Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirez

mirez

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 13:33:39

Liczba głosów jakby proporcjonalna do powierzchni plakatów kandydatów :)
Może koszalinianie głosują na zasadzie: skoro co 10m na słupie wisi "Jedliński" to trzeba postawić [X] przy "Jedliński".

#2 Oak.Leaf

Oak.Leaf

Swojak

• PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 13:52:06

Niestety, merytoryczne zainteresowanie kandydatami do władz samorządowych jest mizerne. Niestety, taka postawa rzutuje także na nasz wybór. Najczęściej idziemy do urny aby wypełnić "obywatelski obowiązek" a nie dokonać wyboru. Bo tak szczerze mówiąc nie mamy innej możliwości. Przecież głosujemy na podstawie medialnego przekazu wyzierającego z plakatów wyborczych. Czy ktoś uczestniczył w jakichkolwiek spotkaniach z kandydatami, w których prowadzona była merytoryczna dyskusja pomiędzy nimi? Nie znam takiego przypadku! Każdy z nich odwiedzał (albo i nie) wyborców poprzez spędzenie ich w jakiejś tam sali i opowiadał jaki to on będzie cudowny, jak go wybierzemy. No i tak właśnie wybieramy. Albo przez wybór negatywny (bo sam wolę kogokolwiek innego niż Rokaszewicza) albo patrząc na początek listy kandydatów.

#3 Extasy

Extasy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 14:06:12

Mikietyńska się dostała, założę się, że głosowali na nią z litości bo ma męża chorego.

#4 niepokorny

niepokorny

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 14:08:46

No i niestety Mętlewicz się dostała... Dalej będą kłotnie i pretensje. Mam nadzieję, że w II turze wygra Wezgraj.

#5 696969

696969

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 14:52:54

Mikietyńska się dostała, założę się, że głosowali na nią z litości bo ma męża chorego.

Głosik się wystraszył i tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować wynik wyborów w Koszalinie. :)
Ja powiem tak: mam nadzieję, że Koszalinianie wybiorą Wezgraja. Jedliński już miał swoja szansę, jakoś niespecjalnie z niej skorzystał. Poza tym, że zbombardował Koszalin swoim wizerunkiem na każdej latarni i bilbordzie. Nie jest to sztuką, gdy partia, w której jest, jest finansowana z budżetu państwa. Poza tym jego kandydatura to zwykłe partyjniactwo. Chyba już wszyscy mamy dosyć wojny polsko-polskiej... :unsure:

#6 Czarny Uj

Czarny Uj

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 15:16:03

A ja mam nadzieję, że mieszkańcy zagłosują na Jedlińskiego. Jest merytoryczny i konkretny i nie gada bzdur jak Wezgraj. Przecież "Gorszy Koszalin" nie ma żadnego zaplecza politycznego. Nie mają nigdzie swoich reprezentantów - ani w sejmiku, ani w mieście (3 radnych??), ani w powiedzie, nie wspomnę o kraju.. Wezgraj + Gorszy Koszalin = marazm, brak pomysłu na przyszłość, zacofanie Koszalina, brak inwestycji... Szkoda, że Kościńska nie weszła do II-giej tury zamiast tych z Gorszego Koszalina

#7 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:13:16

P.Wezgraj przewietrzy ratusz jak wygra w II turze,co wyjdzie na dobre.

#8 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:18:20

P.Wezgraj to jedyna szansa dla Koszalina,tylko on mógłby zmienić układy partyjno-towarzysko-rodzinne w ratuszu.

#9 Abo

Abo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:22:15

PIS-owcy nie będą przecież głosować na Jedlińskiego. Jeśli bedzie im się w ogóle chciało jeszcze głosować to Wezgraj wygra. I dobrze. Chociaż... miałem z nim kiedyś bezpośrednią styczność. To typ tzw. "mędrka" co to wszystkie rozumy pozjadał :-)

#10 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:28:06

PIS-owcy nie będą przecież głosować na Jedlińskiego. Jeśli bedzie im się w ogóle chciało jeszcze głosować to Wezgraj wygra. I dobrze. Chociaż... miałem z nim kiedyś bezpośrednią styczność. To typ tzw. "mędrka" co to wszystkie rozumy pozjadał :-)

#11 C-onan

C-onan

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:28:31

Dlaczego nie warto głosować na kandydata Wezgraja

W skrócie - bo nie będzie kasy na nic. Czy sie komuś podoba czy nie rządzi w kraju PO. Patrząc realnie zapowiada się, że jeszcze najbliższe wybory parlamentarne też wygra. Wygląda na to, że w sejmiku również będzie rządzić. Z prostej, chłopskiej logiki wychodzi jedno - jak wygra niezależny, odcięte będą wszystkie źródła finansowania. Skończy się kasa na drogi, szpitale, projekty rozwojowe, ekstra fundusze na cokolwiek. Już widzę jak taki Wezgraj, stara się w Warszawie lub Szczecinie o dodatkowe pieniadze na inwestycje. Smiechem go zabija. Przeciez dzielic je bedzie PO. Krotko go splawia słowami : "Wygral Pan, prosze pokazac jaki Pan skuteczny"
Tu nawet nie chodzi o Wezgraja, bo takie zasady dzialaja w kazdym przypadku. A mielismy tego przyklady wczesniej. Jak zaczynal Mikietyński, to sejmik był w rekach lewicy. I g... dostaliśmy. Albo wystarczy spojrzec na Bialograd, gdzie rzadzi PiS. Co mają? Zamykane oddzialy w szpitalu i dwie Biedronki. I tyle.

Nie twierdze, ze to dobrze, ale ze to brutalna rzeczywistosc. Jak sie nie ma zaplecza, to wiele sie nie zdziala. W polskiej rzeczywistosci to moze byc nawet gorzej, nie dosc ze nikt nie pomoze, to jeszcze bedzie przeszkadzac (no bo znowu beda wybory i trzeba ludziom pokazac, jak to zle wybrali.

Dlatego przy takiej ordynacji i takim ukladzie sil przecietny mieszkaniec miasta powinien schowac idealizm do kieszeni i postawic na koniunkturalizm. Jak rzadzi lewica, to glosowac na prezydenta z leicy. Jak PiS to na pisowca, jak Po to na kandydata PO. A jak sie jest niezaleznym, to lepiej dac sobie spokoj.

#12 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:31:26

Mam nadzieję,że sympatycy innych ugrupowań w II-giej turze wyborów na Prezydenta,głosować będą na P.Wezgraja.co leży w interesie wszystkich koszalinian a nie tylko w interesie jednej partii PO.

#13 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:36:38

Mam nadzieję,że sympatycy innych ugrupowań w II-giej turze wyborów na Prezydenta,głosować będą na P.Wezgraja.co leży w interesie wszystkich koszalinian a nie tylko w interesie jednej partii PO.

#14 adrianka

adrianka

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:40:20

Brawo,brawo c-onan,wyszło szydło z worka ,cała kasa dla PO.Jakim prawem ktoś chce zabrać im koryto i stanowiska w różnych spółkach i radach nadzorczych.Czy mało już było afer z PO w tle?

#15 Orełek

Orełek

Bywalec

• PipPipPip
  • 92 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 17:01:24

Widzę adrianka, że próbujesz zaklinać rzeczywistość, ale fakty są bardzo oczywiste. Dzisiaj Wezgraj nie ma zdolności koalicyjnej, więc głos na niego, bedzie głosem straconym dla Koszalina.

#16 xxxxxxxx

xxxxxxxx

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 17:38:25

3 nie dla Wezgraja które dyskwalifikują go z rządzenia:

1-brak zdolności politycznej czy po prostu ów zaplecza pokazuje że G... on zrobi dla Koszalina w Polsce.
2-urząd kanclerza PK odpowiada sekretarzowi w ratuszu !
3-wcześniej rządziło SLD i było widać co jest w Koszalinie, WIELKIE nic. Weszło PO które dużo rzeczy mogło zmienić na lepsze ale i tak patrząc jakiej przemiany Koszalin dokonał to tylko duży plus.

Do tego dochodzi jego alergia na sport i kasa zamiast na p.ręczną, koszykówkę i p.nożną, będzie szła w cholendarnych sumach na PK i na tą śmieszną kolejkę wąskotorową. Kasa w błoto. Może "Koszał" czy ten szynobus do Mielna nie były najbardziej opłacalne ale widać że próbują robić rzeczy które pozwolą uatrakcyjnić coraz bardziej Koszalin.

#17 C-onan

C-onan

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 17:49:10

Niestety, merytoryczne zainteresowanie kandydatami do władz samorządowych jest mizerne. Niestety, taka postawa rzutuje także na nasz wybór. Najczęściej idziemy do urny aby wypełnić "obywatelski obowiązek" a nie dokonać wyboru. Bo tak szczerze mówiąc nie mamy innej możliwości. Przecież głosujemy na podstawie medialnego przekazu wyzierającego z plakatów wyborczych. Czy ktoś uczestniczył w jakichkolwiek spotkaniach z kandydatami, w których prowadzona była merytoryczna dyskusja pomiędzy nimi? Nie znam takiego przypadku! Każdy z nich odwiedzał (albo i nie) wyborców poprzez spędzenie ich w jakiejś tam sali i opowiadał jaki to on będzie cudowny, jak go wybierzemy. No i tak właśnie wybieramy. Albo przez wybór negatywny (bo sam wolę kogokolwiek innego niż Rokaszewicza) albo patrząc na początek listy kandydatów.

Kolega "liść" z też z Jamna? ;)

#18 Combat1989

Combat1989

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 18:02:56

Mam nadzieję, że Ci co oddali głosy na PiS oddadzą teraz na pana Wezgraja. Skończmy w końcu z partyjniactwem w Koszalinie. Mam już dość ,,platoformy partyjnej''. Zbiera mi się jak patrze na te obrzydliwe bilbordy. Głosujmy na Wezgraja i zmieńmy miasto na lepsze a nie jak teraz stoimy w miejscu.

#19 Combat1989

Combat1989

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 18:03:55

Nie róbmy polityki i zagłosujmy na Pana Wezgraja!!!

#20 Pedro

Pedro

Swojak

• PipPipPipPip
  • 477 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 18:18:17

Głosik się wystraszył i tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować wynik wyborów w Koszalinie. :)
Ja powiem tak: mam nadzieję, że Koszalinianie wybiorą Wezgraja. Jedliński już miał swoja szansę, jakoś niespecjalnie z niej skorzystał. Poza tym, że zbombardował Koszalin swoim wizerunkiem na każdej latarni i bilbordzie. Nie jest to sztuką, gdy partia, w której jest, jest finansowana z budżetu państwa. Poza tym jego kandydatura to zwykłe partyjniactwo. Chyba już wszyscy mamy dosyć wojny polsko-polskiej... :unsure:

Wybiorą Wezgraja i co dalej ? Bez większości w radzie będzie mógł co najwyżej podłubać w nosie. Przy tym układzie tylko prezydent namaszczony przez PO cokolwiek będzie w stanie zrobić w mieście. Sorry ale taka prawda.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych