Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ZORD - Koszalin

2136 odpowiedzi w tym temacie

#2041 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 22:32:43

Pozdrawiam Pana Wojewódzkiego:) bardzo sympatyczny człowiek.Egzamin zdany za 1 razem.

Jakbyś oblał, też byś go tak chętnie pozdrawiał?

#2042 ~endaimemassa~

~endaimemassa~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 17:40:23

Jakbyś oblał, też byś go tak chętnie pozdrawiał?

Ale nie oblałam.. co by było gdyby.... tego nie wiem

Zdałam, bo nie zrobiłam żadnego błędu i nie było za co oblać.

#2043 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:52:43

logo.gif

#2044 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 01:03:59

Od 2016 roku wejdą w życie nowe przepisy dla młodych stażem kierowców

Ograniczenia prędkości, zielone listki na szybach, kursy doszkalające i dwuletni okres próbny – to tylko najważniejsze zmiany, na które muszą przygotować się młodzi kierowcy.

Nowe przepisy wejdą w życie za ponad dwa lata. Egzaminatorzy, instruktorzy i kursanci mówią zgodnie: - To dobry pomysł.

MŁODZI POJADĄ WOLNIEJ

Według przepisów, które wejdą w życie 4 stycznia 2016 roku, świeży kierowca nie będzie mógł jeździć szybciej niż 100 km/h i to tylko po autostradzie lub dwujezdniowej ekspresówce, bo w terenie zabudowanym ograniczenie to wyniesie 50 km/h bez względu na to co mówią znaki. Poza obszarem zabudowanym będzie mógł jechać 30 kilometrów szybciej. I tak przez pierwszych osiem miesięcy od zdania egzaminu.

LISTEK NA SZYBIE

Na szybach aut pojawi się też popularny niegdyś na polskich drogach znak rozpoznawczy młodszych stażem kierowców - zielony listek. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z motoryzacją będą mogły kierować wyłącznie pojazdem oznakowanym z tyłu i z przodu okrągłą nalepką z zielonym symbolem liścia klonowego na białym tle. Ten wymóg również będzie obowiązywał przez pierwsze osiem miesięcy okresu próbnego.

– Nie widzę problemu - twierdzi Anna Drzazga, która w najbliższy czwartek przystąpi do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B. - Nie jestem doświadczonym kierowcą, a taki zielony listek sprawiłby, że inny użytkownicy dróg zwracaliby większą uwagę na początkujących – wyjaśnia.

Podobnego zdania jest Piotr Rogula z Rajdowej Szkoły Jazdy z Kielc. – To nie jest zły pomysł, ale zawsze są dwie strony medalu. Z jednej strony możemy rozpoznać początkującego kierowcę i zwrócić na niego szczególną uwagę. Z drugiej strony nie jestem pewien, czy niektórzy nie będą wykorzystywać tego, że jedzie za nimi początkujący kierowca. Auto z takim listkiem będzie łatwe do zidentyfikowania przez tzw. łowców odszkodowań – mówi Rogula.

LEPIEJ NIE JEŹDZIĆ ZBYT SZYBKO

Nowością będzie też przepis o karze za poważne naruszenia kodeksu drogowego. Jeżeli w trakcie trwania okresu próbnego kierowca dostanie dwa mandaty lub wyroki sądowe, starosta będzie mógł wydać decyzję o przedłużeniu tego okresu o kolejne dwa lata.

– Jestem jak najbardziej za takim ograniczeniem, ale podejrzewam, że będzie to martwy przepis. Młodzi kierowcy starają się jeździć tak, jak inni użytkownicy dróg. Nie chcą być zawalidrogą, zwłaszcza, że poszanowanie dla ograniczeń prędkości jest u nas nikłe – prognozuje Piotr Rogula.

Wdrażane w 2016 roku prawo przewiduje również dodatkowe szkolenia teoretyczne i praktyczne, które młodzi kierowcy będą zobowiązani odbyć w ciągu kilku pierwszych miesięcy po otrzymaniu prawa jazdy.

KIEROWCA, ALE NIE ZAWODOWY

Nowa ustawa wprowadza również ograniczenie możliwości stania się zawodowym kierowcą tuż po egzaminie. Karencja, podobnie jak w przypadku prędkości i zielonego listka, wyniesie osiem miesięcy. – Takie ograniczenie to dobry pomysł – ocenia Sławomir Klamka, który prowadzi w Jędrzejowie Szkołę Jazdy "U Sławka". - Początkujący kierowca nie ma wprawy w poruszaniu się w zmożonym ruchu, nie ma świadomości czyhających na drodze zagrożeń – wyjaśnia.

Autor: Karol Biela

#2045 ~ZORDziak~

~ZORDziak~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 02:33:53

Ole ! ZORDzie kocham cię ! Tobie oddam serce swe ! Serce - swoje jedyne, oddam, swojej robocie !

#2046 ~Gregor~

~Gregor~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 06:50:21

Witam! 12.08 zdałem za 2 podejściem ,za pierwszym oblałem na łuku (nie zmieściłem się w kopercie)ewidentny mój błąd,drugi raz był praaaawie  bez problemowy ,plac,miasto powrót do zordu tylko jeden błąd(nie zatrzymanie w wyznaczonym miejscu-miało być na wysokości drzewka a zatrzymałem się metr przed nim). Jazda w/g mojej oceny była płynna ,samochód nie zgasł ani razu ,po zaparkowaniu prostopadłym usłyszałem <czy zakończył pan parkowanie>?,zapaliła się czerwona lampka-wsteczny kilka centymetrów korekty odpowiadam <teraz tak>,< kontynuujemy egzamin>usłyszałem i pojechaliśmy dalej.Teraz tak się zastanawiam czy bez korekty parkowanie było by zaliczone :).Egzamin trwał łącznie z zajęciem miejsca pasażera sprawdzeniem papierów,placem itp  ok 40 min.Trasa egzaminu Przemysłowa,Szczecińska ,"kierunek na Gdańsk" Franciszkańska ,Sienkiewicza ,Rybacka ,Kosynierów(uliczki jedno kierunkowe) Wracając do zordu drugie podejście do <zatrzymania w wyznaczonym miejscu  >,powrót do zordu zaparkowanie obok innych "egzaminów",wynik Pozytywny i życzenie Szerokiej drogi na koniec :) Egzaminowała mnie Pani Agnieszka S.Stres był do momentu przygotowania się do jazdy,później

,robiłem tak jak mnie nauczył Instruktor ,skoncentrowałem się na jeździe,znakach nie myślałem ,ze to egzamin a kolejna jazda z instruktorem.Na koniec dodam ze teorie zaliczyłem za 1 razem 73 pkt,uczyłem się z książki i ćwiczyłem na testach z płyty firmy Credo.testy robiłem dzień w dzień po kilka razy jak coś było źle to do książki i utrwalenie odpowiedniego zagadnienia.Wszystkim zdającym powodzenia życzę ! .Jeżeli ktoś bardzo się stresuje to z rana przed egzaminem polecam wypić sobie melisę.Pozdrawiam

#2047 ~anonimek~

~anonimek~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2013 - 11:15:28

miałem z Panią Agnieszką egzamin i zdany za 1 razem.

słyszałem wiele złych rzeczy na temat tej Pani, że niby oblewa za byle co. a ja normalnie pojechałem, zdałem za 1 razem, zero problemów.

teoria też zdana za 1

można? można :P trzeba chcieć i umieć... 

#2048 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:29:43

witam co będzie po unieważnieniu przetargów, jakie samochody będą na egzaminy ?

#2049 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 17:54:40

to może ja się wypowiem na wyżej wymienionej Pani Agnieszki , zdawałam drugi egzamin u niej ( pierwszy u Pana Gawrońskiego ) i byla bardzo niesympatyczna tzn ja odniosłam takie pierwsze wrażenie ponieważ czepiała się strasznie wszytskiego wlącznie ze światłami , o które 3 razy doptywala czy jestem pewna  i nie zdałam niestety zapewne głównie z mojej winy ale to juz szczegół mało ważny , kolejny egzamin miałam również z Panią Agnieszką i czułam się bardzo zestresowana bo wczesniej oblałam u niej i takie niefajne wrażenie mi zostało po poprzednim egzaminie ale wbrew wrażeniu jakie zostało po porzednim egzaminie i po poczatku tego bo również odniosłam że jest niesympatyczna , to na koniec z uśmiechem na twarzy wpisała mi wynik pozytywny egzaminu i z checią wytłumaczyła mi wszystkie moje błędy (bylo ich 3 ) i chętnie odpowiedziała na moje pytania i tym samym moja ocena na jej temat uległa poprawie :)

#2050 ~Ktoś:)~

~Ktoś:)~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 19:59:48

Mam pytanie czy na 100% jak się najedzie na pachołek lub na linie to od razu oblewają? Czy może są tacy egzaminatorzy co dają jeszcze 1 szanse?

#2051 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 23:15:12

na 100 % jest negatywny wynik egzaminu, ale nie wiem czy teraz można się dalej pojechać sprawdzić wtedy

#2052 ~ałła pugaczowa~

~ałła pugaczowa~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 05:54:20

te komentaże to pisał hyba jakiś egzaminator z zordu,bo jak ja tam byłem to jakoś nikt nie zdał placu manewrowego.A to że uczył się z książki i płyty to następna bzdura,bo ja jakoś się uczyłem i gówno mi to dało ponieważ na teoretycznym miałem tylko jedno pytanie jak zahować się na skrzyżowaniu reszta pytań urwana z innej książki,w pewnym momencie odniosłem wrażenie że zdaje egzamin na ratownika karetki pogotowia,a nie jak w staryh testah było jak zahować się na skrzyżowaniu.Na płycie jest dostępnyh 1500pytań,a łącznie na egzaminah dostaje się 32 pytania z puli 4000tysięcy.Dodam tylko teoria zdana za 4 razem na farcie,jazda w Ostrołęce za 1razem,z zordem w koszalinie po 8 prubah dałem sobie spokój uznałem że to strata czasu,pieniędzy i zdrowia.Za dwa tygodnie odbieram prawko.Polecam WORD Osrołęka tam można niezdać tylko ze swojej winy.

#2053 ~gabi~

~gabi~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 11:38:36

Matko co za błędy nie dziwię się że egzaminy tez nie zdane.

#2054 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:06:45

Podbijam pytanie o to jakie będą nowe samochody

#2055 ~MIKUNIA~

~MIKUNIA~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:17:34

Kompletnie nie rozumiem jak można pisać że ktoś nie zdaje  zwinny egzaminatora ludzie jeśli umiecie jeździć pojedziecie bezbłędnie na egzaminie i najbardziej"" wredny""" jak to pisza, egzaminator nie będzie mógł was oblać .Ja Zdałam u pani Stachnik a słyszałam o niej opinie okropne jak dla mnie bardzo sympatyczna Pani,nie było żadnej stresującej sytuacji jasne polecenia wydawane z wyprzedzeniem,także nauczcie się jezdzić(trzeba być pewnym)i dopiero się wypowiadajcie.

mów za siebie .J a niestety z tym Panem miałam do czynienia kilka razy jak na moje nieszczescie.Może ktoś mu obiecał że go spierze i troche Mu przytarłnosa.CHAM KRZYCZACY NA LUDZI.POWINIEN JUZ NIE PRACOWAC.NIE JESTEM PRZYZWYCZAJONA ABY KTOS NA MNIE WARCZAŁ ATEN PAN TO ROBIŁSŁYSZAŁAM OPINIE INNYCH LUDZI TAK SAMO SIE ZACHOWYWAŁ.MOŻE MIAŁ TEGO DNIA JAK TY ZDAWAŁAS DZIEN DOBROCZYNNOSCI

#2056 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 18:07:07

a słyszeliście może coś na temat Pana Wojewódzkiego?

#2057 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 11:01:45

Ja miałam z Nim egzamin ogólnie ok polecenia zrozumiałe  z wyprzedzeniem  ale bardzo się czepiał np. dynamiki a nie jechałam 40,troszke tak jakby wpiepsza na mine bo powiedział ze przejechałam po ciągłej gdzie ja jej nie widziałam bo była wytarta  ale pewnie on już na pamięć wiedział ze tam jest,kazał mi zaparkować pod gorkę i powiedział ze za blisko samochodu ale dziwne ze normalnie otworzył drzwi i wysiadł,troszke miesza i już później sama nie wiedziałam co robie.ale jeśli chodzi o charakter to ok.

#2058 ~Covers~

~Covers~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 19:52:35

polecam truskawki z bitą śmietaną albo wakacje w ciepłych krajach, dalej zróbmy tutaj portal reklamowy

http://www.gk24.pl/a...ZALIN/201204194

prosze, kilka sekund zajęło mi znalezeinie tego artykułu, ba nawet jest do tego temat na forum. Dla tych co jeszcze nie załapali to podpowiem - to jest temat o ZORD-zie a nie o instruktorach z Koszalina i okolic. Pozdrawiam

#2059 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 20:52:00

ten artykuł możesz wsadzić ... to nie jest miarodajne lepiej patrzeć na wyniki zdawalności a nie na pseudoplebiscyty o "popularności"

http://www.gk24.pl/a...JAZDY/130809834

rdrs.jpg

q7b1.jpg

#2060 ~WORD Piła~

~WORD Piła~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 23:00:57

ten z 19:52 to nikt inny jak bałer i w tym temacie próbuje się reklamować.
DO KURSANTÓW : omijajcie tą "szkołe" szerokim łukiem. To bzdura, że jest tak popularna, skoro ma bardzo tragiczną zdawalność (tylko 18%), a smsy wysyła sam instruktor na siebie, tak samo jak ten ze Sławna - SNOPEK.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych