#15 ~ride to live~

~ride to live~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 09:42:35

Ronda jeśli są prawidłowo zaprojektowane,to jedne z bezpieczniejszych rozwiązań w ruchu drogowym, ale poruszanie się po nich wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia.Nieszczęśliwe wypadki jednak się zdarzają.Rozwiązanie w Sianowie nie jest do końca przemyślane choćby z dwóch powodów:

1.Jadąc ul.Piastów w stronę ul.Węgorzewskiej wjeżdżamy na rondo ze zbyt dużą prędkością,

2.Zbyt blisko umiejscowiony wjazd na ul.Spółdzielczą./powinien być jednokierunkowy/ 

Tak naprawdę włączający się do ruchu od strony Ul.Spółdzielczej nie wie do końca czy pojazd będący na rondzie opuszcza je w kierunku Węgorzewskiej czy Spółdzielczej.Poza tym na rondzie jest wiecznie rozsypany żwir,następne niebezpieczeństwo dla poruszających się na dwóch kołach.

#16 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 10:57:28

Współczuję Rodzinie, ale gdyby nie to rondo to ciężarówki ze żwirem oraz śmieciary gdyby dały radę jeździłyby ze 150km/h na tej trasie.

Może należałoby zrobić jakieś dodatkowe ograniczenia na tej drodze bo często od strony Słowaka i węgorzewskiej ludzie też jeżdżą jak po torze kartingowym(nie mówiąc już o Łużyckiej.

Szkoda tylko, że po tej tragedii  myślenie ludzi i tak się nie zmieni i będą jeździć jak szaleni bo szybko zapomną o wszystkim-do czasu następnego wypadku, a znów winę zwalą na architekta, pomysłodawcę ronda i pewnie burmistrza-przykre, ale tylko każdy potrafi krytykować władzę a w sobie nie widzi złego użytkownika drogi.

#17 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 13:16:33

Nie często jeżdżę przez to rondo, ponieważ nie mieszkam w Sianowie, ale zdarzyło mi się kilka razy skorzystać przejeżdżając przez to rondo. Ogólnie jak każdy z nas kierowców przejechałem kilkaset razy przez różne ronda, ale tu muszę napisać że jadąc przez to konkretne i chyba jedyne rondo w Sianowie po raz pierwszy czułem się jakość dziwnie, niepewnie. Czułem się jakbym nie wiedział jak przez nie jechać. Jakoś było inaczej niż na każdym innym rondzie. Hmmmm nie wiem dlaczego... takie moje skojarzenie o tym skrzyżowaniu... Wyrazy współczucia dla rodziny.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 15:27:27

Dramat , Masakra , katastrofa ..... [*]

#19 p24

p24

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 18:13:31

Jestem mieszkańcem Sianowa a dokładnie ulicy Spółdzielczej. Wcześniejsze skrzyżowanie było bezproblemowe a natężenie ruchu w tym miejscu niewielkie. Powstałe rondo poprawiło chyba tylko jedynie walory estetyczne w tym miejscu, rosną na nim kwiatki i jest ładnie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to mam parę uwag. Zjeżdżając z ronda w ulicę Spółdzielczą nie do końca widoczni są piesi, którzy wyłaniają się zza wysokiego żywopłotu, który rośnie zaraz przy jezdni. Kolejna sprawa to monitoring tego ronda w celu wyłapania kierowców z bujną wyobraźnią np. przejeżdżają na wprost od strony Słowackiego na Piastów albo wjeżdżają od strony Słowackiego na Spółdzielczą nie objeżdżając ronda robiąc sobie skróty. Takie zachowania prowokują do nieszczęścia. Faktycznie kierowcy w tym miejscu poruszają się dość szybko, znajduje się na nim sporo piachu i nowa nawierzchnia ostatnio była już poprawiana. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i innych użytkowników drogi !!!!!!

#20 ~@~

~@~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 22:03:52

Szkoda chłopaka...

Może jego śmierć da do myślenia innym rowerzystom ze słuchawkami w uszach...

Współczuję rodzinie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych