Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

zamek świdwin

zamek świdwin ośrodek kultury informacja turystyczna

276 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~fedrek~

~fedrek~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 14:30

To postanie bylo w bialogardzie czy swidwinie ???????????????

#22 andzia88

andzia88

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 15:02

Połowa z wymienionych pkt. wcale się nie odbyła, pieniądze zniknęły. Jakieś czary... :)

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 21:42

W zeszłym tygodniu miałem okazję osobiście poznać dyrektora Kurka. Powiem szczerz ,cenie go jako osobę prowadzącą chór, ale do roli  osoby zarządzającej taką instytucją jak ŚOK, to trochę mu brakuje. Piszę to bez żadnej złośliwości. Staram się jedynie wyrazić to, o czym wszyscy wiedzą, a nikt głośno nie mówi. Nie mam pojęcia czym kierował się burmistrz, a tym bardziej dziwi mnie, że takie stanowisko obsadził bez konkursu. Miał prawo, ale musiał też się liczyć, że działając w ten sposób, bierze na siebie odpowiedzialność za stan świdwińskiej kultury. A jaki jest obecnie ten stan.  W zamku zapanował zastój, a może i regres. Kalendarz imprez skurczył się do minimum, a do rangi wydarzeń kulturalnych urosły...  np. uroczystości z okazji "Wyzwolenia Świdwina". Poważniejsze imprez albo w ogóle się nie odbywają,albo ich poziom dalece odbiega od standardów innych miast, i, co zrozumiałem, spotyka się z małym zainteresowaniem. Tumiwisizm osiągnął ostatnio szczyt. Osoba odpowiedzialna za promocję nawet nie raczyła poinformować o odwołaniu (?) ogólnopolskiej imprezy, na którą przyjechało kilkadziesiąt osób. Jak będą one wspominać nasze miasto? Na pewno ciepło.  Osobny temat stanowią komnaty. Otwierane z wielką pompą, przy udziale świdwińskich notabli, okazały się nie wypałem. Jedynym widocznym efektem tej kilkuletniej pracy jest... zorganizowanie wystawy modeli zaprzęgów konnych!

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 21:52

Mirosław niedotyczy radzi: ryba zawsze psuje się od głowyryba%2Bpsuje%2Bsi%25C4%2599%2Bod%2Bg%25C

.

#25 ~wisdomca~

~wisdomca~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 21:57

W zeszłym tygodniu miałem okazję osobiście poznać dyrektora Kurka. Powiem szczerz ,cenie go jako osobę prowadzącą chór, ale do roli  osoby zarządzającej taką instytucją jak ŚOK, to trochę mu brakuje. Piszę to bez żadnej złośliwości. Staram się jedynie wyrazić to, o czym wszyscy wiedzą, a nikt głośno nie mówi. Nie mam pojęcia czym kierował się burmistrz, a tym bardziej dziwi mnie, że takie stanowisko obsadził bez konkursu. Miał prawo, ale musiał też się liczyć, że działając w ten sposób, bierze na siebie odpowiedzialność za stan świdwińskiej kultury. A jaki jest obecnie ten stan.  W zamku zapanował zastój, a może i regres. Kalendarz imprez skurczył się do minimum, a do rangi wydarzeń kulturalnych urosły...  np. uroczystości z okazji "Wyzwolenia Świdwina". Poważniejsze imprez albo w ogóle się nie odbywają,albo ich poziom dalece odbiega od standardów innych miast, i, co zrozumiałem, spotyka się z małym zainteresowaniem. Tumiwisizm osiągnął ostatnio szczyt. Osoba odpowiedzialna za promocję nawet nie raczyła poinformować o odwołaniu (?) ogólnopolskiej imprezy, na którą przyjechało kilkadziesiąt osób. Jak będą one wspominać nasze miasto? Na pewno ciepło.  Osobny temat stanowią komnaty. Otwierane z wielką pompą, przy udziale świdwińskich notabli, okazały się nie wypałem. Jedynym widocznym efektem tej kilkuletniej pracy jest... zorganizowanie wystawy modeli zaprzęgów konnych!

Na początku był jeden (podobno), teraz już kilkadziesiąt osób, w następnym wpisie okaże się, że było ich kilkuset. Ploty, ploty, ploty. 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 05:46

Z tego co wiem na imprezę przyjechało kilka osób, ale tylko jedna narobiła w ŚOK-u rabanu. 

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 10:21

I dobrze,bo to co się tam dzieje (a raczej nie dzieje) przechodzi ludzkie pojęcie.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:09

Ponoć obecny dyrektor był rekomendowany przez byłego dyrektora.Miał mu też pomóc w pracy przez pewien okres, a przy okazji w stworzonym przez siebie i dla siebie "muzeum" został "kustoszem.Trudno jest rozstać się z łatwymi pieniążkami.Jak długo jeszcze będzie trwać ta sytuacja?Gdzie jest burmistrz i radni? 

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:10

Cała kasa idzie na dom kultury prowadzony przy kościele. Tam są głosy i tam idą pieniądze. Cała reszta się nie liczy. Młodzi zawsze mogą pić piwo w bramach, a starsi posiedzieć przed telewizorem i oglądać TVN.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 07:07

Gość wygląda jak palacz co  ;)

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:02

Dotacja z budżetu miasta dla zamku w rok 2012 ( wg. sprawozdania finansowego) wyniosła 1.283. 246, 00 zł. W roku 2013 (wg. planu finansowego) dotacja utrzymana będzie na podobnym poziomie. Taka kasę wydaje się na organizację tych imprezy:

1.

Spotkania

opłatkowe

-.

2.

Kolędowanie na zamku

3.

Poniedziałki

z Zumbą

4.

Choinka dla dzieci

5.

„Artystyczne spotkanie pokoleń na zamku”

IX Kabareton

XXI Finał

WOŚP

- koncert orkiestry dętej, ogniska muzycznego, zespołów tanecznych, licytacje;

- koncert zesp. „Nadmiar” , zesp. „Heaven”.

Koncert zespołu „PKS TRIO”

- koncert swingowo-jazzowy

1. Spektakle teatralnedla dzieci i młodzieży
  1. - trzy spektakle teatralne
  1. Narodowy Teatr z Wrocławia
  2. „Poznajemy rycerskie rzemiosło”

- strzelanie z łuku i kuszy

Kino „Zamek”

12.

„Pożegnanie choinek”

13.

Spektakl „Czerwony Kapturek”

14.

Edukacyjny teatr magii

15.

Koncert rokowy pod hasłem „Pomóż”

16.

Koncert -

na „Walentynki”

17.

Koncert -

Agnieszka Wajs Quintet

18.

XXI „Kaziuki wileńskie”

.

19.

68. rocznicanzwycięskich Walk o Świdwin

20.

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorskii Mały Konkurs Recytatorski

21.

„Pstrąg Regi”

22.

Przegląd Zespołów Rockowych „Teraz my”

23.

Konkurs recytatorski:

„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

24.

Andrzej Grabowski w widwińskim zamku

25.

Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

26.

Święto Konstytucji

3 Maja

27.

Powiatowy Przegląd Zespołów Teatralnych

28.

Festyn „Rybka”

29.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

30.

Wojewódzkie Prezentacje Amatorskich Zespołów Teatralnych

31.

„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

32.

Wojewódzki Przegląd Twórczości Zespołów

Plastycznych Dzieci i Młodzieży

33.

Dzień Kultury Kresowej

34.

Dni Świdwina

35.

Wici przedbitewne

36.

45. „Bitwa o krowę”w Białogardzie

37.

Piknik kresowy

„Powitanie lata”

38.

Koncert Chóru Polonijnego

39.

Wakacje w Świdwinie

40.

Projekt EXPLOZJA DŹWIĘKU

41.

74.rocznica wybuchu II wojny światowej

42.

Dzień Działacza Kultury

43.

Jubileusz XX-lecia Świdwińskiej Orkiestry Dętej

44.

Konkurs Piosenki i Poezji Lwowskiej

45.

Konkurs poetycki „O Złoty Szczebel Baszty”

46.

Konkurs poetycki „O Złoty Gont”

47.

44.Ogólnopolski Konkurs im. J. Śpiewaka i A. Kamieńskiej

48.

95. Rocznica Odzyskania Niepodległości

49.

Wieczór pieśni legionowej

50.

Koncert

Mikołajkowy

51.

Konkurs fotograficzny „Świdwin w czterech porach roku”

52.

Świąteczny koncert kolęd

Szanowny czytelniku,  jesteś zadowolony z oferty kulturalnej?

#32 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:18

Przecież ta dotacja to nie jest tylko na imprezy! ludzie!!! to jest na utrzymanie całego budynku - ogrzewanie, światlo itp., na remonty, utrzymanie biblioteki w tym zakupp ksiązek, pensje, itp.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:38

Pewnie, szczególnie na pensję kustosza komnat muzealnych.

#34 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 12:54

Macie racje. Często jeżdżę po innych miastach i w porównaniu do nich nasze miasto wypada bardzo słabo. Oferta kulturalna jaką proponuje nam UM zatrzymała się na latach 90. Należę do ludzi, którzy pamiętają lata tzw. PRL-u. Wtedy działo się nieporównywalnie więcej. Jak dziś patrzę na puste tablice, na których nie wiszą żadne afisze, to ze smutkiem wspominam tamte czasy.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 13:37

Szczytem bezczelności jest umieszczanie na tablicach ŚOK-u afiszy z imprezami jakie odbywają się w innych miastach. To trzeba mieć tupet. Krew mnie zalewa!

#36 ~świdwinianin~

~świdwinianin~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 17:41

Masz może na myśli to, że burmistrz w ramach oszczędności zabrał bibliotece pieniądze na zakup nowych pozycji książkowych?

nowych książek akurat jest dużo ale atmosfera jaka tam panuje to aż się odechciewa tam chodzić. ja na przykład przestałem tam chodzić bo czuję się tam niekomfortowo. myślę że każdy człowiek zasługuje na szacunek i ludzkie traktowanie a nie na chamskie odzywki i krzywe spojrzenia. byłem z dwa miesiące temu oddałem książki i żegnam bo nie będę sobie krwi psuć. nie wiem czy to musi być regułą w świdwinie że im starszy pracownik to bardziej niemiły dla klientów. no przykre.

#37 ~krwisty~

~krwisty~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 18:35

Szczytem bezczelności jest umieszczanie na tablicach ŚOK-u afiszy z imprezami jakie odbywają się w innych miastach. To trzeba mieć tupet. Krew mnie zalewa!

A ile litrow ci ubylo ???

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 21:02

Zapraszamy do Drawska

sztukaterie-info-2.jpg

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 21:59

Przecież ta dotacja to nie jest tylko na imprezy! ludzie!!! to jest na utrzymanie całego budynku - ogrzewanie, światlo itp., na remonty, utrzymanie biblioteki w tym zakupp ksiązek, pensje, itp.

No ale za te wypłaty trzeba coś robić. A tu ponad milion złotych idzie na organizacje choinki, wieczoru kolęd, pastorałek,  Grabowskiego, capstrzyku na 1 września czy 11 listopada itp. To chyba letkie przegięcie

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2013 - 06:29

Forma posta pozostawia trochę do życzenia, ale z treścią się zgadzam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zamek, świdwin, ośrodek kultury, informacja turystyczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych