Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zaparcia w ciąży

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Elv~

~Elv~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 13:04:03

Hej, mam pytanie, do mam albo do kobiet w ciazy. Czy mialyscie / macie problemy z zaparciami? Bardzo mnie mecza od niedawna, już sama nie wiem co jesc, a czego nie. Co moge, czego nie moge... no bo w ciazy wiadomo ze trzeba uwazac...

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 15:26:52

Udaj się do lekarza.

Na forum raczej nie specjalistów, a lekarz się na tym zna.

Lepiej dmuchać na zimne, niż potem żałować.

#3 ~Patryka~

~Patryka~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 17:21:35

Zapytaj ginekologa, ja najpierw niby probowalam znanych mi domowych sposobów chociażby suszone śliwki, picie kefiru, maślanki ale nic nie działało, wtedy właśnie ginekolog polecił mi czopki bezpieczne dla kobiet.

#4 ~gwina~

~gwina~
  • Goście

Napisano 01 październik 2016 - 18:43:05

w ciąży zaparcia to paskudny kłopot, winne są hormony a potem też ucisk na jelita, mi ginekolog poleciała dicopeg 10g w razie zaparć a co do jedzenia to wszystko można jeść ale z umiarem oczywiście, no i wiadomo lepiej nie jeść w tym czasie surowego mięsa czy owoców morza

#5 ~lekarz~

~lekarz~
  • Goście

Napisano 01 październik 2016 - 20:26:28

to po co sie zapieracie ?

TRZEBA  bylo nie bzykac

#6 ~merka~

~merka~
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 14:00:45

Elv, ja też gdy byłam w ciązy miałam ogromny problem z zaparciami :( na szczęście mój ginekolog polecił mi czopki eva/qu które są bezpieczne dla kobiet w ciązy i co ważne działają szybko bo w ciagu 15min od aplikacji

#7 ~esmena~

~esmena~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2017 - 02:27:25

w ciązy takie problemy należy konsultować z lekarzem. mój gin zalecił stosować jedną saszetkę dicopegu 10g dziennie i jedzenie błonnika

#8 ~kejolka~

~kejolka~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 02:31:05

Ja co chwilę w ciązy miałam problemy z zaparciami. Rodzinny kazał mi w takich przypadkach stosować dicopeg 10g, bo nie ingeruje w organizm , nie podrażnia też jelit

#9 grazyn_ka

grazyn_ka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:05:13

w ostatnim etapie ciązy bylam chyba ze trzy razy w szpitalu twierdzac ze to juz czas :) zaprcia byly tak silne, ze naprawde bylo ciezko. Prowadzaca ciaze tez polecila mi dicopeg 10g naprawde szybko przynosi ulge

#10 ~Aneta G.~

~Aneta G.~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:50:18

W ciąży bez żadnych obaw można stosować czopki Eva/qu, o których już pisałyście, bo się nie wchłaniają, nie przeczyszczają, działają tylko i wyłącznie miejscowo, wywołują fizjologiczne wypróżnienie. Ja takie stosuję i szybko mi pomagają, po 10 minutach od aplikacji pozbywam się problemu.

#11 filo

filo

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 30 wrzesień 2019 - 22:07:50

Magnez brać, śliwki jeść albo zalać na noc wodą i to wypić. Tylko dobrze to z lekarzem uzgodnić, bo nie wszystkie kobiety mogą. Tutaj http://longevitas.pl...acja-ojca-beno/

pisali o soli magnezowej takiej, można sobie stopki moczyć, to pomoże i jego poziom wyrównać i tez się zrelaksować.

#12 graczek80

graczek80

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 30 październik 2019 - 12:37:06

siemię lniane dodawane do jedzenia oraz zadbać o odpowiednią ilość ruchu:)

-----------------

https://best-med.pl/nefrologia

Użytkownik graczek80 edytował ten post 30 październik 2019 - 12:37:22

#13 Malinka2

Malinka2

Znajomy

• PipPip
  • 28 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 21:44:48

Warto o siebie dbac w czasie ciazy - dolegliwosci bywaja rozne.  Warto tez wykonywac badania prenatalne - dzieki nim stan zdrowia naszego maluszka bedzie pod kontrolą No a w razie komplikacji zdrowotnych bedziemy mogli je wykryc na czas i zareagowac.Tutaj http://badanieprenatalne.com/

dowiecie sie wiecej na temat takich badan- czym one sa, jakie oraz dlaczego warto je wykonywac :)

#14 ~betka~

~betka~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 19:49:13

ja trochę zmienilam diete i to dużo pomogło, bo zaparcia nie byly tak częste. zdarza mi sie też wziąć czopka eva qu - pomaga po 10 minutach i jest w 100% bezpieczny dla malenstwa

#15 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 15:45:37

ja trochę zmienilam diete i to dużo pomogło, bo zaparcia nie byly tak częste. zdarza mi sie też wziąć czopka eva qu - pomaga po 10 minutach i jest w 100% bezpieczny dla malenstwa

trzeba się ratować, żeby nie dopuścić do hemoroidów, te czopki przydadzą się też po porpdzie, przy pierwszych wypróżnieneich, jako mama już po jakimś doświadczeniu podpowiem, ze tez są evaqu bambini dla dzieci, co prawda nie dla maluszków takich małych, ale już np u dwulatka można z powodzeniem stosować i również bardzo dobrze się sprawdzają. 

#16 ~lekarz czystego sumienia~

~lekarz czystego sumienia~
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 17:29:54

trzeba bylo sie wczesniej zapierac

#17 ~gunia~

~gunia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 20:20:55

W ciąży bez żadnych obaw można stosować czopki Eva/qu, o których już pisałyście, bo się nie wchłaniają, nie przeczyszczają, działają tylko i wyłącznie miejscowo, wywołują fizjologiczne wypróżnienie. Ja takie stosuję i szybko mi pomagają, po 10 minutach od aplikacji pozbywam się problemu.

lekarz też ostatnio wspominał mi o tych czopkach, więc na pewno wypróbuję, bo już nie mam sily walczyć domowymi sposobami

#18 ~ale jaia jag bereti~

~ale jaia jag bereti~
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 06:56:04

lekarz też ostatnio wspominał mi o tych czopkach, więc na pewno wypróbuję, bo już nie mam sily walczyć domowymi sposobami

a wszystkiemu winny ten czopek

#19 ~Wiola~

~Wiola~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 15:53:06

Ja w ciąży przez kilka miesięcy używałam tych czopków, bardzo mi pomagały. 

#20 ~bolczyk~

~bolczyk~
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 18:27:58

A trzeba bylo siem wczesniej zapierac to i zaparc bys nie miala

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych