Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:23:58

Masakra co ten rowerzysta tam robił na przejściu dla pieszych i w dodatku na rowerze. Na przejściu dla pieszych się przechodzi przez jezdnię, rowerzyści mają ścieżki rowerowe i tylko tam mogą jeździć. Powinien zostać srogo ukarany. Wiele takich przypadków w Koszalinie i okolicy jest widocznych. Ulica Zwycięstwa , nowa ścieżka rowerowa a kretyn drugą strona zasuwa po chodniku dla pieszych, no bo jak takiego nazwać. Ale to tylko mała Polska i jej lud .................

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:56:27

Szkoda mi ludzi, którym się przytrafiają takie sytuacje. Nie życzę nikomu ale do wielu wypadków dochodzi przez głupotę samych ofiar. Ja również zauważam, że coraz więcej rowerzystów w Koszalinie łamie przepisy drogowe i zachowują się jakby zawsze mieli pierwszeństwo. Fakt jest taki, że w naszym mieście przybywa scieżek rowerowych ale niestety traktują oni to jako alternatywę chodnika. Mało tego mając ścieżkę rowerową jadą środkiem ulicy. A przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych, które nie jest przedłużeniem ścieżki jest nagminne. Nie pisałam oczywiście o wszystkich rowerzystach ale o przypadkach, które widziałam na własne oczy. Szkoda tylko, że przy takich wypadkach kierowca auta i tak zazwyczaj obrywa mimo tego, że jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:56:47

Gdyby rządzacy poszli po rozum do głowy i zalegalizowaliby jeżdzenie po pasach ja to jest zagranicą, to kierowcy bardziej by uważali na rowerzystów i nie było by takich wypadków.

#4 ~abc~

~abc~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:15:02

Rowerzysci zachowuja sie jak swiete krowy nie tylko na ulicach ale rowniez na chodnikach. A piesi to juz dla nich chodzace przeszkody.

#5 Tofik

Tofik

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:18:12

Potwierdza .czasami przez tych rowerzystów nie można iść spokojnie chodnikiem ,bo zaraz jedzie jakiś rowerzysta (niektórzy po chodnikach jadą szybko) i trzeba uważać ,bo dla rowerzysty to człowiek jest przeszkodą .Szkoda ,że nie ma mandatów dla rowerzystów za jeżdzienie po chodnikach dla pieszych (ścieżki rowerowe nie są to przez zemnie wliczane) i tego ,że ci na rowerach powinni tylko i wyłącznie jeździć po ulicy.

#6 ~Johnny~

~Johnny~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:42:02

Jeżdżę bardzo dużo na rowerze i jest to super sprawa, ale niestety muszę przyznać rację, że większość rowerzystów nie przestrzega przepisów, a przede wszystkim nie sygnalizuje zamiaru skrętu, jeździ bez oświetlenia, przejeżdża na pasach bez schodzenia z roweru, nie sygnalizuje włączania i wyłączania się do ruchu itd. ...Super, że jest coraz więcej rowerzystów, ale szanujmy się na drogach i po prostu jeździjmy ODPOWIEDZIALNIE! :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:48:06

Wielkie pretensje do rowerzysty, że jedzie po chodniku... a po czym ma jechać, jak po ścieżce rowerowej beztrosko spacerują sobie piesi??? Po ścieżkach rowerowych powinny jeździć rozpędzone walce i rozjeżdżać bezmózgich pieszych.

#8 Tommy36

Tommy36

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:09:29

Prawda jest taka że faktycznie rowerzyści już ostro przeginają.Dostali więcej praw i uważają się za nieśmiertelnych.Większe prawa nie oznaczają bezkarności ale niestety są traktowani po macoszemu i tak jakby przepisy ruchu drogowego ich nie dotyczyły.Policja też słabo ich karze,ale jak kierowca zrobi byle co to zaraz dostaje mandat.Rowerzyści bez światełek są wierczorem niewidoczni!!!Sam jestem kierowcą i chętnie ustępuję im pierwszeństwa ale jak mam ustępować czemuś czego nie widzę lub w momencie gdy ląduje mi czarny cień na masce??Litości!!!Ogarnijcie się rowerzyści!!!Komplet oświetlenia kosztuje 17 zł z bateriami a życia i zdrowia nie kupicie.

Dajcie mi i innym kierowcom się dostrzec a i my wam będziemy pomagać

Użytkownik Tommy36 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 23:10:26

#9 ~rower~

~rower~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 05:14:36

Gdyby rządzacy poszli po rozum do głowy i zalegalizowaliby jeżdzenie po pasach ja to jest zagranicą, to kierowcy bardziej by uważali na rowerzystów i nie było by takich wypadków.

inaczej nie mozna napisać JESTEŚ deb***EM

#10 ~tytyryty~

~tytyryty~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:08:44

Rowerzysci zachowuja sie jak swiete krowy nie tylko na ulicach ale rowniez na chodnikach. A piesi to juz dla nich chodzace przeszkody.

tak samo jak kierowcy !!

#11 ~asdf~

~asdf~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:33:53

Dla dobra rowerzystów lepiej żeby tak nie było. Niestety polscy rowerzyści mają mylne wyobrażenie, że samochód potrafi wyhamować z 50km/h do 0 na 10 metrach. A prawda jest taka, że potrzebuje 25 metrów i to na suchym asfalcie.. Więc gdyby te przepisy zmienić tak jak piszesz to rowerzyści padaliby jak muchy (chociaż pewnie po kilkudziesięciu zgonach reszta nauczyła by się praw fizyki).

#12 ~J1946~

~J1946~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:43:18

tak samo jak kierowcy !!

z ta tylko drobna roznica,ze kierujacy samochodem raptownie,niczego nie syglizujac,maksymalnie rozpedzony nie wpada na np.sciezke rowerowa.a wjezdzanie rozpedzonyh rowerzysow na przejscia dla pieszych chociaz zabronione jest u Was na
porzadku dziennym i nie ma co zwalac winy na kierujacych samochodami bo nawet nie dajecie nam szansy zeby zatrzymac w takim przypadku auto.zycze milych jazd i wiecej emptii.

#13 ~Gościu Z rowerja~

~Gościu Z rowerja~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:47:13

Dziwią mnie co nie które komentarze . Żeczywiscie rowerzysta dostał wiecej przywilejów ale to nie znaczy żeby pakować wszystkich do jednego worka . Sam miałem wielokrotnie przypadki wymuszanie przez kierowcę przejazdu przez przejścia oznakowane dla rowerzystów . A co do chodników jeśli czerwone jest dla rowerów to piesi nie powinni sie tam ładować gdy zadzwonisz dzwonkiem to jeszcze cie wyzywają i straszą .

#14 ~Krzysztof~

~Krzysztof~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:51:35

Akurat przechodziłem obok miejsca zdarzenia.

Było już ciemno, mżyło. Kierowca prawdopodobnie zobaczył rowerzystę w ostatniej chwili. Prawda jest taka, że jadąc samochodem Młyńską w taką aurę i o takiej porze, mijając światła samochodów,  pieszych bez odblasków i rowerzystów bez świateł najzwyczajniej w świecie nie widać do ostatniej chwili. 

#15 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:42:37

Gonic tych nienormalnych na 2 kołach z ulic i drog bo to tylko zagrozenie dla wszystkich. U nas nie ma gdzie jezdzic na rowerach. To nie niemcy czy holandia gdzie wszystko jest przystosowane. Bezmyslne małpy albo potracaja pieszych albo wpadaja pod samochody. Niech ida do pracy. Zarobia pare groszy i kupia sobie samochod.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:46:23

na tym filmiku faknie widac, jak obsługa karetki "rwie się", by jak najszybciej przetransportować rannego do szpitala.... spacerkiem, powoli..... przecież zdążymy....!

#17 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:00:03

Dziwią mnie co nie które komentarze . Żeczywiscie rowerzysta dostał wiecej przywilejów ale to nie znaczy żeby pakować wszystkich do jednego worka . Sam miałem wielokrotnie przypadki wymuszanie przez kierowcę przejazdu przez przejścia oznakowane dla rowerzystów . A co do chodników jeśli czerwone jest dla rowerów to piesi nie powinni sie tam ładować gdy zadzwonisz dzwonkiem to jeszcze cie wyzywają i straszą .

I mają rację bo sam kolor nawierzchni nie robi z niej znaku drogowego. Patrz na kreski na znakach pionowych.

#18 ~kierowco-rowerzysta~

~kierowco-rowerzysta~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:16:09

Już parę razy skasowałabym rowerzystę w tamtym miejscu. Wyskakuje z parku, wskakuje na pasy z rozpędu nawet nie wiem czy patrzy czy nic nie jedzie. Mają szczęście ze ja patrzę. Jeżdżę też często rowerem i zatrzymuje się przed każdym i pasami, na chodniku ostrożnie mijam pieszych, a jak mam ścieżkę to nią jadę. Ile razy już widziałam w nocy rowerzystę jadącego po złej stronie drogi, na odcinku od torów na szczecińskiej do Starych bielic. I co z tego że ma światło jak jest ciemno, deszcz pada i g. widać. A po drugiej stronie na całej długości jest piękna, wyasfaltowana ścieżka...

#19 ~nikt~

~nikt~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:52:06

Masakra co ten rowerzysta tam robił na przejściu dla pieszych i w dodatku na rowerze. Na przejściu dla pieszych się przechodzi przez jezdnię, rowerzyści mają ścieżki rowerowe i tylko tam mogą jeździć. Powinien zostać srogo ukarany. Wiele takich przypadków w Koszalinie i okolicy jest widocznych. Ulica Zwycięstwa , nowa ścieżka rowerowa a kretyn drugą strona zasuwa po chodniku dla pieszych, no bo jak takiego nazwać. Ale to tylko mała Polska i jej lud .................

no tak, miał sprawę na Młyńskiej , a według ciebie powinien pojechać na Zwycięstwa bo tam jest ścieżka rowerowa, gratuluję inteligencji ;)

#20 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:54:29

z ta tylko drobna roznica,ze kierujacy samochodem raptownie,niczego nie syglizujac,maksymalnie rozpedzony nie wpada na np.sciezke rowerowa.a wjezdzanie rozpedzonyh rowerzysow na przejscia dla pieszych chociaz zabronione jest u Was na
porzadku dziennym i nie ma co zwalac winy na kierujacych samochodami bo nawet nie dajecie nam szansy zeby zatrzymac w takim przypadku auto.zycze milych jazd i wiecej emptii.

w jakim kraju ty mieszkasz ???

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odszkodowania, odszkodowania powypadkowe, pieniądze za wypadek, odszkodowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych