Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 08:36:03

Sam kiedyś myślałem o takim interesie, bywając w Niemczech proponowano mi ,żeby w Polsce zbudować taką fabryczkę do utylizacji opon i nie tylko. Bo przeciez pod pokrywką opon można też różne inne brudy zwozić i je tutaj utylizować, a mają tego nie mało. Jeszcze dają dużą kasę za to wszystko. Gmina sama powinna się tym zainteresować i robić kokosy, ludzi zatrudniać ,ale tam nie ma kto myśleć, stała pensja.Dzisiaj Unia daje dofinansowanie do ekologicznych pomysłów i to jest dobry sygnał dla Wójta, żeby skorzystać z tej szansy. Zobaczcie jakie pieniądze można znależć na wysypisku, ile można uzyskać ciepła i innych surowców wturnych, a ile ludzi by miało prace. Jestem już emerytem, ale sprawa jak rozwiązać bezrobocie w mojej Ojczyznie jest mi bliska sercu, ciągle piszę o tym i podpowiadam naszym decydentom jak pomóc, żeby ludziom żyło się lżej.Pozdrawiam

#2 ~czyste powietrze~

~czyste powietrze~
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 16:09:49

http://mosina.blox.p...LARNI-OPON.html

#3 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 16:11:41

Pseudo fachowcy bez pieniedzy. Moze sie tak skonczyc ze powstania halda opon ktora pozniej przez "przypadek" sie spali. Ludzie uwazajcie!!!

#4 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 16:32:17

http://poznan.gazeta...nska_wode_.html

#5 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 14:29:20

polecam ciekawa lekture:
http://www.24kurier....od-zlotej-gory-

#6 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2012 - 12:30:04

http://mosina.blox.p...-TELEWIZJI.html
po obejrzeniu tylko idiota bedzie za

#7 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 15:25:29

skoro ludzie nietom chcą to poco ich na siłę wójt uszczęśliwia

#8 Tomasz Kotowski - Ekolog

Tomasz Kotowski - Ekolog

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 20:51:29

A ludzie to kto? Ty i dwaj koledzy z ławki przed spożywczakiem?

#9 Tomasz Kotowski - Ekolog

Tomasz Kotowski - Ekolog

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 21:06:51

Tymczasem procesy pirolizy nie jest procesem recyklingu ................ Recykling opon może polegać np. na bieżnikowaniu, wulkanizacji opon lub na ich produkcji z metalu, granulatu elastomerycznego i sadzy uzyskanej z przerobu zużytych opon.

Zakład przekształcający termicznie odpady to spalarnia (art. 3 ust 3 pkt.17 ustawy o odpadach)

Odnoszę wrażenie, że albo ustawa jest kulawa albo ktoś coś pomieszał. Pyroliza to zgazowywanie w środowisku beztlenowym. Nie jest to zatem spalanie - bo spalanie to utlenianie........
Miałem okazję poznać tę technologię, jest opatentowana i dostała nawet dotację z PARP'u.
Generalnie nie szkodzi środowisku i jest bezpieczna, tym bardziej że wcale nie musi przetwarzać opon a może przetwarzać plastiki odpadowe poza chloronośnymi.......
Jest to jak najbardziej recykling bo słowo to nie oznacza przerobienie produktu na produkt tylko odzysk surowców w celu przetworzenia na inne lub podobne produkty a tu opona jest przetwarzana na surowce z których robi się opony a "odpadem" produkcyjnym przy tym jest diesel - czyli olej napędowy...... Jest to zatem nie dość że recykling to jeszcze produkcja antyimportowa......czysta ekologicznie.

#10 ~też ekolog~

~też ekolog~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2013 - 12:23:39

Teoria teorią, a z praktyką różnie bywa (karol pięknie to przedstawił). Panie Tomuś, to może walnąć sie z tym pomysłem do zachodnich sąsiadów, oni są bogatsi i bardziej niż nas stać ich bedzie na te "recyklingowane" produkty.
U nas nikt tego nie kupi - wszechobecna bieda. Ale oni tego nie chcą, bo wiedzą czym to śmierdzi.
Generalnie, wiadomo że w dzisiejszej dobie takie działania są nieodzowne, ale co do lokalizacji, to już chyba problem. Należy wyszkuiwać takich (lokalizacji), które nie bedą w kolizji z szeroko rozumianym środowiskiem, a odłogów ci u nas dostatek.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:10:28

...... no i poszło dzisiaj z dymem 4000 szt. opon (w Krakowie). Problem utylizacji-recyklingu sam się rozwiązał, hi, hi

#12 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 18:47:02

Sam kiedyś myślałem o takim interesie, bywając w Niemczech proponowano mi ,żeby w Polsce zbudować taką fabryczkę do utylizacji opon i nie tylko. Bo przeciez pod pokrywką opon można też różne inne brudy zwozić i je tutaj utylizować, a mają tego nie mało. Jeszcze dają dużą kasę za to wszystko. Gmina sama powinna się tym zainteresować i robić kokosy, ludzi zatrudniać ,ale tam nie ma kto myśleć, stała pensja.Dzisiaj Unia daje dofinansowanie do ekologicznych pomysłów i to jest dobry sygnał dla Wójta, żeby skorzystać z tej szansy. Zobaczcie jakie pieniądze można znależć na wysypisku, ile można uzyskać ciepła i innych surowców wturnych, a ile ludzi by miało prace. Jestem już emerytem, ale sprawa jak rozwiązać bezrobocie w mojej Ojczyznie jest mi bliska sercu, ciągle piszę o tym i podpowiadam naszym decydentom jak pomóc, żeby ludziom żyło się lżej.Pozdrawiam

Witam co prawda temat jest stary jednak może zechciał by Pan Ryszard omówić temat w tym celu podaje @

tomasz.herman2@wp.pl

#13 Ivy90

Ivy90

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:25:15

Wielkie dzięki za informacje. Na pewno mi się one przydadzą :)

#14 Karter4

Karter4

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 16:15:37

Poszperajcie w Sieci w tej sprawie. Z całą pewnością coś się znajdzie.

#15 PawelDudek

PawelDudek

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 20 grudzień 2018 - 15:27:21

Ja się nie znam na tym obszarze tematycznym. Nie będę w stanie pomóc.

#16 ~głos z Drawska~

~głos z Drawska~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 21:34:14

W tamtym roku, w Mielenku Drawskim, w  Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zapaliły się (same ?!) śmieci  wielkogabarytowe....paliło się 8 dni, pomimo telefonów mieszkańców o czarnym dymie i strasznym smrodzie decydenci Straży Pożarnej pozwolili, żeby śmieci (guma, plastik) dopalały się ponad tydzień zatruwając środowisko. Zdrowie mieszkańców też mieli w głębokim poważaniu....pozwolili dopalić się śmieciom i tym samym hałda , bez żadnych kosztów sortowania i wywozu , zniknęła.....co tak naprawdę zostało tam spalone - nikt nie wie, kto na tym zarobił - ? W tym czasie w całej Polsce dochodziło do podobnych przypadków samozapaleń (!)...zostało skażone środowisko... a miało być tak pięknie, czysto , bezpiecznie , ekologicznie....a stało się jak zwykle.....

#17 mirek443

mirek443

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 06 luty 2019 - 15:30:14

Ten temat na pewno jest bardzo ciekawy.Moim zdaniem dużo osób powinno tym całym tematem się zainteresować.

jota.net.pl

#18 krimmoor

krimmoor

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 08 luty 2019 - 18:04:36

Ja się raczej słabo na tym znam. Nie będę w stanie pomóc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych