Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Woda Życia

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:02

Witam Wszystkich,
ostatnio widziałem na TV Max program z Wody Życia, czy ktoś może wie coś więcej o tym tzw. kościele?? Jakieś sprawdzone opinie?

#2 ~rozum~

~rozum~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 23:32

Witam Wszystkich,
ostatnio widziałem na TV Max program z Wody Życia, czy ktoś może wie coś więcej o tym tzw. kościele?? Jakieś sprawdzone opinie?

Pranie mózgu !!

#3 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 22:15

Pranie mózgu !!

chodziło mi o coś trochę bardziej konkretnego...

#4 ~niunia~

~niunia~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 09:01

chodziło mi o coś trochę bardziej konkretnego...

Na max-ie są emitowane ich wykłady, posłuchaj i sam wyrobisz sobie własne zdanie.

Chociaż wydaje się, że nie nawołują do ZŁA

#5 ~mkpp85~

~mkpp85~
  • Goście

Napisano 01 maj 2011 - 11:47

po prostu są podobni do Jehowych

#6 ~sekta~

~sekta~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 12:04

sekta jak kazda inna. robia wode z mozgu.

#7 ~anabot~

~anabot~
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 22:29

Sam sobie oceń http://www.ccwz.org/

#8 ~jarez78~

~jarez78~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 02:51

Mieszkam w UK.Kiedys znalazlam stronke WODY ZYCIA.Poczytalam o nich i posluchalam kilka wykladow.Mi osobiscie bardzo pasuje to co slysze- realne spojzenie na zycie i wiare.Jesli jestes chrzescijaninem to wiele watkow poruszonych jest bardzo przydatnych w zyciu codziennym. Mowienie ze to sekta jest tendencyjne- najprosciej wrzucic wszystko do jednego worka -wloz troche wysilku ,posluchaj, moze tam idz(szkoda ze ja nie moge ze wzgledu na odleglosc),porozmawiaj z ludzmi,i sam wyrob sobie opinie(ze Swiadkami Jehowy -podobnie)

#9 ~Maja~

~Maja~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:48

Mieszkam w UK.Kiedys znalazlam stronke WODY ZYCIA.Poczytalam o nich i posluchalam kilka wykladow.Mi osobiscie bardzo pasuje to co slysze- realne spojzenie na zycie i wiare.Jesli jestes chrzescijaninem to wiele watkow poruszonych jest bardzo przydatnych w zyciu codziennym. Mowienie ze to sekta jest tendencyjne- najprosciej wrzucic wszystko do jednego worka -wloz troche wysilku ,posluchaj, moze tam idz(szkoda ze ja nie moge ze wzgledu na odleglosc),porozmawiaj z ludzmi,i sam wyrob sobie opinie(ze Swiadkami Jehowy -podobnie)

Czy wszyscy wyznawcy Wody Życia robią tak skandaliczne błędy ortograficzne jak TY ?

#10 ~wacek~

~wacek~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 14:11

Ja mieszkam w Koszalinie i znam tych ludzi (rowniez tych ktorzy prowadza ten biznes), i powiem ci ze jestes w wielim bledzie. Albo po prostu nalezysz do tej sekty.
Mowia ci to co chcesz uslyszec i co lykniesz jak mlody leszcz. Sorry ale na takich prostaczkach zeruja.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 09:07

Ja mieszkam w Koszalinie i znam tych ludzi (rowniez tych ktorzy prowadza ten biznes), i powiem ci ze jestes w wielim bledzie. Albo po prostu nalezysz do tej sekty.
Mowia ci to co chcesz uslyszec i co lykniesz jak mlody leszcz. Sorry ale na takich prostaczkach zeruja.

To jest Ewangelia sukcesu i pozytywnego myślenia. Jezus tak nie nauczał. te wykłady głaszczą ucho i dobrze sie po nich czujesz. Jak u psychologa ale Biblia naucza inaczej.

#12 ~jarez78~

~jarez78~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 03:39

Witam!
Nie naleze do "Wody zycia," ani innej -organizacji np katolickiej(najwiekszego biznesu na swiecie)...i chyba nie o to chodzi zeby nalezec bezmyslnie gdzies tak jak wiekszosc ludzi.

Mieszkajac za granica patrze inaczej na kosciol. W UK koscioly katolickie to mniejszosc; jest duzo takich jak WodaZycia.Mysle ,ze musi im byc nie latwo robic to co robia w takim kraju jak Polska,z ludzmi bardzo wasko myslacymi,tradycjonalistami gdzie wszystko czego nie znaja to "sekta".
AAA...Jezus jak chodzil z apostolami to ludzie tez mowili na nich "Sekta chrzescijan'...:)

Wydaje mi sie ze P.Godawa nie mowi tylko lagodnych slow,ktore sa wygodne w zyciu.Wiele kontrowersyjnych slow uslyszalem,ktore zmobilizowaly mnie do myslenia, zrobienia czegos w moim zyciu...np zmiany w moim malzenstwie,zmiana myslenia o pracy o szefie czy ogolnie o ludziach.Zobaczylem jak biblia moze byc praktyczna.Zachecam do sluchania ,ale bez nastawienia ze moga zrobic "wode z mozgu" tylko zupelnie na luzie i bez zobowiazan...POWODZENIA

#13 ~jarez78~

~jarez78~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 03:52

...A tak jeszcze przy okazji-od 2 lat slucham ich i jeszcze nigdy nic nie zaplacilem...Co to za biznes w takim razie?

Z tego co kojarze to biblia jest bardzo pozytywna i czasy zastraszania Bozym Slowem chyba juz przeminely...?

Dla jasnosci-

MY Z ZONA JESTESMY FANAMI TEGO CENTRUM "WODA ZYCIA" :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 08:50

Woda Życia i tym podobne kościoły z "ruchy wiary" to znak czasów ostatnich. To znak odstępstwa.

Nie taki obraz Bożego Kościoła maluje nam Biblia. Wprawdzie wspomina o pojawieniu się w kręgach Kościoła ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski [1Tm 6,5] ale bardzo jasno dystansuje się od nich, wskazując z czym wiąże się prawdziwa pobożność.

I rzeczywiście, pobożność jest wielkim zyskiem, jeżeli jest połączona z poprzestawaniem na małym. Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy. Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym. A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia. Ale ty, człowiecze Boży, unikaj tego, a zabiegaj o sprawiedliwość, pobożność, wiarę, miłość, cierpliwość, łagodność [1Tm 6,6–11].

Biblia wskazuje, że chrześcijanie na tyle dzielą się z bliźnimi w potrzebie, że siłą rzeczy nie mogą opływać w luksusy. Jeśli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża? [1Jn 3,17]. Praktyka chrześcijańskiej postawy jest prosta: W obecnym czasie niech wasz nadmiar wyrówna ich niedostatek, by i ich nadmiar służył na pokrycie waszego niedostatku, ażeby była równość, jak napisano: Kto wiele zebrał, nie miał za wiele, a kto mało, nie miał za mało [2Ko 8,14–15].

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2011 - 19:30

Wykład w Wodzie życia to tak samo jak na wykładzie AMWAY[czyt.Amłej]
CZYLI SZUKAJĄ FRAJERÓW !!!

#16 ~przypadkiem odwiedzająca~

~przypadkiem odwiedzająca~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 09:32

A ja jestem katoliczką i czasami ich słucham chociaż oni nie są katolikami i nie mam z tym żadnego problemu. Przekazują wiele cennych treści, przypominają o wielu ważnych zasadach, o których mowa w Bibli.
Dla mnie ich wykłady nie są objawieniem czegoś nowego, tworzeniem jakiejś nowej ideologii sukcesu lecz:
- czasami po prostu pewnego rodzaju przypomnieniem prawd które są zawarte w Bibli,
- czasami pomysłem na jakąś refleksję w danym temacie.

Staram się wybrać z ich wykładów to co dla mnie w danym momencie ważne (czasami korzystam po prostu z rad, które tam znajduję dotyczące pracy nad danym moim problemem w życiu i póki co nie zauwazyłam żeby kłóciło mi się to z Biblią).
Ale oczywiście nie jest tak, ze słyszałam każde ich kazanie, każdą ich dyskusję, każdą ich modlitwę. Więc nie jestem w stanie powiedzieć czy kiedyś ich postawa w modlitwie była heretyczna, lub jakieś kazanie lub jakaś dyskusja szła w kierunku niezgodnym z Biblią.
Póki co cieszę się że są te kazania dostępne i czasami sobie z nich korzystam, nawet polecam niektórym swoim znajomym.
Pozdrawiam tych wierzących którzy szczerze i bezinteresonie są zaangażowani w udostępnianie tych kazań w necie (a jeśli ktoś z "Wody i Życia" faktycznie patrzy wyłącznie na zyski materialne....to cóż....jego problem......nikt z nas nie jest idealny...w każdym kościele są osoby z takimi problemami....a zadaniem tych, którzy uważają się za uczciwych i wierzących jest chyba modlitwa o nawrócenie innych i to modlitwa w postawie wilekiej pokory i ze świadomością tego, że nikt z nas nie jest bez grzechu).
Trzymajmy się!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 13:45

"a jeśli ktoś z "Wody i Życia" faktycznie patrzy wyłącznie na zyski materialne....to cóż....jego problem......nikt z nas nie jest idealny...w każdym kościele są osoby z takimi problemami..."

W każdym kościele? Jakim kościele? Bo w Bożym Zborze takich problemów być nie powinno. Nie może jeden mieć pałacu a drugiemu brakować na chleb! To nie Boży Zbór. Dzieje Apostolskie 4

"(32) Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. (33) Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. (34) Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je (35) i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. "

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 18:54

Ciekawe dlaczego Woda Życia chowa głowę w piasek? Nie uciekniecie jak struś - pupa wystaje!!

#19 ~???~

~???~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:00

To jakaś legalna sekta czy co?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:09

no tak: deklaracje członkowskie, finansowe obowiązkowe wspieranie kościoła, pastor pewnie utzrymywany jest z datków, obowiązkówych. ciekawe czym jezdzi...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych