Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wybory w Bornem Sulinowie

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 qwqwqwqw

qwqwqwqw

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 15:53:07

Czy Wy Borniacy musicie się tak niszczyć wzajemnie.Przyjeżdżam na zloty z przyjaciółmi od wielu lat.Jestem przyjmowana z wielką atencją.To podgryzanie dało się zauwazyć,lecz nie przypuszczałam ze to ma tak fundamentalne rozgraniczenie społeczności tego pieknego miasteczka.Na pewno odwiedzę wiosną ze znajomymi Wasze okolice.Gdzie mam zawitać a kogo ominąć?

Zapewniam cię, że znakomita większość mieszkańców Bornego Sulinowa to fajni, przyjaźnie nastawieni ludzie.

W każdej społeczności znajdzie się pewien procent niezadowolonych lub sfrustrowanych.

Nie znajdziesz nigdzie na świecie spójnej w 100% społeczności.

Tak jest pewnie w okolicach Poznania, skąd pochodzisz.

Problem jest innej natury - dopóki dyskusja jest prowadzona w sposób cywilizowany, wszystko jakoś się reguluje samo. Tak jak w wypadku wolnego rynku w sferze gospodarki.

Gorzej jest, jeśli z jakiegoś powodu dostęp do dyskusji i wyrażania swoich poglądów jest reglamentowany.

Zwróć uwagę, że niewygodne posty lub całe wątki są kasowane. Nie mam pojęcia,kto tutaj macza palce, ale przypomina mi to orwellowskie "1984".

W takich wypadkach zawsze pojawią się dwie kategorie dyskutantów:

1. Wszystkomogący mocodawcy moderatora dyskusji.
  2. Ludzie, których jedyną szansą na włączenie się do dyskusji to spektakularne, jednorazowe "wejścia", często szokujące treścią. Najbliższe porównanie, które mi przychodzi do głowy, to rozrzucanie ulotek za komuny lub akty terrorystyczne w Irlandii sprzed lat.

I jedni i drudzy mogą wywoływać u nas niesmak swoim działaniem, szczególnie, gdy jako osoby "nie stąd", nie znamy lokalnych realiów.

Ale to tylko margines.

Nie byłoby go, gdyby pozwolono na demokratyczną dyskusję.

Argument, że wszyscy po zalogowaniu i podaniu swoich danych osobowych mają prawo do wyrażenia swoich poglądów nie przemawia do mnie. Przy braku demokracji taka osoba wystawia się do odstrzału. Niektórzy po prostu się boją.

Sam oceń, które posty zostają, a które są kasowane. Dojdziesz do ciekawych wniosków i zrozumiesz moje poprzednie zdanie.

Pozdrawiam - Borniacy zawsze przyjmą Cię serdecznie :-)

Użytkownik qwqwqwqw edytował ten post 09 listopad 2014 - 15:54:10

#22 gosc 11

gosc 11

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 13:25:06

Zadajmy sobie pytanie czy przez dwie kadencje pani burmistrz powstały jakieś nowe miejsca pracy 

na terenie gminy .

#23 Krystian Tarnowski

Krystian Tarnowski

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 14:34:29

Nie ważne co obiecują, ważne jak ich z tego rozliczymy .... taczka gotowa a i słoma się znajdzie ;-)

a kto nią pojedzie i gdzie , czy to ważne 

#24 cela

cela

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 16:28:44

Tak powstały miejsca pracy :) na spotkaniu ludzie zwolnieni z matexu usłyszeli, że powinni wykazać się inicjatywą i otworzyć swoją firmę, chyba przkładanie śniegu z jednego miejsca w drugie.

O mieszkańcach Juchowa wypowiadała się pogardliwie to nie będziemy na nią głosować

A z mieszkańców Bornego zrobiono id...ów :blink: podczas sprawy inwestycji na wojska polskiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych