Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

UCHWAŁY ŚMIECIOWE ZASKARŻONE KOSZALIN

URZĄD KOSZALIN PRZETRAG ŚMIECI RADA MIASTA SKARGA PGK UCHWAŁY

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Koszalinianin~

~Koszalinianin~
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 21:15:27

Czy ktoś wie o co chodzi?

http://www.24kurier....c-skarzy-miasto

#2 ~Wolf~

~Wolf~
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 11:17:51

tak właśnie trwają sprawy w WSA  i to dopiero początek !

ratuszowe szczury już się chowają !

#3 ~Lokator~

~Lokator~
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 14:03:53

W 2005 roku przedsiębiorczy prezes PGK namówił a raczej "zmotywował" prezesów czterech największych spółdzielni mieszkaniowych aby wykupili udziały. Skutkiem tego spółdzielnie otrzymują dywidendy. Aby były dywidendy musi być zysk. PGK jako typowa firma usługowa utrzymujaca się z opłat mieszkańców, aby mieć zysk musi ściągnąć dużo większe opłaty od rzeczywistego  kosztu wywozu śmieci. Co robi PGK? - zwiększa w tych czterech spółdzielniach częstotliwość wywozu śmieci dwu i z niektórych ulic tyrzykrotnie /jak się wyraził p.Uciński na łamach Głosu Koszalińskiego " z powodów sanitarnych"/. W ten sposób liczba opróżnianych pojemników rośnie co najmniej dwukrotnie - a za każdy pojemnik PGK obciąża spółdzielnie ponad 50 zł. Opłata za śmieci rośnie dwukrotnie mimo, że ilosć śmieci, która trafia na wysypisko jest ta sama. Oczywiście spółdzielnie nie podnoszą stawki od osoby od razu dwukrotnie /bo byłby szum/ ale podnoszą każdego roku przez kilka lat, mimo, że w PGK stawki są bez zmian. Każdy mieszkaniec wieżowca mógł obliczyć stawkę od osoby /znając opłatę za wywóz pojemnika, znając ilość wywożonych pojemników miesięcznie, znając przybliżoną ilość mieszkańców w jednej klatce/ stawka ta kształtowała się w granicach 5 do 7 zł od osoby /za odpady niesegregowane/. A płaciliśmy ponad 12 zł. Na zebraniu informacyjnym p.Czuczak nic nie odpowiedział kiedy mu zadano pytanie: Dlaczego Urząd miasta kalkulując stawkę od osoby /około 15zł/ za stawkę wyjściową brał stawkę 12 zł jaka obowiązywała w tych czterech spółdzielniach a nie np.w współnotach, gdzie stawka była o połowe niższa. Czyli podwyższono już zawyżoną stawkę. Jest to więc nie ołata za wywóz śmieci a nowy podatek. Mieszkańcy są okradani przez prezesów spółdzielni, prezesów spółek i przez miasto.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 14:17:31

Nie wiem jak wy, ale ja w Na Skarpie teraz płace za śmieci mniej ( 4 osoby zameldowane na 41 m kw ) więc mi obecne zasady bardzo odpowiadają. Powiem więcej, nawet bez ewentualnej segregacji będzie mniej niż płaciłem wcześniej.

#5 ~prawnik~

~prawnik~
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 18:28:54

tak właśnie trwają sprawy w WSA  i to dopiero początek !

ratuszowe szczury już się chowają !

Nie wiem dlaczego obrażasz pracowników ratusza? Wolf, czy jak tam się zwiesz - to raczej ty chowasz się na tym forum.  Szczury w ratuszu są inteligentne. Znają wiele przepisów prawa o których nie masz  zielonego pojęcia. Poczekaj aż swoją interpretację wyłoży ci sąd, który jest do tego powołany. więcej szacunku dla państwa i prawa. Bo ratusz jest częścią porządku prawnego, który masz obowiązek przestrzegac. I tyle. Albo aż tyle. Powodzenia

#6 ~Wolf~

~Wolf~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 08:39:41

należało podpisać się prawnik ratuszowy - czyli kolesiostwo-poplecznictwo etc. - SZAFA materiałów na  omijanie się z prawem RP w ratuszu - jest duża - ale najpierw musi nastapić rozliczenie skorupowanych Sądów i Prokuratur powiązanych towarzysko - przykłady ? jest ich wiele np: jednym z prezesów sądów w koszalinie jest działaczka partyjna , która w 97 roku startowała w wyborach do senatu- to takie rozdzielenie władzy Sądowniczej od partyjnej ala Koszalin, inna pani prokurator zasłużona w pomocy ratuszowi - ma fuche w SG - i nadal jest prokuratorem w rezerwie a to przestepstwo - oje dokonaniach nie wspomne i akcji antyterorystów - tzw. prawnicy ratusza mają rodzinne koligacje z Sędziami często to członkowie ich rodzi i to najbliżsi - którzy prowdzą sprawy ratusza - a to juz przestepstwo itd.. itd...

Powinniscie się zacząc bać - wczoraj przyjechał do Polski pan Zacharski - a to może oznaczać ,że komuś zależy na oczyszczeniu Sądów i Prokuratur z post komunistycznych PRL sługusów z czasów PRL - doatkowo  Sądem koszalińskim zajmie się także UOKiK za 20 lat ochrony przez tą sama firme SB-ecko ochroniarską , która dziwnym trafem wykupuje majatki ludzi niszczonych przez dwór Gawła - zatem panie prawnik ratuszowy spokojnie - spokojnie  - bo  macie za uszami wystarczająco duzo !

#7 ~WOLF~

~WOLF~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 08:41:30

a co do innych SMIECI , o których tu nie pisałem ... gdzie pojemniki na plastyki- tworzywo zgodne z ustawą ! GDZIE !

#8 ~Lokator~

~Lokator~
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 14:22:29

Nie wiem jak wy, ale ja w Na Skarpie teraz płace za śmieci mniej ( 4 osoby zameldowane na 41 m kw ) więc mi obecne zasady bardzo odpowiadają. Powiem więcej, nawet bez ewentualnej segregacji będzie mniej niż płaciłem wcześniej.

Tylko zapomniałeś "Gościu" , że do pierwszego lipca płaciłes conajmniej podwójną stawkę za smieci od osoby. "Na Skarpie" jest jedną z czterech spółdzielni, których prezesi zawarli podejrzany układ z PGK wykupując udziały. Jeśli teraz płacisz mniej to i tak dużo więcej niż powinieneś.

#9 ~lokator~

~lokator~
  • Goście

Napisano 20 październik 2013 - 13:25:46

Słuszna uwaga - kombinacje w majestacie - do czasu.

Wszystko ma swój początek i koniec.

W 2005 roku przedsiębiorczy prezes PGK namówił a raczej "zmotywował" prezesów czterech największych spółdzielni mieszkaniowych aby wykupili udziały. Skutkiem tego spółdzielnie otrzymują dywidendy. Aby były dywidendy musi być zysk. PGK jako typowa firma usługowa utrzymujaca się z opłat mieszkańców, aby mieć zysk musi ściągnąć dużo większe opłaty od rzeczywistego  kosztu wywozu śmieci. Co robi PGK? - zwiększa w tych czterech spółdzielniach częstotliwość wywozu śmieci dwu i z niektórych ulic tyrzykrotnie /jak się wyraził p.Uciński na łamach Głosu Koszalińskiego " z powodów sanitarnych"/. W ten sposób liczba opróżnianych pojemników rośnie co najmniej dwukrotnie - a za każdy pojemnik PGK obciąża spółdzielnie ponad 50 zł. Opłata za śmieci rośnie dwukrotnie mimo, że ilosć śmieci, która trafia na wysypisko jest ta sama. Oczywiście spółdzielnie nie podnoszą stawki od osoby od razu dwukrotnie /bo byłby szum/ ale podnoszą każdego roku przez kilka lat, mimo, że w PGK stawki są bez zmian. Każdy mieszkaniec wieżowca mógł obliczyć stawkę od osoby /znając opłatę za wywóz pojemnika, znając ilość wywożonych pojemników miesięcznie, znając przybliżoną ilość mieszkańców w jednej klatce/ stawka ta kształtowała się w granicach 5 do 7 zł od osoby /za odpady niesegregowane/. A płaciliśmy ponad 12 zł. Na zebraniu informacyjnym p.Czuczak nic nie odpowiedział kiedy mu zadano pytanie: Dlaczego Urząd miasta kalkulując stawkę od osoby /około 15zł/ za stawkę wyjściową brał stawkę 12 zł jaka obowiązywała w tych czterech spółdzielniach a nie np.w współnotach, gdzie stawka była o połowe niższa. Czyli podwyższono już zawyżoną stawkę. Jest to więc nie ołata za wywóz śmieci a nowy podatek. Mieszkańcy są okradani przez prezesów spółdzielni, prezesów spółek i przez miasto.

#10 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 16:15:20

ta sama spoldzielni , płaciłem 12 teraz 22

#11 ~www.grupaskarpa.pl~

~www.grupaskarpa.pl~
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 19:25:30

Już jutro opublikowany zostanie pierwszy z trzech artykułów na temat ustalenia opłat za wywóz śmieci w mieście.

Pierwsza część "Przekręt śmieciowy prawie doskonały?"

Zapraszamy na stronę www grupaskarpa pl

#12 ~an.,~

~an.,~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 19:57:22

Teraz metry kwadratowe pracują na śmieci , skomplikowane.<

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 20:04:39

Teraz metry kwadratowe pracują na śmieci , skomplikowane.<

Podziękuj tym, którzy mieszkają w 4, a meldują tylko jedną osobę.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 20:29:35

Lista posłów PiS, którzy uchwalili ustawę, która sprawiła, że śmieci będą drogie

sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=51585&KodKlubu=PiS

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: URZĄD, KOSZALIN PRZETRAG, ŚMIECI, RADA MIASTA, SKARGA, PGK, UCHWAŁY

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych